Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Hele, dirka....A opet zacpany karburatory. Filtr vymenene a porad se tam nekde berou 1 - 2 mm tvrdy supiny, ktery v zadnym pripade nemuzou projit pres filtr ani pres sitko ventilku v karburatoru.
IMG_20180716_194818.jpg
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Borci si vyhrali a vytvorili perfektni pocitacove model motoru XJ600:
https://www.youtube.com/watch?v=qpaDjN3RG2c
Zdenda
Příspěvky: 136
Registrován: stř 22. lis 2017 17:02:32
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 1999

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Zdenda »

Asi maji paradni pocitac, tolik dilu jen tak nejakej neutahne. :D Ale maji to pekny ;)
nevo7
Příspěvky: 228
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Pokec koutek

Příspěvek od nevo7 »

Je to sranda skladať niečo zas dokopy. Vždy sa niečo poserie. Robil som časovanie ventilov /na tretikrát už mala byť rozvodovka pootočená ako mala byť/, doťahujem napínak reťaze a zlomí sa /iste bude chytený aj závit a dávam si pozor, rukou to doťahujem, až potom kľúčom, ale tie hliníkové závity, tak 5x to povoliť a dotiahnúť a už sa to serie/.

Asi náhrada napínaku rozvodovej reťaze nebude? Budem asi musieť zháňať nejaký originál zo staršej moto.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Jak si to delal? Si ten napinak neuvolnil? Musis ho uplne zastrcit, nez ho tam das a pak nemas co jak zlomit. On se dopne sam.
nevo7
Příspěvky: 228
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Pokec koutek

Příspěvek od nevo7 »

Veď som ho zatlačil úplne, šroby boli na 80% dotiahnuté, dal som stred s pružinou, dotiahol rukou /otočil motorom, či sedí rozvodová reťaz a išiel doťahovať už všetko konečne/. Potom kľúčom doťahujem tie imbusové šroby, postupne jeden druhý, horný bol na konci, dolnému ešte niečo chýbalo, doťahujem a prásk, zlomené nad tým spodným šrobom a medzi šrobom čo tlačí pružinu. Ale iste som nemal hriadele dotiahnuté na pevno, že by sa nemohli kúsok pootočiť.

Keď to teraz čítam, asi mali byť tie 2 imbusy dotiahnuté úplne a potom tam dávať stred s pružinou /raz sa to naučím, lebo aj to časovanie je len pokus omyl, kým to sadne, na Bandite to bolo ľahšie, si si narátal počet očiek reťaze medzi vrchmi ozubenia hriadeľov/.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Jasny, oba srouby uplne dotahnout a az pak dat pruzinu. A jeste nez das pruzinu, tak muzes stredne lehce zatlacit na napinak sroubovakem, aby povyjel. To je jasny, ze si strhal zavity a zlomil to telo. Si to rval pres retez naplej jak strunu.

Na nastaveni rozvodu mam overenej postup, kterym to je raz dva. Blby je, ze ho vetsinou zapomenu a vzpomenu si asi az po hodine, co s tim laboruju. Ale pak je behem 10 minut hotovo.
Tusim, ze si prvne nastavim zadni hridel a k ni potom nastavuju predni. Ze zadni hridelou ani s retez uz netocim. Takze ustavim zadni a predni hridel tak, jak si myslim, ze to bude ok. Vlozim napinak, srouby napinaku natocim jen tak na pulku delky, vlozim pruzinu napinaku, taky jen na par zavitu, protoze to budu jeste nekolikrat vytahovat. A zacnu dotahovat domecky obou hrideli. Napinak mi postupne dopina. Hridele, jak klesaji, se mirne pootaci. Na predni hridel vubec nekoukam. Zkontroluju zadni. Kdyz neni v poradku, vytahnu napinak, povolim jeji domecky a pootocim o zub nebo dva potrebnym smerem. Vlozim napinak zas jen tak na pul, dotahnu domecky a zkontroluju. Kdyz sedi, delam to stejny s predni - vytahnu napinak, pootocim o par zubu potrebym smerem, dam napinak, dotahnu domecky a zkontroluju znacky. Ale pozor - zadni uz je ustavena, proto musis predni pootacet tak, aby si nepootocil se zadni hridelou a ani s retezem, takze musis dbat na to, aby retez byl porad naplej a nepreskocil ti na zadni hrideli ani na spodnim kolecku. Jakmile se ti zadek pootoci nebo ti preskoci retez, muzes postup opakovat od zacatku. Nejlepsi je, kdyz jeden clovek drzi/napina retez a druhe clovek se stara o to pootoceni hridele. Ale i v jednom to jde celkem v pohode zmaknout.

Jak mam obe hridele ustaveny, vytahnu napinak, zastrcim, nasroubuju ho tam uz na pevno, sroubovakem dopnu, vlozim pruzinu, dvakrat dokola klicem pro kontrolu protocim motorem, prekontroluju znacky a uz to ficiiii. Jak to budes delat po paty pujde to samo ;-)

Jak se clovek pokousi nastavit obe hridele soucasne, je to opravdu pokus omyl. Nebo aspon mne to tak nejde. Teda uz jednou se mi to povedlo vyhaluzit hned na poprve. Ale to byla nahoda, ne dovednost.
nevo7
Příspěvky: 228
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Pokec koutek

Příspěvek od nevo7 »

Ako fanúšik Yamahy by som chcel ísť odskúšať novú XJ900 :) /Tracer900/.
V sobotu v Brne Yamaha Tour. https://www.yamaha-motor.eu/cz/products ... index.aspx
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

ja to radsej nechcem skusat, pretoze na to nemam :-) musel by som osidit stavbu garaze kde snaz bude zimovat veteran Diversion.. program je to ale pekny
Uživatelský avatar
mirra99
Příspěvky: 192
Registrován: ned 19. lis 2017 21:37:07
Kraj: Jihomoravský
Obec: Břeclav
Motorka: Xj900
Rok výroby: 1995

Re: Pokec koutek

Příspěvek od mirra99 »

nevo7 píše: pon 23. črc 2018 15:35:46 Ako fanúšik Yamahy by som chcel ísť odskúšať novú XJ900 :) /Tracer900/.
V sobotu v Brne Yamaha Tour. https://www.yamaha-motor.eu/cz/products ... index.aspx
Tracera jsem zkoušel loni je to jak kolo ale motor je fakt úžasný. Akorát si dej bacha ať za to nevemeš jak na Xj bo to se potom dějou věci :D
Odpovědět