Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Jurapee
Příspěvky: 442
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Jurapee »

felika píše: ned 02. srp 2020 22:29:24 Čo bolo v 2017, bolo. Terazky tadiaľ neprerazíš, to by si si koledoval o poriadny prúser (s usákmi by som sa neťahal za prsty) a kvôli čomu aj? Na tej ceste (legálnej) je nedávno položený nový asfalt, krásna krajina, v Klokoči sa môžeš zastaviť pri prameni výbornej minerálnej vody, atď.
Ale proti gustu žiadny dišputát...
V poho, jo časy se mění, proto jsem psal, že to bylo 2017. Tak si místní, znáš to.
Kozoroh má určitě radši minerálku než roj vos s kulomety :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jura
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Tak jsem chtěl za tři týdny taky do Rumunska...😭
Jestli to nepůjde, tak to půjde snad k Baltu.
Jestli to nepůjde, jedu na maltu.
Vezmu si kelňu, zapnu michačku - práce je doma taky dost.
Jestli to nepůjde, jdu na Nuselsky most.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2159
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

mahomaho> Čučím kam místo Rumunska a nějak mě nic neláká. Nahoře v Polsku nebo ještě výš v pobaltí sem ještě nebyl. A tak mě to taky napadlo. Ale že by se mi tam na motorce chtělo rovinkařit, to ani ne teda. Navíc mám na moto radši přírodu než města. Jet někde na motorce chodit po městě mě neba.
Alpy jsou vždy záchrana, ale už jsou trochu ohraný.
Ještě mě napadlo, že bysme si zajeli projet Nürburgring Nordschleife. Ale taky nevím, jestli se cestou tam a zpět neunudíme. Tahle část Německa vypadá na mapě jak Vysočina, tak by to zas tak špatný být nemuselo.

Ale člověk byl natěšené na lowcost hornatý Rumunsko a tak mě představa drahých Alp a Německa nebo rovinatýho Baltu nějak neuspokojuje :roll:
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

Polsko není jenom rovina, třeba cesta na poloostrov Hel je tak do kopce a se zatáčkama, že jsem se dvakrát přistihl při tom, jestli nespím a nezdá se mi to... I v tom Polsku je celkem dost zajímavejch cílů, stejně jako v Maďarsku. A nemají na každým rohu radar, kterej ti posílá složenku, jako ti pobouchaní rakušáci. V Polsku j zajímavá třeba Hejšovina - zpoplatněná, na rozdíl od Ostaše v česku, hrad Malbork - na mmě moc turistů, ale i taková Grudziadž má něco do sebe. Hlavně je super, že nemusíš mít strach o obsah peněženky, ani když ssebou vezmeš celou familii jako já loni. Mazurský jezera jsou taky super, ale to spíš po cestě do pobaltí. A samozřejmě Vlčí doupě je taky pěkný. Akorát škoda, že se tam mluví německy a všechny auta jsou extrémní ofroudový obytňáky v khaki barvě - připadalo mi, že tam tatínci ukazují synkům, kde byl jejich dědeček na vojně...
V Maďarsku doporučuju pozornost zaměřit na východní konec, Egger a lázně Egersalók jsou celkem dobrý, a rovina to taky není, řekl bych podobný jižní moravě. A zpátky to můžeš vzít přes Slovensko do toho Polska nebo naopak.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1018
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Pokec koutek

Příspěvek od OTIS »

Koudy01 píše: pon 03. srp 2020 13:54:23 Ještě mě napadlo, že bysme si zajeli projet Nürburgring Nordschleife. Ale taky nevím, jestli se cestou tam a zpět neunudíme. Tahle část Německa vypadá na mapě jak Vysočina, tak by to zas tak špatný být nemuselo.
Kdybys chtěl vyrazit do Německa, tak můžu pro inspiraci půjčit průvodce... Mně se tam moc líbilo, není to přecpané jak Alpy.

Obrázek
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Koudy01 píše: pon 03. srp 2020 13:54:23 mahomaho> Čučím kam místo Rumunska a nějak mě nic neláká. Nahoře v Polsku nebo ještě výš v pobaltí sem ještě nebyl. A tak mě to taky napadlo. Ale že by se mi tam na motorce chtělo rovinkařit, to ani ne teda. Navíc mám na moto radši přírodu než města. Jet někde na motorce chodit po městě mě neba.
Alpy jsou vždy záchrana, ale už jsou trochu ohraný.
Ještě mě napadlo, že bysme si zajeli projet Nürburgring Nordschleife. Ale taky nevím, jestli se cestou tam a zpět neunudíme. Tahle část Německa vypadá na mapě jak Vysočina, tak by to zas tak špatný být nemuselo.

Ale člověk byl natěšené na lowcost hornatý Rumunsko a tak mě představa drahých Alp a Německa nebo rovinatýho Baltu nějak neuspokojuje :roll:
Nebyl jsem v Alpách 9-10 let, to by mě nevadilo, ale já chtěl Rumunsko a v moldavsku jsem se už těšil na projížďku v těch 200 km pod zemí 😉. Už jsem měl zhruba plán. Uvidíme co bude za tři týdny. Při nejhorším bych si dal po návratu test? Nebo udělal na uřady malou lest a pak pro jistotu test, abych nebyl arest.
Zase v Alpach jsou ty pevnosti, ale to chce trochu přípravu a najit si tam ještě nějaké perly, fakt nevim.🤪 ale Čugurmu beru💂‍♂️... to je jistee.😉
Život je cesta, čím dál tím líp.
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

v moldavsku jsem se už těšil na projížďku v těch 200 km pod zemí
to je jasko co? Jinak Moldávie v 90-tejch letech byla to nejhorší, co jsem kdy zažil, to nemělo s evropou nic společnýho, a to do evropy počítám i tehdejší Rumunsko
Uživatelský avatar
KaBl58
Příspěvky: 433
Registrován: ned 13. kvě 2018 19:41:33
Kraj: Plzeňský
Obec: Česká Kubice
Motorka: XJ600 S Diversion
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od KaBl58 »

Byl jsem dva roky po sobě Balt. Od Rujany, Arcona capu po Lebu. Hodlám pokračovat Gdaňsk a dále na východ. Mě se tam libilo. Nechodil jsem po městech a památek a zajímavosti je tam hodně.
bartus
Příspěvky: 407
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od bartus »

Koudy01 píše: pon 03. srp 2020 13:54:23 mahomaho> Čučím kam místo Rumunska a nějak mě nic neláká. Nahoře v Polsku nebo ještě výš v pobaltí sem ještě nebyl. A tak mě to taky napadlo. Ale že by se mi tam na motorce chtělo rovinkařit, to ani ne teda. Navíc mám na moto radši přírodu než města. Jet někde na motorce chodit po městě mě neba.
Alpy jsou vždy záchrana, ale už jsou trochu ohraný.
Ještě mě napadlo, že bysme si zajeli projet Nürburgring Nordschleife. Ale taky nevím, jestli se cestou tam a zpět neunudíme. Tahle část Německa vypadá na mapě jak Vysočina, tak by to zas tak špatný být nemuselo.

Ale člověk byl natěšené na lowcost hornatý Rumunsko a tak mě představa drahých Alp a Německa nebo rovinatýho Baltu nějak neuspokojuje :roll:
kdy to plánuješ?
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2159
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Nejspíš 17. - 23.8. nebo 22. - 28.8. a nejspíš to Německo nějak asi středem přes kopečky na Severní smyčku, kterou bych rád projel. A domů oklikou spodem zase přes kopečky. Podle Otisova průvodce to vypadá dost dobře. Taková velká Šumava.
Odpovědět