Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

a nestacilo by kupit obycajny U zamok podla rozmeru? (nejaky Abus napr). Ja pod sedlom nosim retaz + Abus zamok a k tomu kotucovy tokoz ale uprimne - ani pri hodinovom stani nci z toho nepouzivam. Pred domom v noci len kotucovy ale ked ideme niekam na vikend bez moto tak zviazem obe prave retazou
DuroM65
Příspěvky: 327
Registrován: úte 21. lis 2017 11:15:57
Kraj: Prešovský
Obec: Poprad
Motorka: Yamaha XJ900S GT
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od DuroM65 »

Ked som ju kupoval tak ako vsetci dobre vedia boli k nej aj kufre originalne... len v Parizi a maly but do zimy u mna... zial ide 4ta zima a su v Parizi...

Ked som sa ale minule stavil u Joza co mi predal Baculku tam mi dal prave ten spodny kus zo zamku... a kedze som chcel ju dat co najviac do povodneho stavu (aj ked nie som veteranista), tak som sa pytal ci to nahodou niekto nema... Skoda

Ked uz nemam kufre original, ale temer original... tak som chcel aspon ten zamok, ale asi ani to nevyjde. DOkonca som dostal aj nejaku karticku k zabezpeceniu, bo su na motorke nejake lepky s elektronikou... akoze zabezpecenie...

Tak dobre pokus nevysiel.

DuroM

P.S.> Zamok nepouzivam aspon zatial, tak neriesim ani kupenie noveho, len to ze mi dal polku stareho originalu a teraz to budem musiet vyhodit aj s dvoma klucikmi... KURDE a ja tak neznasam vyhadzovanie starych funkcnych veci... V garazi mam bordel ako mal Hanzlik v "Slavnosti snezenek"... no vyhodto kdyz je to este dobry... no nekup to kdyz je to tak laciny
Aj ked ideme len styria, aj tak sa viem ztratit...(prosto individualista), nastastie vecer sa zasa najdem. "HEJ, ZVODY... nelestim aj tak ma zasa zleje moj mrak po Fantozzim
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

V garazi mam bordel ako mal Hanzlik v "Slavnosti snezenek"... no vyhodto kdyz je to este dobry... no nekup to kdyz je to tak laciny
Garaz ma byt uklizena a vse tam ma mit sve stale misto. Pak se clovek pusti do neceho, co normalne trva pul hodiny, ale v zabordele garazi se to protahne na hodinu a pul - pul hodiny sroubovani, hodina hledani naradi a jinych k tomu potrebnych veci. A to nemluvim o tom, kdyz ti neco nekam zapadne (sroubek, podlozka,..). V uklizene garazi to je najity hned, v bordelu je to jak v kupce sena.
Doma se mi mit uklizenou garaz dle predstav, nedari. Ale az jednou budu mit svoji garaz, to bude posusnanicko :-) Sny by byly...
Uživatelský avatar
pig
Příspěvky: 106
Registrován: pon 20. lis 2017 13:14:44
Kraj: Jihomoravský
Obec: Vranovice
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2004

Re: Pokec koutek

Příspěvek od pig »

"Doma se mi mit uklizenou garaz dle predstav, nedari. Ale az jednou budu mit svoji garaz, to bude posusnanicko :-) Sny by byly..."

nevim nevim hochu, taky jsem měl podobné představy a ono ejhle :D bordel jak piča a uklid jednou za měsíc vyjímečně toho nejhoříšího bordela...
Teď zas žiju ve snu, že někdy později na to bude více času. btw mám taky takový sen mít na zdi takovou tu čurákovinu na zavěšení všemožnejch klíčů a nářadíčka :mrgreen:
A vůbec, pořádek je pro blbce, inteligent zvládá i chaos
..mami já bych chtěl pejska... tak si ukroj v ledničce je ještě kousek.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Chaos zvládám, ale žere čas, bo furt hledáš, ztrácíš a zase hledáš. Pořádek čas šetří. Takže když člověk udržuje pořádek, má víc času ;) :D
Třeba když mám něco na víc dní, tak každé večer uklízím nářadí. Druhé den k tomu totiž dojdu a hned vím, co kde je. Kdežto když to člověk nechá rozkramovaný všude kolem motorky a v motorce, dojde k tomu druhé den a už hledá co mu kde upadlo od ruky. Hodinky se točí pořád, i když hledáš. Proto je lepši vracet věci tam, kam patří. Je to několikanásobně časově kratší činnost než následný hledání.

Neber mi iluze! :lol:
nevo7
Příspěvky: 228
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Pokec koutek

Příspěvek od nevo7 »

Takže poznatok. 100 oktán mi nerobí dobre. Pred dvoma tankovaniami som ho tam dal. Pri záťaži v pohode, ale potom som išiel cez rozkopanú dedinu, dvojka pomaly a skapínalo to, sviečky čierne. No má to náchylné karburátory.
Dnes som previezol aj jawu /civilnejšia verzia, bez kapotáže/, išla ako tak 25km a potom sa začala srať, asi kilometer som ju tlačil. Už nešla nahodiť, tipnem na zasratý karbec, lebo nádrž som pred týždňom čistil, aj ventil. Keby to išlo ako má, dalo by sa povedať, že sú to motorky na vozenie, ale viacej sa to serie ako jazdí /a to som tam okrem vape všetko prerobil/.
Obrázek
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

Oktanový číslo nemá vliv na bohatost směsi, ani výhřevnost paliva, tím pádem ani na barvu svíček. To je blbě nastavený už od předtím. A nebo jsi zapoměl sytič.
To Koudy: s tím úklidem máš pravdu a nic než pravdu, ale když jseš pořád na útěku, chceš aspoň chvilku něco udělat, než tě zas pohltí nějaká práce za kterou máš slíbený peníze, tak se mi to prostě nedaří.
Snažím se aspoň o to, že věci z golasady jsou někde v golasadě, klíče někde na místě kde jsou ostatní klíče a ne někde po místnosti, tak nějak zhruba, protože potom se stane to, co říkáš. Nejstrašnější je stav, když vyvíjím nějakou elektroniku, a tam vytáhnu odpor, zkusím, položím na stůl, pak další, pak nějaký jiný součástky, pak dělám něco jinýho a za měsíc, když chci uklidit na stole tak to rovnám půl dne do krabiček, z kterejch jsem to vytahal. Občas si říkám, jestli není jednodušší to smést do koše a koupit novou celou řadu odporů, kondenzátorů a za rok třeba zas, při cenách těch součástek. Ale lakomost je věc.
bartus
Příspěvky: 407
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od bartus »

Koudy01 píše: úte 06. lis 2018 10:08:01
V garazi mam bordel ako mal Hanzlik v "Slavnosti snezenek"... no vyhodto kdyz je to este dobry... no nekup to kdyz je to tak laciny
Garaz ma byt uklizena a vse tam ma mit sve stale misto. Pak se clovek pusti do neceho, co normalne trva pul hodiny, ale v zabordele garazi se to protahne na hodinu a pul - pul hodiny sroubovani, hodina hledani naradi a jinych k tomu potrebnych veci. A to nemluvim o tom, kdyz ti neco nekam zapadne (sroubek, podlozka,..). V uklizene garazi to je najity hned, v bordelu je to jak v kupce sena.
Doma se mi mit uklizenou garaz dle predstav, nedari. Ale az jednou budu mit svoji garaz, to bude posusnanicko :-) Sny by byly...
To 5S a uklid jsi odkoukal u me na dilne, ze :-D
bartus
Příspěvky: 407
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od bartus »

mimo píše: čtv 11. říj 2018 22:23:13 V první řadě me mrzí že si Bartus ten stary ochmela nevzpoměl na mě a opět mě na Hartu nepozval, již vím že to dělá naschvál abych mu nedělal ostudu.
V druhé řadě Vám posílám cestopis z Rumunska které jsem jel v loni s lidma které znáte. Ale nevím jestli si jej zasloužíte .. Jeden me nepozve vubec druhy si přesune termín srazu o týden dýl a ani nic neřekne . Jste hrozná cháska asi vás přestanu skloňovat a následně s vámi kamarádit, A to nemluvím o tom člověku který ujíždí bez placení ...
Kam ten svět spěje... :roll:

https://www.motorkari.cz/cestovani/cest ... ?kid=45268
Omlouvam se za pozdni odpoved. Tvojr tel. cislo uz mam zapsane a priste tu zalozim nove tema. On i Koudi ma rest a musi prijet promitat :-)
Dalsi Harta bude na jare tak uz chystej vtipne promitani ;-)
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

bartus píše: úte 06. lis 2018 19:18:59 To 5S a uklid jsi odkoukal u me na dilne, ze :-D
Neodkoukal. To uz vim davno, ze to tak je. Ale je pravda, ze ty to tam mas moc pekne uklizeny....Co je 5S?
Odpovědět