Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

Na nějaké guzzi něco nad litr jsem se párkrát svezl, oproti BMW R1150 je to hardcor, to sklápění a odklápění motorky při přidání - ubrání plynu, to nedělá ani dněpr, to mě vyděsilo skoro až na výměnu textilu.
Předpokládám, že je to tradice značky a dělají to všechny modely.
Naopak nedávno jsem se svezl na SV650, a to se mi celkem líbilo, podobnej dojem jako MT07, akorát to nebylo tak divoký. Ale to je jiná koncepce, ten motor nadýl je celkem nestandart obecně, a asi vím proč...
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Jojo, ten klopne moment tam je uplne obri. A strasne se mne to libi. Napr. tady na videu jde videt, jak se to naklani, kdyz tomu dava https://www.youtube.com/watch?v=tG2aLQaGUbk. Jde to poznat na miste nebo pri podrazovani v hodne pomale rychlosti (z dvojky na jednicku). Za jizdy to vubec citit neni.

Ty vyfuky, co sou ve videu, tam mam taky. Ale nemam z toho vyndany tlumivky, takze to vrci normalne a ne tak silene.

Co sem trosku necekal je pocitova rychlost v porovnani s XJckem. Jedu 100 a pusobi to jako 80 na XJ. Tudiz jedu rychlej, nez bych chtel. Na to si musim davat trochu pozor, nez si prevyknu. Cekal sem, ze to bude spis naopak.
Ale ono se asi neni cemu divit. Je to podvozkove uplne jina liga. Je to stabilnejsi, lip to zataci, vic to jede,...
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

@ Koudy: a XJ uz prodal`s? :-D
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Mexican> Nene, furt ho mam ;) nemas volno v garazi? Nemam to kam dat.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

@ Koudy: pre predstavu: Garaz momentalne vyzera takto:
Přílohy
garaz.JPG
Uživatelský avatar
xy
Příspěvky: 293
Registrován: pát 17. lis 2017 16:09:48
Kraj: Středočeský
Obec: Ouběnice, Hojšín
Motorka: fzs 600, jawa 845,...,...
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od xy »

Mexican: ...ideální okamžik umístit do garáže sbírku motocyklů natrvalo :D , po zatuhnutí už nebudeš chtít prodat... ;)
...kam nevidím, tam neletím...
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

Koudy, ale já to měl tak, že tuším do pravejch zatáček to padalo až moc, čím víc sem brzdil motorem, tím asi víc, na výjezdu se to hodně rovnalo a do levejch sem to "ohybal na silu" a naopak na výjezdu pod plynem to chtělo furt zatáčet. Svezl sem se na tom po okresce tak 10km, a majitel to po tom kousku chtěl vyměnit za XJR (že se mu sice nelíbí, ale na ježdění je to lepší), ale jeho stará ne, některý si dvouválce nemůžou vynachválit, a to neznají takovou věc, jako je DR big :oops:
to Mexican: nějaká malá garáž, já mám 6x6 metrů, a je mi to málo, pracovní auto stojí venku, a ty 3 motorky musím pořád jaksi manipulovat, abych dostal ven tu co potřebuju.
Známá bydlela rok kousek od Detroitu, a tam měli garáž větší než baráček, teda ne že by byla ta garáž tak extrémní, ale domek byl hodně malej...
Naposledy upravil(a) Kodl dne stř 31. říj 2018 17:32:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

xy píše: stř 31. říj 2018 17:15:46 Mexican: ...ideální okamžik umístit do garáže sbírku motocyklů natrvalo :D , po zatuhnutí už nebudeš chtít prodat... ;)
este stale sa to da urobit tak, ze to tam zaparkujem a obezdim bez vrat a okien :lol:
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Kodl> XJR bude jizdnima vlastnostma asi lepsi. Obecne se se ctyrvalcem jezdi jednoduseji. Ma o dost vetsi rozsah pouzitelnych otacek, nevibruje, nemusis se tak soustredit na spravny razeni a praci s plynem, tudiz ma clovek vic prostoru se venovat zataceni, volbe stopy a tak. Na Guzze uz jakou dobu pred zatackou premyslim, co tam dat za kvalt a jakym zpusobem. K tomu, abych pozoroval, jak se to chova na vyjezdech nebo sledoval odlisnosti prava vs. leva zatacka, sem se jeste nedostal. Mam k tomu dost respekt, tak kroutim plynem hodne opatrne a zatim se zameruju prevazne jen na to. Kdyz to trosku prezenu, da se rict, ze se ucim znova jezdit. Na XJ slo jednu zatacku v pohode projet na ctyri ruzny kvalty (2 - 5). Na MG to nejde. Ale zkusenosti prijdou s kilometra a pak to mozna budu moct nejak lip zhodnotit a budu si vsimat veci, kterych si ted vsimat nestiham.

Mexican> Tam se moje XJ nevleze :-(
Uživatelský avatar
KaBl58
Příspěvky: 433
Registrován: ned 13. kvě 2018 19:41:33
Kraj: Plzeňský
Obec: Česká Kubice
Motorka: XJ600 S Diversion
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od KaBl58 »

Odpovědět