Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
nevo7
Příspěvky: 228
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Pokec koutek

Příspěvek od nevo7 »

Už som na SK skúšal tento rok Tracera aj GT a nič ma tam nevyplašilo. Zrýchľoval som na 4ke a 5ke čo je bežne za dedinou či medzimesto /zbytočne mi vytáčať jedna, dva/. A niekde to malo aj malú dieru, že trvalo sekundu než sa to rozbehne /možno vysoký prevodový stupeň alebo nízke otáčky/. Dôležité aby som sa nikdy nedostal na koniec otočenia heftu - proste aby tam bol bezpečný a turistický výkon, ktorý jasne na xj nie je.
Na nejakej 30min. jazde človek všetko nepostrehne, ale mal som pocit, že to zrýchľuje ale nevyplaší /že by to ťahalo za ruky/.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 848
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

ludia su rozozrati :-) 45kW fakt nie je malo, samozrejme zalezi kde a ako clovek jazdi. ono je turisticky a "turisticky" :-) ja som kochac, jazdim 37kW jednovalec a najma XJ a zatial nemam pocit zeby to nestacilo
nevo7
Příspěvky: 228
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Pokec koutek

Příspěvek od nevo7 »

Snáď tam bude k tomu prístup. Vie mi niekto odmerať vzdialenosť uchytenia čo drží na kostre a nesie lešenie na svetlo a kapotáž? Potrebujem vzdialenosť od konca /alebo od šrobov/ po trúbku na ktorej to je navarené. Lebo to mám dorezané. Môže byť aj šírka toho navarenia na trúbke lešenia. Vďaka /obrázok pre lepšiu orientáciu/: Obrázek
DuroM65
Příspěvky: 327
Registrován: úte 21. lis 2017 11:15:57
Kraj: Prešovský
Obec: Poprad
Motorka: Yamaha XJ900S GT
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od DuroM65 »

Ja mam 98ckovu XJ900GT a pre mna je tam turistickeho vykonu az az... a strasne si chvalim aj to ze nikde nie je ziadny kopanec resp. silny narast vykonu, ale ze ide pekne plocho a predpovedatelne v celom rozsahu, ktory pouzivam (plny plyn som v zivote nedal a pol plynu snad tiez nie - jazdim od 5,2 do 6l nalozeny vo dvojici po dialnici).

Ako ale pisem inde tak som turista a paprda, co si ozaj az na zopar chvil uziva jazdu, vacsinou nalozeny a vo dvojici...

Mne XJ cka svojim charakterom naprosto vyhovuje a aj jej podstata poctivej a spolahlivej mulice co si odmaka svoje a staci ak jej clovek da co si zasluzi a co jej patri... a vtedy rada a spolahlivo sluzi.

Samo to nie je masina pre pilotou alebo jazdcou serialu MotoGP... ale ja ju mam rad. Pokial chce takyto letec dostatok/prebytok vykonu nech sa paci su tu ine stroje...

DuroM
Aj ked ideme len styria, aj tak sa viem ztratit...(prosto individualista), nastastie vecer sa zasa najdem. "HEJ, ZVODY... nelestim aj tak ma zasa zleje moj mrak po Fantozzim
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Pokec koutek

Příspěvek od eMnatřetí »

Mluvis mi z duše, příteli.
XJ byl muj návrat do jedné stopy ve velkém. Nevim, co mě to napadlo, ale po třiceti letech jsem si domů privezl skoro tristakilovou krásku a blahove si myslel, že mi bude tancovat kolem nohy, jako můj devadesátpět kilo skútr. Výsledkem bylo to, že jsem jezdil jako ty. Furt rovne, kolmo na silnici. I v zatáčkách. Na zadni gume jsem měl plochu jak ranvej na letišti.
Obrovský posun pro mě znamenalo setkání s Fedorem. Jeho Dudince mě naučily jezdit a nebát se těžkou devítku položit do zatáček. Jenže. Devítka je mastodont, a ty tanečky kolem vyjeti z garáže, každý den do práce a potom zase zpět, tahat ji ven za každého počasí, pak ji umývat a kvůli Otisovi lestit imrveere svody....
To není motorka na každý den. Alespoň pro mne. Chtěl jsem neco lehčího, co otočím kolem prstu u nohy. Uzral plán. Nová motka, samo že Yamaha. Vybral jsem si eMTé. Nejen kvulivá ceně.
Než jsem koupil první auto, sjezdil jsem snad celou zemi na eMZete. Od té doby Jawu nechci. Ty ji máš, lehkou motorku. Ale veterána. A já uz taky veterana mám. XJ.
To eMTé mi strašně připomíná eMZet. Jako bych se vrátil o tricet let zpět. Ale je ikskrat výkonnější.
Když jsem ji přivezl letos do Dudincu, sklidil jsem jen posměch. A nebyl jsem tam jediný, co nesedlal XJ. No a neposral jsem se z toho, nezlomil nad vámi hul. Nebyl znechucen. Vim co je recese a nadsázka.
Bavite mě, lidičky. Proto jsem s Vámi. Asi tak. Dík
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2159
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

To není motorka na každý den.
Taky to tak mam. Taky u me XJ neni motorka na kazde den. Kazde den sedim na tohle. I kdyz je to Jawa a jezdi kazde den, vrtam se v tom o moc min jak v XJ :D A dalsi paradox - XJ nejspis nekdy prodam, tohle ne.

IMG_0518.jpg
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Pokec koutek

Příspěvek od eMnatřetí »

Ani nevíš, jak ti rozumim. Dik
A Na rozdíl od tebe, mi XJ nikdy nepujde z garáže, co budu živ. A není to deklamace.
Ať ti pincek dloooouho vrci, idu se podívat na volnou eMZetu.
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Zdenda
Příspěvky: 136
Registrován: stř 22. lis 2017 17:02:32
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 1999

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Zdenda »

eMnatřetí píše: stř 01. srp 2018 23:56:56 idu se podívat na volnou eMZetu.
Tak to preju hodne stesti a hledej rychle. Protoze za posledni dobu ty ceny rostou jako prase :). Ja sem ju hodil na bazar (nebyla v zadnym super stavu, ale ani vytunena :lol: ) a do druhyho dne sem mel 3 zajemce :D. A podivej se hlavne aji jinam nez na motorkare, tam uz nevijou co by si za to rekli (stejna cena jak za XJ :geek: )
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Pokec koutek

Příspěvek od eMnatřetí »

Ahoi, děkuji za info i podnět k zamyšlení. Asi se ale vydám stejnou cestou, jako k XJ. Mobile.de. Konečně nebudu mít doma samou rejži, ale i plnohodnotného germána. Jako bonus 2T a k tomu jednobuch. Na báva prdim. Snobárna. Asi tak
Vida. Tady jedna je https://www.motorkari.cz/motobazar/moto ... 10817.html
Naposledy upravil(a) eMnatřetí dne čtv 02. srp 2018 12:56:08, celkem upraveno 1 x.
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
DuroM65
Příspěvky: 327
Registrován: úte 21. lis 2017 11:15:57
Kraj: Prešovský
Obec: Poprad
Motorka: Yamaha XJ900S GT
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od DuroM65 »

Ja mam vymazlenu... JAWA 350 638 - "Carnulka"
Este jednu 638cku zatial zial v stave ako prisla z mastale po ovciach (ale aj ta raz bude pekna), ale diely sa uz zbieraju a bude z nej JAWA Grand Tourismo :)
Potom Yamahu XJ 900 GT v tejto verzii nie bezny stroj... prva velka motorka co mam... - "Baculka"
A nakoniec je to "Babicka Suzicka"... Suzuki Cavalcade GV 1400 LX (idem ju prerobit na LXE)... v nasich koncinach tiez nie bezny stroj.. alebo parny rusen s lezadlovou upravou... A tou nateraz koncim... na viac nemam prachy, ale hlavne cas sa im vsetkym venovat a opecovavat a ani miesto v garazi...

Vsetko su to stare sunky 20 az 31 rocne... ale su to zlaticka a potrebuju lasku a potom to cloveku vedia vratit ked sa na nich vezie a vezie a vezie... KRASA.

DuroM

P.S.: A nepredam ani jednu... vsak som ich kupil tak co budem predavat... ked sa k nim pekne spravas tak Ti to vdacne vratia... A TYM NEMYSLIM LESTENIE ZVODOV... To ze pod nanosom much a bordelu je zlatusik viem ja a nemusim to lestit... Co OTIS??? Prosto naspinavsia masina na zraze je moja aj ked ju umyjem polhodiny pred odjazdom z domu. No co moj sukromny mrak Fantocak ma nikdy nesklamal... :))
Aj ked ideme len styria, aj tak sa viem ztratit...(prosto individualista), nastastie vecer sa zasa najdem. "HEJ, ZVODY... nelestim aj tak ma zasa zleje moj mrak po Fantozzim
Odpovědět