Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

V p****i... Byl jsem letos v Litvě s rodinou autem. Litva dobrý, ale to okolo. Jak přešli na euro, tak strašlivý cenovky. Co bylo před desíti lety v litech, je teď v E, a lit byl za 7Kč. Tu loď od hradu jsem si raděj odpustili, protože lehkej oběd v restauraci KYBYNLAR https://mapy.cz/s/pogotodate kde dělají autentický Karaimský jídla v přepočtu za pouhých 1500Kč/5ks. A když jdeš na ty delfíny (možná lepší než na Mallorce) tak seš hned o 60E lehčí, pak do mořskýho muzea dalších 40E, trajekt 500m 20E a za vjezd na kosu 12E jsem odmítl zaplatit a raděj jel na "levnější" oběd na pevninu. Poslední, co mě nasralo, tak že mi v samošce v neděli odpoledne odmítli prodat mizernej lídlovskej Grafenwalder (1.1E!!!!!!)
že jako v neděli prodávají alkohol jenom do 15 hodin. 6E za mizernej škopek v Palanze v hospodě jsem odmítl dát, takže jsme další den prchli do svobodné normální země, a to do Polska, kde pivo stálo 3zl, a klidně jsem je pil na ulici před obchodem...
Ještě čekám nějaký pozdravy od litevské policie, tolik stacionárních radarů snad není nikde na světě jako vyrostlo tam, kde v roce 2008 byla prakticky všude neomezená rychlost. Naopak polská dálnice s oficiálním limitem 140km/h je pro běžný vozidla vlastně bez omezení: +10% tolerance tachometru, +10km/h tolerance radaru, a když konečně máš podle GPS 164km/h, tak tachometr ukazuje skoro 180km/h. Za mě dobrý, protože jsem si dal osobní závazek, že nebudu jezdit rychlej než 200km/h tachometrovejch.
P.S.: Kde je ta ponorková základna, nebo co je to velký betonový zevnitř? Muzeum studené války v litvě https://mapy.cz/s/kemoduvasu tak vynovili (nová elektrika, všechno nově natřený) že to úplně ztratilo autenticitu...
Naposledy upravil(a) Kodl dne pát 28. črc 2023 10:15:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

tak si manzelka urobila radost (a ja tiez, pac ma uz nebavi sa vrtat v Scarverovi)

vcera som to doviezol z Chrudimi (nebolo uplne moto pocasie :-p), je to IT, 2018. Kilometre (19 000km) asi sedia, je tam nova retazovka a prakticky nove gumy. Malo to jedneho majitela. Tak snad to bude robit radost. Diversion smutne kuka zozadu, pac caka stale na vymenu retazovky (na tej sucasnej ma 43 000km)

Celu nasu mikro garaz mam vsak zabratu rozobratym scarverom, ktoreho by som chcel predat za nejaky rozumny peniaz a tak ho chcem trochu "navonat". Uvidime ci sa podari, tri moto do garaze natlacim len fakt tetrisoidnym sposobom :-)

inak ta 500X nejde zle, ale do cca 80km/h sa s tou silou a vybusnostou Scarvera neda vobec porovnat (a ten ma pritom len o 2kW viac)
Přílohy
1690531011177.jpg
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2153
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Mexican>Pěkný. Co je to za rok? Já jel na 2019, kde proběhly nějaký změny. Myslím i na motoru.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

je to 2018
ja som rad ze je to 2016 plus. Ten hlavny LED reflektor celkom pekne osvetluje cestu (vcera som dosiel o 21.00) a este je to ta verzia s 17" vpredu, pretoze ta novsia 2020 a vyssie ma sedlo 830mm a to je na zenu proste moc Nie je tam este ta tam lepsia vidla (upside down) ale uprimne to asi neoceni (a vlastne ani ja nie, predsa len som kochac a sem tam na to skocim aby to jazdilo.

rano som s tym bol na dovozovej TK, v pondelok to pojdem prihlasit. A je to fakt fajn, vratane linesplitu v Brne
bol tam zjavne stary benal, natankoval som vcera na obyc vesnickej doplna a dnes sa to uz pozitivne prejavuje ale pre sichr som teraz do toho nalial pol deci VIFu :-) este sa zbavim tych hnusnych pridavnych svetiel, kupime kufor a hura cosi pojazdit (aj ked vobec nie je dovolenka :-)

EDIT: co ma zarazilo, normalne to nema nalepky pod lakom. To mi prijde take trochu setrenie na nespravnom mieste. Zlaty Diversion :-P
Uživatelský avatar
KaBl58
Příspěvky: 433
Registrován: ned 13. kvě 2018 19:41:33
Kraj: Plzeňský
Obec: Česká Kubice
Motorka: XJ600 S Diversion
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od KaBl58 »

kozoroh1 píše: čtv 27. črc 2023 18:57:07 Když se budete nudit tady pár fotek z našeho pobaltského putování. Pro 12 dnů mrtě zážitků.
https://www.rajce.idnes.cz/capris/album ... i-2023-1-2
https://www.rajce.idnes.cz/capris/album ... 2023-2-2-2

Litva, Lotyšsko, Estonsko

Pozor foceno stylem Japanese tourist ;)
Ještě že ten Milan jezdí s vámi. Vařil v polní kuchyni. A taky těch vyndaných drátků tam bylo moc. 😀👍
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 793
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Pokec koutek

Příspěvek od kozoroh1 »

Kodl píše: pát 28. črc 2023 9:55:08 P.S.: Kde je ta ponorková základna, nebo co je to velký betonový zevnitř?
Je to v Tallinnu. Z doků je muzeum a uvnitř ponorka, kterou celou prolezeš.
Jinak de facto ceny trochu vyšší než u nás. Samo sebou jedli jsme v historických centrech a ceny se s Prahou, nebo Krumlovem srovnají. S prohibicí na alkohol jsme se nesetkali nikde a to jsme se setměním hledali krámky s jídlem a plechovkovým pivem. Litva je opravdu birokratická země, kde člověk cítí a mě tam bylo fakt úzko u srdce, že je řídí nějaký oficír. Všude 70km. A jak je křižovatka, výjezd z polňačky, 5 stupňová zatáčka na státovce je rychlost okamžitě 50km. Celá a to říkám celá Litva je radarový úsek. 30km totálně rovně a je tam 70ka pak "zatáčka" že kdybych jel 400 tak motorku nenakloním tam radar 50 a pozor celé ty kilometry je měřěný úsek. Po 30km uprostřed pláně křižovatka, provoz nula, vidět až za hranice státu a tam 50 a zase radar a hned za křižovatkou cedule 70 měřený úsek 22km k dakší křížovatce. A tak to pokračuje celou Litvu. Přejedeš do Lotyšska a člověk fakt cítí, že je volný.

Ale stálo to za to. Fakt mrtě. Země to vynahradí. Stojí to i za ten ojeb s rychlostí. Byl jsem a jsem z tohoto výletu fakt hooodně nadšený. Jedli jsme na vybraných místech i venku. Spali v nejlevnějších hostelech a taky venku na drzačku. Chodili mezi lidmi, ale i bez lidí. Prostě jsem to nečekal tak dobré jak si to tam člověk může udělat.

Alkohol je tam dražší to jo. A v Klaipedě nejezte na lodi, naproti je super podnik u Roryho a klasik ceny a dobré jídlo.
Naposledy upravil(a) kozoroh1 dne pát 28. črc 2023 20:30:23, celkem upraveno 11 x.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 793
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Pokec koutek

Příspěvek od kozoroh1 »

KaBl58 píše: pát 28. črc 2023 19:10:33 Ještě že ten Milan jezdí s vámi. Vařil v polní kuchyni. A taky těch vyndaných drátků tam bylo moc. 😀👍
Těch drátků bylo hafo, ale nebyl to důvod problému. KO vinutí alternátoru. 2000 km jsem jel bez dobíjení. Nejdřív jsem vyždímal svojí, pak Pepovu a pak Milanovu baterku. Po kempech somroval nabíječky. Pak jsem v Lotyšsku koupil ještě jednu moto baterii a pak jsme chytli nerva a koupil jsem 74Ah autobaterii a na tý dojel domů. :) Doma jsem začal proměřovat co je v pr... a ono vinutí. Tak hledám co to stojí, 12tis :shock: . No a tak bádám a zjistím, že na mého Stroma byla kdysi svolávací akce u Suzuki. Slabý drát ve vinutí alternátoru. A tam mail a telefonát a nakonec mi to vymění v rámci svolávačky zadara :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
mirra99
Příspěvky: 192
Registrován: ned 19. lis 2017 21:37:07
Kraj: Jihomoravský
Obec: Břeclav
Motorka: Xj900
Rok výroby: 1995

Re: Pokec koutek

Příspěvek od mirra99 »

kozoroh1 píše: pát 28. črc 2023 19:54:18
Celá a to říkám celá Litva je radarový úsek.
Je to škoda když sem tam byl 5 let zpět tak nikde radary nebyly ani si neuvědomují jestli jsme někde jezdili mimo obec 50. Asi to zavedly skrz Poláky protože když tě tam ve 120 na okrese předjíždí kamion tak má vždycky polskou značku :D
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

to nebude kvůli polákům. Oni se podle mě zhlídli v německým policejním státě.
Já se byl ještě mrknout na skok v Liepaje na "pobřezní baterii" viz fotky. Dojem z místa byl skoro jak kdybych byl kosmonaut, co takhle našel sochu svobody (planeta opic) tj že civilizace už neexistuje. https://www.google.com/maps/place/Artil ... ?entry=ttu
Co je jiná věc, tak kontroly na hranicích Lotyšsko Litva - cca 1 hodina, kde na konci stál jeden blb, co se díval, jestli nejsme rusi něbo černí... Z Litvy do Polska skoro to samý. Volný pohyb osob v schengenu.
A to zdražení - to jsou krom jinýho následky přijetí eura a mistrovství světa v hokeji v Rize...
V tom Tallinu jsem to před lety minul, to tam budu muset asi ještě jednou. A dívám se, že Ryanair to dokáže za 2kKč i nazpátek. https://www.cz.kayak.com/flights/VIE-TL ... e_a#dialog
Je to tohle?: https://www.google.com/maps/place/Lennu ... ?entry=ttu jestli jo, tak sotva kilák od trajektu, to mě fakt štve. Otázka je, jestli to tam bylo už v roce 2008, co jsem byl v tallinu naposled.
P.S: loni na Madeiře (a podle známýho letos v kontinentálním Portugalsku) bylo v samošce levněj než v Litvě, a dokonce bych řekl, že levněj než u nás. V roce 1995 byly ceny v Litvě tak poloviční než u nás, ne-li ještě nižší. Tohle už fakt o něcem svědčí.
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

celkově to pobaltí upadá. Co škopků jsem vykalil u švejka v tallinu: Obrázek
a teď je tam jakási kafírna, nechápu: https://www.google.com/maps/@59.4402269 ... ?entry=ttu
Odpovědět