Zrcátka

Uživatelský avatar
pig
Příspěvky: 106
Registrován: pon 20. lis 2017 13:14:44
Kraj: Jihomoravský
Obec: Vranovice
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2004

Re: Zrcátka

Příspěvek od pig »

Nechcu kecat, ale když jsem kdysi kupoval chrom podobné jak je na xjr, tak tím že to byl nějaký levný šit, tak byly obě pravý nebo levý teď nevim, jak jsem to vyřešil si nepamatuju :lol: každopádně asi nějak jo, jsou na motorce. už bych to neměl hulit
..mami já bych chtěl pejska... tak si ukroj v ledničce je ještě kousek.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2153
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Zrcátka

Příspěvek od Koudy01 »

To nemusi byt shit. Myslim, ze to je specialita yamahy. Ten kazde zavit jine. Ale nevim to uplne jiste. Mozna to ma jeste nekdo. Kazdopadne to neni vubec pravidlem.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Zrcátka

Příspěvek od OTIS »

djangi píše: pát 06. dub 2018 22:02:46 Neřešil někdo, že koupil zrcátka a pak zjistil, že vpravo je opačný závit? :roll: Uvažuju co s tím, zrcátko se mi podaří vrátit už jen jedno (nerozbalené..)..
Ano řešil, namontoval sem ho tam ;) Yamaha má u levého zrcátka pravý závit a pravého zase levý. A pokud ti nepasuje, tak to asi montuješ na Pionýra nebo Maneta :lol:
djangi
Příspěvky: 36
Registrován: pát 17. lis 2017 20:33:14
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Ostrava
Motorka: XJ600S Diversion
Rok výroby: 1992

Re: Zrcátka

Příspěvek od djangi »

Vrátit to můžu.. jenže prvně jsem namontoval levé (rozbalil a ojezdil :D) a pak jsem řešil pravé... každopádně jsem našel řešení :-)
https://www.motozem.cz/redukce-na-zrcat ... p-10l-rt7/
Jawa 50/20 1967 zelená štětkolíza,2x objetá celá ČR hlavně díky Transpubliku :-D galerie
Manet M-90 1951 @ 125ccm karb. Bing 18 galerie video
EX Yamaha XJ600S Diversion 1992 galerie
Ford Sierra 2.0iS - 85kW, XR4i podvozek, samosvor...
Ford Sierra 1,8TD - dailycar
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Zrcátka

Příspěvek od OTIS »

kozoroh1 píše: ned 14. led 2018 22:35:52 Já postupně měnil obě. Jedno už prasklé jsem koupil a druhé jsem si urazil sám. Jediný rozdíl je v nalakování tyčky. Originál byl matný, možná vyšosovaný, Vicma jsou lesklé. Jinak nerozeznatelné. Ani vzhledově ani zrcadlením.
Po delší praxi můžu konstatovat, že se od originálních výrazně liší. Nemají závažíčka, takže v některých situacích tam vidím roztřepaný obraz, ale to by se dalo vzhledem k pořizovací ceně překousnout.

Překousnout se rozhodně nedá výrazně horší výhled. Dlouho sem s tím různě laboroval, zkoušel měnit úhly uchycení, ale zásadní zlepšení to nepřineslo… Znovu sem oba typy porovnal a zjistil, že Vicma mají zrcadla méně vypouklé, takže je v nich vidět mnohem menší prostor + výhled ještě zhoršují o něco kratší tyčky.

Takže za sebe tuto alternativu rozhodně nedoporučuju, nižší cena nevykompenzuje velmi špatnou funkci zrcátek. Považuju to za vyhozené peníze.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Zrcátka

Příspěvek od OTIS »

Jezdil sem teď s levým orgio, pravým Vicma a rozdíl je opravdu velký. Myslím, že mají kratší tyčky, protože s delšími by už byl bez závažíček problém. Ty Vicma by EU měla zakázat jako životu nebezpečný výrobek.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 793
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Zrcátka

Příspěvek od kozoroh1 »

No tak chlapi. Pokud měříte dva metry a metr na šíři tak vám Vicma přijdou krátké. Pokud to držíte na 9tis otáčkách i na semaforu tak vám Vicma přijdou více rozvibrované. Já jsem malý a frčím v klídku cca 140-150 a dozadu vidím úplně normálně. Bez vibrací. 2cm tyčky navíc mi opravdu přes rameno nedají. Jestli jsou méně vypouklé jsem si nevšiml. Ale alespoň nebudou tolik vzdalovat a zmenšovat obraz.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Zrcátka

Příspěvek od OTIS »

Tak mezi ty chlapy nepatřím, ani v podobných režimech motorku neprovozuju a přesto su nespokojený. Ale tvůj názor ti neberu a každý ať si z této diskuze vezme co chce...
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrcátka

Příspěvek od Mexican »

no chlapi tak to mi nedavate jednoznacnu odpoved. jeden senior mi nedal prednost a ja som skoncil na asfalte a zrkladlo na pravej strane prasklo v klbe (takze nedrzi nastavenie).. a tak som premyslal nad novym setom od vicma
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2153
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Zrcátka

Příspěvek od Koudy01 »

Set si kup a pak to tu rozsekni ;-) :D Zatim to je jeden na jednoho.
Odpovědět