Spotreba

Odpovědět
bartus
Příspěvky: 407
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od bartus »

a já se ptám, jezdíte pro spotřebu, nebo pro radost? ;)
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2153
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Spotreba

Příspěvek od Koudy01 »

Kombinace obojiho. Uplne by mi nevadilo, kdyby mi to pri jezdeni do prace bralo ctyri misto peti. Kdyz vim, ze to ta motorka umi.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od Mexican »

motorku mam preto, lebo ma bavi. Motorku vyuzivam aj na cesty za povinnostami do mesta, pretoze to mam vyriesene vsetko rychlejsie, nemusim tak premyslat nad parkovanim. A spotrebu si proste evidujem. Za tych cca 40 000km co som odjazdil na XJ som sa nikdy nepristihol, zeby som si povedal "teraz pojdem na minimalnu spotrebu". Ani neviem v akej situacii to najmenej zerie. Mozno to raz skusim, ked je benal tak lacny ze proste naberiem plnu a dam 400km okruh na jeden zatah, pekne na sestku po Haneee (rovinka) a 80 tacho s extremne citlivym zapastim. Tam si myslim, ze do 3,5-3,8 je realne. Uprimne - aj nieco takehoto by ma bavilo, pretoze by slo o experiment. A to je jedna z veci, ktora ma zaujima. Staci vsak raz :lol: :lol:
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Spotreba

Příspěvek od OTIS »

Co sem si všiml, tak většinou průpovídky "motorka je přece pro zábavu, spotřebu neřeším" mají často majitelé, kterým i v běžném režimu žere motorka jak lokomotiva :D Zřejmě se tak utěšují... ;)

Koudy, taky je možné, žes přibral :lol: Při tvé výšce je 120 Kg jak nic :shock:
Uživatelský avatar
pozorjedu
Příspěvky: 16
Registrován: sob 10. srp 2019 12:10:17
Kraj: Středočeský
Obec: Kolín
Motorka: XJ 600
Rok výroby: 1997

Re: Spotreba

Příspěvek od pozorjedu »

Ahoj,

u mě nezáleží na stylu->vždy spotřeba 6L...nechápu...
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2153
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Spotreba

Příspěvek od Koudy01 »

pozorjedu píše: stř 06. kvě 2020 9:33:01 Ahoj,

u mě nezáleží na stylu->vždy spotřeba 6L...nechápu...
Pokud to nehonis, je to uz docela dost. To bych asi resil. Mas 45kW verzi nebo neco uskrcenyho?
bartus
Příspěvky: 407
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od bartus »

já mám spotřebu taky pořád 6l občas mi báwo žere míň, strom má 6 ať jedu jak jedu, na báwu mám 32l nádrž tak to neřeším s dojezdem :lol: ale je fakt, že čím jsem dále od EU, tak najedu na ten benzín více a spotřeba jde dolů, třeba v Turecku a Maroku jsem se dostal s Vstromem k 5 a lehce pod, ono to bylo příjemné když benzín i v asijské části Turecka stál 52kč za litr :lol:
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 793
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Spotreba

Příspěvek od kozoroh1 »

Bárte, to je na litrového stroma dobrý ne? Já jezdím tak, aby se mi to líbilo. Někdy rychlejc, někddy pomalejc. Průměr mám 4,5L. Vždy tankuju po 400km. Kolik to papá, když by jel člověk fakt jen na kochačku, nebo pilu nevím. (Ženě tvrdím, že jezdím pomalu :D :D )
Jediné co jsem pozoroval, tak bylo na Ukrajině. Tam fakt bylo znát, že ta motorka pumpa od pumpy jede jinak. Někdy jak pila, někdy se jí moc nechtělo a benzín z nádrže rychlejc mizel. ;)
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
bartus
Příspěvky: 407
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotreba

Příspěvek od bartus »

no na litra jo, ale je fakt, že pokud jsem jel se ženou nějaký delší dálniční přesun, tak jsem šel i na 7, ale já už moc rychle nejezdím ;) mě vždy štvali ti na 650, jak se chvástali jak jim to žere jen 4 litry :lol:
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 793
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Spotreba

Příspěvek od kozoroh1 »

Pro kochače by to neměl být větší problém. To asi nekecali. až otevřou hranice tak z plezíru, dám jednu kochací směr Liptovský Mikuláš - Poprad - Kežmarok a uvidím kam dojedu. To je fakt, to by mohla být výzva pro zpestření cesty. Kdybych se dokázal dostat na 4l, tak by to mělo dát až do Kežmarku. Ale spíš si myslím, že je to nereálné a s kuframa vůbec. Stromek s kuframa je jak plachetnice. No uvidíme. A taky jestli svedu jet 500km kochacím tempem. :D To bude prdel. Teda jestli kochací znamená jet na hraně dodržení povolené rychlosti.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Odpovědět