Zakarpatská Rus

Volná diskuze o všem.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 791
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Zakarpatská Rus

Příspěvek od kozoroh1 »

Chlapi, chodí sem čím dál tím míň lidí. Ale, přesto se zeptám. Nemáte někdo čerstvé zkušenosti či informace o tomto kusu Ukrajiny. V září se chceme vydat do Koločavy a jejího okolí, ale na netu je v recenzích hlavně to jak se platí policajtům stovky éček pronic zanic. Dohadovat se tam někde se zkorumpovanými policajty se mi fakt nechce. Hlavně Milan je horká hlava a při myšlence úplatku by jistě vycákl a ještě by náz pozavírali. :lol: :lol: Je to tam ještě stále tak zlé ?? Dikes
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Zakarpatská Rus

Příspěvek od eMnatřetí »

Milý kozorohu. Promiň, že ti do toho kafrám, ale:
Na Podkarpatské rusi jsem byl, Na kole.
S místními lidmi jsem spolupracoval jako s námezdnou sílou na stavbách. Většinou vše rovní chlapi. Jediné, co nemají rádi, když s nimi jednáš povýšenecky, hledíš na ně jako na odpad společnosti. Jinak by se klidně rozdali.
Když se tak chováš a ještě k tomu v jejich zemi, pak se nediv, že platíš stovky eur. Za blbost se přece platí, obzvláště svou. Svou hotovostí.
A nemyslím si, že každá báchorka na internetu je stoprocentně pravdivá. A proč taky, že? Přece bys tak přiznal vlastní hloupost. A to každý neumí. A doma se zhádat s pomahačem chránivým si taky netroufne. A v Emeryce, ať to raději ani nezkouší.
Asi tak.
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 791
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Zakarpatská Rus

Příspěvek od kozoroh1 »

No nevadí že do toho kafráš. Od toho je fórum. Já osobně znám a mluvil jsem s třemi lidmi co tam na motorkách a autem byli pět šest let nazpět. Všichni nezávisle na sobě se shodli, že zaplatili, jen proto, že nebyli Ukrajinci. Platili na té samé křižovatce. Kámoš tam byl se ženou karavanem a chytili ho tam, byl připoutaný a oni mu tvrdili, že viděli, že nebyl. Tečka. A pas v prdeli. 100 euro plus všechny papírové bankovky i české co měl u sebe. Kovovky je prý nezajímali.
Třeba kecá a připoutaný nebyl, ale nemám důvod mu nevěřit. Jířa opravdu není konfliktní tip člověka. Znám ho mnoho let. Na motorce tam byl i manžel kolegyně z práce. Ten na tom byl mnohem lépe, stačilo jim prý české pivo a kořalka.

Bohužel neznám nikoho, kdo by tam za něco nezaplatil, proto se obracím sem. Je to pár let a třeba už se to změnilo. Když jsem před 14 lety jel poprvé do Rumunska, tak byl web taky plný jaká to tam je hrůza. No a taky byla. Včetně toho, že na mě mafián u pumpy před dětmi vytáhl nůž. Před pěti lety jsem tam však nic špatného nezaznamenal. Naopak, když jsem jel ve vsi společně s Italy moc rychle, zastavovala nás hlídka a jen mě a Rumuna nechali být. A to jsme jeli ve vláčku. U větších pump stojí zřízenci a případné grázly a somráky odhánějí a ještě vám natankují.

Proto se ptám, jestli se tam někdo nemotal, třeba letos nebo loni.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Zakarpatská Rus

Příspěvek od eMnatřetí »

V tom případě nevim, proč zrovna tam plánovat trip, když je tam taková jungle. Když to pak člověk srovná s výletem na Kokořín......
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 791
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Zakarpatská Rus

Příspěvek od kozoroh1 »

Mě láká příroda. Taková ta dedinská jak to nazvat, no prostě život o X let zpět. Dřevěnice, povozy s koňmi, ovce, prasata a tak. Prostě jiný život, ne přemodernizovaný, přetechnizovaný. Bez signálu a klávesnice. Lákají mě východní země. A k tomu historie a Nikola šohaj.
Není nic lepšího než večer v dřevěnce, na stole kus domácího špeku a láhev domácí kořalky. A je to pravý život, ne někde nějaký zkurvený skanzen uprostřed Belgie na co čumíš v Objektivu.

A taky by to měla být důstojná rozlučka s mojí Bárou. Příští rok mám v plánu TDM.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1004
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Zakarpatská Rus

Příspěvek od OTIS »

Je otázkou, zda se ta Koločava díky velkému zájmů turistů nezačíná přibližovat tomu skanzenu Belgii... :| Ale svět o XXX let prý s jistotou najdeš tu https://zpravy.idnes.cz/cernobyl-laka-t ... anicni_ipl a prasatům se tam prý daří... ;)
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 791
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Zakarpatská Rus

Příspěvek od kozoroh1 »

No já bych to tam chtěl vidět než tam zamíří hordy turistů a místo dřevěnic tam budou hotely All inclusive a kolem paraplátka. Ale jsou místa, právě jako Černobyl, kde musíš překousnout spousty turistů pokud je chceš vidět.
Hele dám příklad. Tatry od Roháčů po Belianské mám prošlapané fakt křížem krážem. Pár hor jako Kriváň asi 5x, protože tam samozřejmě každý chce. Vždy jsem se vyhýbal Rysům, protože je to tak profláklé, že se mi z toho dělalo na nic. Jenže kámoš před třemi lety tam moc chtěl. No a i přes hordy turistů musím říct, že je to jedna z nejhezčích tůr v Tatrách.
Mě turisti nevadí, mě jen neláká evropská západní civilizace. Té si myslím, že už máme tady u nás doma dost. Mám ji rád, ale taky si od ní velmi rád odpočinu.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1004
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Zakarpatská Rus

Příspěvek od OTIS »

No co jsem tak teď pozoroval na tom západě, tak ona je u památek apod. spíš vidět ta východní neevropská civilizace...
bartus
Příspěvky: 407
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakarpatská Rus

Příspěvek od bartus »

Pisu z telefonu takze predem omluva za preklepy. Vychodni zeme jsou obecne mistni lide pratelsti jak uz bylo psano. Priroda je tam krasna mam to podobne, bohuzel Timosenkova a cela ta EU sebranka tam nadelala takovy bordel, ze ti prosti statni zamestnanci bez tech uplatku sotva preziji. Doporucuji ti procist na idnes blog Ladika Vetvicky. Jezdi tam pravidelne a z tech jeho gastro vyletu mam oslimtanou klavesnici. Na gs foru loni napsal MrGS podle me nejlepsi typ : jedte tam mimo sezonu a budete mit klid. Takovy maho by ti mohl povypravet jak je to ze zastavovanim policajtu :lol: i o cernobylu ti poreferuje jak tam nelegalne s trinidadem vnikli. Ale cesi si za to cele muzou sami jak vidis ve vetsine cestopisu na m.cz ze jim cpou ty eura do pasu uz na hranici aby meli klid. Pak si mistni mysli o nas buhvi co. Jed a udelej si obrazek sam, me taky zatim nikde po svete mistni nesezrali a to jsem uz byl ledaskde.
Zdenda
Příspěvky: 136
Registrován: stř 22. lis 2017 17:02:32
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 1999

Re: Zakarpatská Rus

Příspěvek od Zdenda »

Nevim jestli se to zobrazi aji tem co nemaji knihu ksichtu, ale tento typek se toho ocividne neboji. Tak ho muzes sledovat a uvidis jak to tam aktualne chodi. Ikdyz mu asi nejaky super pokuty davat nebudou, kdyz uvidijou na cem jede :). Jinak loni sem ho sledoval, jak jel na Nordkap a je to docela borec. :D
Odpovědět