Výměna rozvoďáku - kdy a kde?

Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 11
Registrován: ned 07. črc 2024 17:50:42
Kraj: Středočeský
Obec: Kamenice
Motorka: XJ900S
Rok výroby: 1997

Výměna rozvoďáku - kdy a kde?

Příspěvek od Aleš »

Ahoj,
vím, že už tu jedno podobné vlákno je, ale má řekněme nepřesný název a je už trochu vousatý, tak jsem založil nové. Mohli byste sem prosím napsat, kdy jste měnili rozvodový řetěz a jak jste dospěli k názoru, že už je to třeba? Připadá mi, že je moje XJ900S celkem hlučná při ubrání plynu a brždění motorem a jako jednu z příčin jsem na netu našel opotřebovaný rozvoďák. Koukal jsem na napínák, zbývá šest zubů. Má najeto 73 tisíc. Taky mi připadá, že slyším cvakání ventilů a spojka zabírá až na konci, což mě přivádí k druhé otázce. Můžete mi prosím doporučit šikovného servisáka ze středních Čech, ideálně na jih od Prahy? Byl bych radši kdyby zvládl vyměnit řetěz bez půlení motoru a vyndavání z rámu.
Díky!
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2180
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Výměna rozvoďáku - kdy a kde?

Příspěvek od Koudy01 »

Neznam tvoji motorku,ale rekl bych, ze to moc poslouchas :)

Rekl bych, ze na rozvodak je tech kilometru malo. Sest zubu do konce znamena cca pulka napinaku, ne? On nikdy nedojede do konce. Ale tohle by melo byt jeste dobry. Maximalne bych vyndal ten centralni sroub napinaku a zkusil na nej s citem zatlacit sroubovakem, jestli o zub neklapne - nekdy se ten napinak trochu sekne.

Pokud spojka na petku v zatezi neklouze, tak bych do ni moc nehrabal. Mozna bych pro klid duse dal novy pruziny. Ty uz muzou byt unaveny. Ale lamely a plechy budou asi v pohode.

XJ je takovej sici stroj. Cvaka. Ventilovy vule se naposledy kontrolovaly kdy? To jediny bych asi nechal udelat, kdyby to uz bylo delsi dobu (treba 20 tis. Km).
Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 11
Registrován: ned 07. črc 2024 17:50:42
Kraj: Středočeský
Obec: Kamenice
Motorka: XJ900S
Rok výroby: 1997

Re: Výměna rozvoďáku - kdy a kde?

Příspěvek od Aleš »

Máš pravdu, že jsem docela puntičkář. Ale nemám v plánu tu motorku prodávat, tak si říkám, proč to neudělat hned a užívat si toho, že všechny důležitý části už se svým "rekreačním" nájezdem nebudu muset nikdy měnit. Taky bych radši nechal vyměnit rozvoďák dřív než poničí rozety. Bohužel jsem si nespočítal celkový počet zubů napínáku, ale máš pravdu, že se to zdá být kousek za půlkou. Zkusím zatlačit tím šroubovákem.

Předchozí majitel mi říkal, že ventilový vůle nechával kontrolovat a že byly dobrý (ať už to znamená cokoliv). Najezdil na tom cca 12 tisíc. Bohužel je těsnění víka opatlaný černým silikonem, takže se mi do toho nechce lézt, dokud nebudu mít v ruce nový těsnění.
mimo
Příspěvky: 282
Registrován: pát 17. lis 2017 20:51:19
Kraj: Liberecký
Obec: Nová Ves
Motorka: kouzelná
Rok výroby: 1997
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozvoďáku - kdy a kde?

Příspěvek od mimo »

Aleši zeptej se Koudyho na mojí motorku :lol: :lol: :lol: on ti poví viď Koudy :D
Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 11
Registrován: ned 07. črc 2024 17:50:42
Kraj: Středočeský
Obec: Kamenice
Motorka: XJ900S
Rok výroby: 1997

Re: Výměna rozvoďáku - kdy a kde?

Příspěvek od Aleš »

Tak se pochlub, Mimo. Myslel jsem, že by to mohlo být vlákno, kde se zkušenější majitelé pochlubí, kdy dělali rozvody, aby ti méně zkušení (jako já např.) věděli kdy je to čeká. Informace typu mám najeto 120 tisíc s původním rozvoďákem se taky počítá.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2180
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Výměna rozvoďáku - kdy a kde?

Příspěvek od Koudy01 »

Jen k te spojce - nevim, cim to je, ale novy lamely se casto lepi. Den to stoji a slepi se. A je potreba je naucenym grifem odlepit. Pac jinak je prvni zarazeni ten den dobra pecka.

Puvodni lamely to vetsinou nedelaji. A proto, jak jsem psal, bych u te spojky vymenil jen ty pruziny. Protoze si myslim, ze i merenim tloustky lamel dojdes k tomu, ze jsou v toleranci. Kdyby spojka v zatezi prokluzovala, tak je to neco jinyho.
Uživatelský avatar
mirra99
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. lis 2017 21:37:07
Kraj: Jihomoravský
Obec: Břeclav
Motorka: Xj900
Rok výroby: 1995

Re: Výměna rozvoďáku - kdy a kde?

Příspěvek od mirra99 »

Mě dělali rozvody asi v 80 tis dle vysunutí napínáku počet zubů už nevim je dlouho. Záleží jak moc za to taháš. Co se týče spojky tak po experimentech sem vrátil zpátky původní, ukázalo se že stačí vyměnit pružiny a plechy nové lamely byly shit. Já sem poznal že klouže když např. jedu dva plný a kopneš trojku tak sem musel ubrat aby se spojka chytla.
Houba
Příspěvky: 40
Registrován: ned 30. dub 2023 17:54:41
Kraj: Zlínský
Obec: Valašské Meziříčí
Motorka: XJ600N/FJR 1300
Rok výroby: 2001

Re: Výměna rozvoďáku - kdy a kde?

Příspěvek od Houba »

Aleš píše: stř 14. srp 2024 22:08:06 Myslel jsem, že by to mohlo být vlákno, kde se zkušenější majitelé pochlubí, kdy dělali rozvody, aby ti méně zkušení (jako já např.) věděli kdy je to čeká.
Tak já jsem šťastně ženatý, jak tvrdí manželka, a ještě jsem se nerozváděl. Ale jestli jí tohle někdo dá přečíst, tak mě to možná brzo čeká :lol:
Uživatelský avatar
Aleš
Příspěvky: 11
Registrován: ned 07. črc 2024 17:50:42
Kraj: Středočeský
Obec: Kamenice
Motorka: XJ900S
Rok výroby: 1997

Re: Výměna rozvoďáku - kdy a kde?

Příspěvek od Aleš »

Koudy01 píše: čtv 15. srp 2024 6:36:03 Jen k te spojce - nevim, cim to je, ale novy lamely se casto lepi. Den to stoji a slepi se. A je potreba je naucenym grifem odlepit. Pac jinak je prvni zarazeni ten den dobra pecka.

Puvodni lamely to vetsinou nedelaji. A proto, jak jsem psal, bych u te spojky vymenil jen ty pruziny. Protoze si myslim, ze i merenim tloustky lamel dojdes k tomu, ze jsou v toleranci. Kdyby spojka v zatezi prokluzovala, tak je to neco jinyho.
To je zajímavá informace. Minulý týden mi po zařazení jedničky chcípla, ikdyž jsem držel spojku. Předtím několik dní stála. Každopádně děkuju, vyměním tedy jenom pružiny, zatím spojka neprokluzuje.

mirra99 píše: čtv 15. srp 2024 9:23:40 Mě dělali rozvody asi v 80 tis dle vysunutí napínáku počet zubů už nevim je dlouho. Záleží jak moc za to taháš. Co se týče spojky tak po experimentech sem vrátil zpátky původní, ukázalo se že stačí vyměnit pružiny a plechy nové lamely byly shit. Já sem poznal že klouže když např. jedu dva plný a kopneš trojku tak sem musel ubrat aby se spojka chytla.
Děkuju, kdo ti dělal ty rozvody? Originál servis, nebo někdo místní?

Houba píše: čtv 15. srp 2024 16:08:37 Tak já jsem šťastně ženatý, jak tvrdí manželka, a ještě jsem se nerozváděl. Ale jestli jí tohle někdo dá přečíst, tak mě to možná brzo čeká :lol:
Podle tvé odpovědi, bys taky uvítal radu někoho zkušenějšího, takže děkuju za podporu. ;)
Uživatelský avatar
mirra99
Příspěvky: 203
Registrován: ned 19. lis 2017 21:37:07
Kraj: Jihomoravský
Obec: Břeclav
Motorka: Xj900
Rok výroby: 1995

Re: Výměna rozvoďáku - kdy a kde?

Příspěvek od mirra99 »

Aleš píše: čtv 15. srp 2024 22:28:06

Děkuju, kdo ti dělal ty rozvody? Originál servis, nebo někdo místní?


Máme tu místního borca co se vyzná jen to máš z Prahy krapet z ruky :D
Odpovědět