Dovolená Slovensko

Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od eMnatřetí »

Mexican píše: pon 18. čer 2018 15:21:04
ja nic nedoporucujem.. ja tvrdim, ze halusky tam nerobia nijak extra. Teda ovsem, ja za extra kvalitu povazujem rucne hadzane a nie strojovo vyrabane halusky a kvalitnu bryndzu. Ale pre turistov vracajucich sa z Tatier niekam do CR a Bratislavy asi dobre, domacich tam moc nechodi
Domaci maju halušky doma. Domáce, asik. Rucne hádzané.
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
nevo7
Příspěvky: 228
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od nevo7 »

To je jasné, halušky si dá ten, čo chce niečo iné ako mu chutia doma. Ale iste si doma urobí najlepšie /aspoň bryndzu/. V tých reštauračných je koľko, 20% bryndze a zvyšok dajú vodu z vývaru. Slaniny tiež málo.
A Šturec od BB je fajn, diery tam nie sú. Jasne, že cez víkend je tam kľud, kamióny sú tam len v týždni. A ako som už raz písal, kto si chce zajazdiť, tak jazdí vrchných 10 zátačiek, to si vie počkať minútku, že nič nejde a otočiť to 30x a vysmiaty ideš ďalej. Iste v týždni niekde na celý deň vybehnem, už som na tom nesedel vyše 3 týždňov.
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od eMnatřetí »

Co vy slovenští bratia, ne hodláte se přidat z přítmí virtuální reality? Podzimní sraz pod Pradědem vás vítá, co chcete vic.....
Necháte to jen na Fedorovi?
Koudy sorry, nemám klávesnici, jenom patlafon
Naposledy upravil(a) eMnatřetí dne čtv 05. črc 2018 10:43:58, celkem upraveno 1 x.
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2153
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od Koudy01 »

eMnatřetí píše: pon 18. čer 2018 19:16:05 Koudy sorry, nemám klávesnici, jenom patlafon
V pohodě. Rozdíl není znát.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od Mexican »

nevo: ja som ro jazdil od parkoviska Harmaneckej jaskyne.. je tam pekna zahradka na obcerstvo

eMnatreti - mne to virtualne staci. jazdim sam alebo so zenou. zrazy nechapem a nemam moc rad. Koudyho rad kontaktujem ked potrebujem kvalitny servis. este by som vam chcel nebodaj radit a to by ste ma uz vobec nemali radi :twisted:
Jurapee
Příspěvky: 442
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od Jurapee »

Ahoj, loni jsem našel hezkou kolibu Zbojská a kolem koliby vedla silnice s úplně nový asfaltem, supr zatáčky. Jel jsem od Rožnavy přes Tisovec, Zbosjká a pak Chopok.

Jura
Uživatelský avatar
KaBl58
Příspěvky: 433
Registrován: ned 13. kvě 2018 19:41:33
Kraj: Plzeňský
Obec: Česká Kubice
Motorka: XJ600 S Diversion
Rok výroby: 1997

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od KaBl58 »

eMnatřetí píše: pon 18. čer 2018 10:21:29 Hoi. Do Dudincu bych s tebou jel, pokud ti to nevadí. Pojezdil s tebou dva dni a zas odjel. Dukla mě nelaka, valka je vůl
Pod stan mě nikdo, nikdo nikdy nedostane
Nevadí budu rád .
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 793
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od kozoroh1 »

ja nic nedoporucujem.. ja tvrdim, ze halusky tam nerobia nijak extra. Teda ovsem, ja za extra kvalitu povazujem rucne hadzane a nie strojovo vyrabane halusky a kvalitnu bryndzu. Ale pre turistov vracajucich sa z Tatier niekam do CR a Bratislavy asi dobre, domacich tam moc nechodi
[/quote]

Co se týče domácích tak tam nechodí, protože zavírají celkem brzy, je to narvané lidmi od rána do večera a je to daleko od města a ještě tam vaří jídla, která si raději uvaří doma za ty prachy. Právě jako halušky. Já si je tam dávám často a právě domácí mi říkají, že jsem magor, žrát pořád halušky. Možná trochu kvalita utrpí tou kvantitou, ale bryndzu používají od Liptovských dnes už se říká farmářů. A třeba taková ze salaše Beniky, který tam je snad sto let ta stojí za to. A halušky samotné nebyly z marketu, ale mašinka jim to házet do vody pomůže. Vtom bych však problém neviděl. A co ta přesolená vyškvařená pravá slanina (česky špek protože v tom není libové) Dehtáre to je srdcovka jako Mikulášký PRIOR kam jsme se chodili dívat jak se staví. Protože tam makal ve výkonu trestu náš idol Juraj Kukura.
Samozřejmě se může stát že něco trěba podělají, ale mě se to nestalo. Na Slovači jsem prostě nenašel kolibu, kde by je dělali lepší. Lepší je dělá moje teta v Kežmarku a pak je jedna hospoda, ale ta je v Rožnově pod Radhoštěm. :D Jinak jsem si až po Kráľovu Hoľu nenašel podnik, kde bych si mohl říct je to lepší než na Dehtárech. Mimo to krásný podnik na krásném místě. A když jsme se vraceli z dovolené z Monaca tak i příjemně levný. :D :D :D Ale jak říkal kolega sto lidí sto chutí.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
xy
Příspěvky: 293
Registrován: pát 17. lis 2017 16:09:48
Kraj: Středočeský
Obec: Ouběnice, Hojšín
Motorka: fzs 600, jawa 845,...,...
Rok výroby: 1998

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od xy »

...virtuály neřešit... ;)
...kam nevidím, tam neletím...
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená Slovensko

Příspěvek od Mexican »

sorry borci.. ale ak ste mali niekedy zaujem zlakat mmna ako virtuala od PC na nejaky pokec nazivo, tak takymito kecmi tomu nepomozete. Alebo aby som neriesit len hypoteticky rovinu. Svojich top 5 asi mam, je to bez poradia ako ma napadlo. Samozrejme, najlepsie a najpoctivejsie su od vlastnej mamy :-)

Koliba 77, Vrutky
Koliba Goral, Donovaly
Syrex Salas, Terchova
Krajinka, Hrboltova
Koliba, Ozdany

ale pochopitelne, kazdemu chuti niekde inde. Mne ten syrokrem v Dechtaroch vydavajuci sa za bryndzu fakt moc nesiel. Oni su v zasade beztak lepsie halusky s kapustou (zelim) ale to je znova na dlhu debatu :-)
Odpovědět