Řetězová sada

Odpovědět
mimo
Příspěvky: 270
Registrován: pát 17. lis 2017 20:51:19
Kraj: Liberecký
Obec: Nová Ves
Motorka: kouzelná
Rok výroby: 1997
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová sada

Příspěvek od mimo »

mirra99 píše: pon 18. pro 2023 20:48:04
mimo píše: sob 16. pro 2023 16:07:31 Byla :) a nejen kvuli tomu, že jste mi dali motorku dohromady :)
Tak na podzim to domluvíme. Už ted se těším.
A kde to bude?
kde asi? ty nikam ted nemůžeš, tam my se obětujeme a přijedem za tebou :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 843
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová sada

Příspěvek od Mexican »

uz sa v tom nebudem vrtat :-/
nova retazovka, po 75km (Diversion startoval po 4 mesiacoch, na 3x prekvapko!) mi zamavala v 100km/h na Videnske v Brne, v lavom pruhu - rana, instiktivne spojka a do pripojovaku. Kryt retaze napadrt (nastastie v bazaroch maju) no a retazovka namotana na kyvke

A to som si ju chcel nechat tento tyzden pri vymene prednej pneu tu retaz odborne znitovat . To mam za to ze som pouzil tu rychlospojku :lol:
tlacil som to asi kilometer, nastastie na videnske je servis. Tam som to nechal pred branou a dnes rano to vzali do opravy. Tak uvidim co na paseku som narobil

edit: tak to bude cela nova retazovka a pre istotu aj nova poistna podlozka :/
Přílohy
IMG-20240226-WA0012.jpg
IMG-20240226-WA0011.jpg
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2146
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Řetězová sada

Příspěvek od Koudy01 »

To dopadlo jeste dobre. Nedal si tam zavlacku te spojky naopak? Musi byt po smeru nebo jak bych to napsal.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 843
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová sada

Příspěvek od Mexican »

na tu zavlacku som si pri montazi dal extra majzla, ta bola urco otocena spravne. No a nacvakla vyzera tiez v poriadku, tak neviem. Respektive chyba ide samozrejme na moje ruky..Ta retaz vyzerala po demontazi celkom zle, v servise to samo museli vymotat z retazoveho koliecka ale k tomu bola este poskodena na dvoch dalsich miestach sposobom ze boli uplne vytrhane oka. To som fakt cumel aku ma ten veteran silu

ta od teba Koudy vydrzala 45000km a keby som nebol cune, dala by 50tisic..Tato teda dala v podstate nic, takze ked to zpriemerujem nic hrozneho ani draheho sa nestalo. Len teda budem musiet na bazare pozriet kryt retaze (ten moj je bohuzial fakt polamany)
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1004
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Řetězová sada

Příspěvek od OTIS »

Po dlouhých teoretických diskuzích zde končeně někdo přišel s praktickou zkušeností ;) Snad to dáš rychle do kupy, mohlo to dopadnout i hůř, kdyby se ti třeba ten řetěz omotal kolem krku :D
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 843
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová sada

Příspěvek od Mexican »

hladam ten kryt retaze a zatial teda bieda. Paci sa mi jeden cnc ale liter za to nedam :-)
Přílohy
IMG-20240226-WA0021.jpg
IMG-20240226-WA0016.jpg
Uživatelský avatar
javim
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 14. kvě 2020 10:23:07
Kraj: Zlínský
Obec: Lešná
Motorka: Yamaha XJ 600S
Rok výroby: 1996

Re: Řetězová sada

Příspěvek od javim »

A škody na karteru nejsou, jenom víko? To jsi fakt klikař...
Ten starej paprika co má takovou mladou ...

Já bych si s dovolením také vzal ...
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 843
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová sada

Příspěvek od Mexican »

viku nic nie je :-)
ta retaz tam aspon vyplieskala ten bordel a je tam cisto :-)
pocitam ze v stredu bude hotovo. V piatok chcem ist prezut prednu pneu. Normalne mam zjazdene boky do mrtva a v strede skoro ako nova :lol: ja vobec neviem ako sa to stalo.Predna guma ma k dnesnemu dnu 29700, prezuval som 5.6.2019. Ja viem, som exot, ak nezabudnem tak odfotim pre pobavenie
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2146
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Řetězová sada

Příspěvek od Koudy01 »

javim píše: pon 26. úno 2024 20:06:22 A škody na karteru nejsou, jenom víko? To jsi fakt klikař...
Právě. Čekal bych, že se to kolem řetězovýho kolečka vyláme.

Mexican> U přední gumy je normální, že se sjíždí "do střechy". Střed vzorek má. Úplný boky taky. Ale mezi je mrtvá.

Já měl spojku řetězu na jednom XJ a fungovala dobře. Ale pokud si tam měl u řetězovýho kolečka hodně bordelu a tlačil to pozpátku, mohlo se tam něco o tu sponku šprajcnout a uvolnit ju.
Nebo to třeba mohlo vyskočil, pokud si neměl kolečko a rozetu v ose a řetěz se ohýbal.
Těžko říct. Nicméně opravdu to dopadlo hodně dobře.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 843
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Řetězová sada

Příspěvek od Mexican »

u stredoveko kolecka som mal celkom upratane, zas az take cune nie som. Stale neviem preco sa to stalo. Retaz som pocas tych cca 70km kontroloval viackrat, napnuta spravne - aj koleso bolo v ose.

borci to spravili, cena teda mi prijde dost 4500kc z toho retazovka 3100 (za tu istu som daval 2200, njn marza servisu)

obavam sa ale ze uz na podobnych veciach setrit nebudem
este mi doporucili vymenit zadne loziska. Tak to teda neviem, to bude zas kasicka na prachy :-) Musim asi dat urobit ventily, vymenit zadny kotuc a teda aj zadne lozisko. Ach jaj, chcem nieco noveho :-)
Odpovědět