Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 848
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

ja s tou vodou moc kamarat nie som. robil som si zavlahu a vlastne vsetku vodu mimo domu, ale vzdy to robim tak na 3x :-D

Diversion pekne odpociva v garazi, trochu som ho ocistil aspon cyklostarom, este boli na skle rumnunske muchy :lol:
dokonca cez tyzden som vytiahol aj Scarvera a urobil par km po vybavovackach v Brne (asi 40km) a uz sa tesim na februarove ritualy v meneni oleja. Uz aby som pomaly zacal nakupovat

Koudy01: ako ide parenthood? a nieco nove z oblasti nemovitosti? :shock:
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2161
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Mexican> Nějak bydlím a miminko super :) Víc jsem ti napsal do SZ ;)
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

Trochu odjinud: Včera jsem měl možnost odzkoušet tohle: https://www.unicooltech.cz/sur-ron-storm-bee-22500w/
Protáhl jsem to po lesních cestách, kousek i po asfaltu - byly na tom obutý "cenduro" gumy, takže v terénu jsem si ve stoupáních často hrábl i na stupeň "eco" , tam bych řekl že tenhle strojek patří, do rychlosti 60km/h je to schopný i pěknýho nášupu s pozvednutím předního kola, a to pořád na režim eco nebo nebo rain... Na silnici pouze dobrý, asi taky proto, že podvozek byl na moji váhu nastavenej hodně na měko, ale 100km/h to jede a nebojí se to zatáček. Určitě to jede víc než běžný 125ccm čtyřtakty jako Blata a pod. Vzhledem k tomu, že jsem to měl půjčený, tak jsem to neprotáhl po MX trati, ale asi by to prošlo, tj motorka zvládne víc než jezdec...
Ve srovnání s KTM E-XC, kterou jsem měl v rukách někdy z podzimu, tohle jede jak z praku, i bez sport, nedejbože turbo módu. KTM jsem si musel hned přepnout na plnej výkon, aby se aspoň trovhu pohnula. Naopak podvozkově je KTM možná drobek horší, ale neměl jsem možnost Storm Bee naladit podle sebe, tj není to relevantní srovnání. Asi rozbiju prasátko a začínám šetřit na novou hračku, i když ta cenovka je hodně extrémní, na čínskej výrobek :) Zpracování bych hodnotil jako dost dobrý, srovnatelný s KTM, u které se najdou až trochu výstřelky v hermetickým spojení baterky s motorem - to tady není nutný, jede to na 90V, tj krom úplnýho utopení by neměl nastat problém, naopak KTM má 300V systém.
Druhá stránka věci je, že skoro 50% baterky jsem vyždímal za cca 30 minut - 20 minut fakt prudký stoupání, poměrně rychle po polňačkách, a 10 minut "pořád plnej" na turbo na silnici - i nějaký auta jsem předjel :) Údajně je to schpný na "eko" po městě najezdit 100km, což by +- odpovídalo mejm zkušenostem s el. pitbike, ale kdo to může vydržet, jet pomaly anevyužít potenciálu zrychlení, že jo... Nabíječka má skoro 1kW výkonu, tj za 4 hodiny je to nabitý na 90%, což by pro leckoho mohlo být zajímavý i na dojíždění do práce.
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

K té vodařině: strach by mi to nedovolil zkusit namontovat baterii bez excentrů, i když je to na té plastové blbosti poměrně přesně. Už třeba proto, abych si mohl baterii přesně vyrovnat.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 794
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Pokec koutek

Příspěvek od kozoroh1 »

Kodl píše: ned 09. led 2022 14:18:51 K té vodařině: strach by mi to nedovolil zkusit namontovat baterii bez excentrů, i když je to na té plastové blbosti poměrně přesně. Už třeba proto, abych si mohl baterii přesně vyrovnat.
Proč strach? Dnes už se to dělá na milimetr přesně. Kdyby tam ty excentry měl tak je vidí ne? Baterii tam už taky měl a byla nakřivo? Nehledě na to, že je to otázka pár minut našroubuju a vidím. Nedokážu si totiž představit jak ten excentr schováš. Jak psal Koudy, to je na fotku.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

Co? Excentr je dycky schovanej pod krytkama co jsou na nich našroubovaný, proto tam ty krytky jsou. Asi žijeme každej v nějaké jiné civilizaci...
Jo a koudel bych NIKDY na závit, kterej se šroubuje do tenučkýho mosaznýho zálisku v plastu, nedal. Třeba proto, že koudel vodou bobtná a tím výrazně rostě riziko prasknutí toho připojovacího kusu. Používám tohle: https://www.henkel-adhesives.com/cz/cs/ ... te_55.html . A tohle je standart, aspoň v okolí Brna: https://www.chatar-chalupar.cz/montaz-v ... i-baterie/ když už je to u té baterie přibalený, proč bych to tam nedal.
Obvykle spíš řeším problém, že je ten závit hluboko, a musím tam našroubovat prodloužení, aby vůbec pod baterii ty kryky šly namontovat.
Ale výměna baterie za předchozí podobnou je záležitost méně než pěti minut, nejdýl trvá najít plochej klíč správné velikosti a zastavit vodu.
Uživatelský avatar
javim
Příspěvky: 627
Registrován: čtv 14. kvě 2020 10:23:07
Kraj: Zlínský
Obec: Lešná
Motorka: Yamaha XJ [69]00S
Rok výroby: 1996

Re: Pokec koutek

Příspěvek od javim »

Kodl píše: stř 12. led 2022 1:08:52 Jo a koudel bych NIKDY na závit, kterej se šroubuje do tenučkýho mosaznýho zálisku v plastu, nedal.
Já sice taky ne, ale pro Mexičana rád udělám něco speciálního a unikátního :)
Ten starej paprika co má takovou mladou ...

Já bych si s dovolením také vzal ...
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 848
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

este som sa k tej baterii nedostal. Proste sa mi teraz nechce liezt do vodomernej sachty a vypinat vodu, spustat to z celeho baraku
exceter tam myslim je, takze asi to uz je nachystane presne. V podstate vsetky umyvadlove baterie som v ramci 4 rokov prerabal, takze mam dodnes uspesne namontovanych

6 vodovodnych baterii :-D (tie prve tri boli take nudzovky, bol tesny budget no)
jednu drezovu
pripojenie na pracku
podomietkvu bateriu v hornej sprche


No a vanovu bateriu a tutu termostaticku bateriu v dolnej sprche som proste vtedy nevedel osat sam a tak to robil instalater
Odvcera riesim toto: disk u auta ktore ma 1 mesiac. Ma vcera skoro jeb*o ked mi zena volala. Je to v oprave, snad sa to podari. Bude to stat liter, samozrejme musim este na geometriu a vizualnu kontrolu podvozku. A to o tyzden mame vyrazit :/ rezerva sice je (vdaka bohu) ale len taka srandovna dojazdovka siroka asi 5cm. Do niektorych 4x4 SUV nedavaju ani tu
Přílohy
271376337_897108757615295_6980026410455204059_n.jpg
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2161
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Vitej v klubu. Kde opravujes? U me si za to vzali 1500 :evil:

IMG_20211003_193307_1.jpg
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 848
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

Koudy: https://www.pneufric.cz/. Bude za to chciet liter tak snad to pri nom ostane (vc zhodenia pneu, opravy, nahodenia pneu a vyvazenia)
Odpovědět