Po pul roce nechce nastartovat

Uživatelský avatar
oldyamahaontheroad
Příspěvky: 5
Registrován: pát 16. bře 2018 7:42:54
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 1998
Kontaktovat uživatele:

Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od oldyamahaontheroad »

Ahoj

byl jsem pul roku pryc a moje 600 nahata nechce nastartovat. Uz jsem dvakrat vymlatil baterku, zkusil startovaci sprej a bez uspechu. Netusite nekdo, jak ji premluvit, kazdej den se mi chce ve vlaku brecet :)
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od Kodl »

Tohle sice neznám, ale zkusil bych si projít starý fórum, jestli je to verze s mech. pumpou, tak doplnit nádrž a fouknout do ní, to se tam píše několikrát, samozřejmě předpokládám, že máš zkontrolovaný svíčky a jiskru...
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od Koudy01 »

To by melo mit elektricky cerpadlo. Pry jsou nejak ulit svicky. Ale to se mne nikdy nestalo.
Sytic na plno a bez plynu musi chytnout jak nic. Teda pkud tam jde benzin a hazi jiskru.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od kozoroh1 »

No já to měl po zimě bez benzínu, vyměnil jsem filtr a čekal, že se to na PRI doplní. Dva dny na PRI a ve filtru s plnou nádrží ani kapička. Takže doplnit čerpadlem. Každá motorka s karburátory chytá jinak. Mě to se sytičem ani nekloktlo. Pěkně bez sytiče a bez plynu nejdřív zaklokotala a pak chytla na volnoběh. S přidáním plynu zdechla. Tak jsem jí nechal ohřát a pomalinku přidával plyn až se to nějak propláchlo. Jinak v sezoně bez sytiče čape na drc a když je jo zima, tak sytič na plno a čtvrt plynu drc a běží. Prostě musíš zkoušet co se jí bude líbit.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od Koudy01 »

Taky za toho pul roku muzou byt zalepeny karburatory tema biodobrotama, co davaji do benzinu.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od Mexican »

mne sa celkom bez srandy osvedcilo Diversiona dat po zime na slniecko (moze byt aj 5 stupnov ale fakt slniecko) nech sa blok motoru trochu prehreje
Supnem to na PRI na nejakych 5-10 minut a skusim na polovicnom sytici (bez plynu). Po tych 4 odzimovaniach vzdy na druhy krat

Pred zimou tam davam plnu nadrz vervy, vacsinou aj tu nadrz predtym. Cenovy rozdiel medzi obyc BA95 pri tych 2x 17 litroch je zanedbatelny. Je mozne ze si tych neustalym startovanim uchlastal svicky

EDIT: ak mas v kolo kopec, skus to nastartovat pekne oldschool -> rozbehni to z kopca, zarad dvojku a pusti spojku :lol:
Uživatelský avatar
oldyamahaontheroad
Příspěvky: 5
Registrován: pát 16. bře 2018 7:42:54
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 1998
Kontaktovat uživatele:

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od oldyamahaontheroad »

Diky moc za odpovedi...teploa slunicko jsou evidetne porad v nedohlednu....
Koudy, nevim, jestli si pamatujes, loni jsem ji u tebe mel a ty svicky se bojim vysroubovat, rikal jsi, ze je tam neco blbe, ze je nekdo menil na teplym motoru.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od Koudy01 »

Jo, ty ses "2mm"? Toz nazdaar :-) Tak to bych ty svicky fakt moc nevyndaval, ale prostredni. Mely dost spatny zavity. Uz by si je tam pak nemusel vratit. A nebo taky mohl. Tezko rict, ale zbytecne bych je nevytahoval. Jedna nebo mozna obe krajni myslim byly docela v pohode. Tak kdyz zkusis vyndat jednu krajni (tu ktera po povoleni pujde lehce vysroubovat), melo by to byt v poho. Ale nevim, jestli na to mas klic a jestli vis, jak se pak zkousi jiskra? Toho pul roku to stalo venku? Klidne to naloz do dodavky a dovez ;-)
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od Mexican »

dnes mi to nedalo :-) bol som zobrat na chate nejake veci - Diversion nastartoval na plnom sytici na 3 nastartovanie (a zhasol) - na stvrte uz drzal pekne. Previezol som sa asi 5 km (bez prilby v kabate, no exotika)

pozeral som sa ze moto som odstavoval 11.11.2017, takze celkom dlha doba..
DuroM65
Příspěvky: 324
Registrován: úte 21. lis 2017 11:15:57
Kraj: Prešovský
Obec: Poprad
Motorka: Yamaha XJ900S GT
Rok výroby: 1998

Re: Po pul roce nechce nastartovat

Příspěvek od DuroM65 »

Kurna chlapi nestraste...

Ja sa tu tesim ako maly Jarda a Vy este straste ze az konecne budem moct tak ... nebudem moct...

MNA S TEJ ZIMY UZ ASI DRBNE...

DuroM
Aj ked ideme len styria, aj tak sa viem ztratit...(prosto individualista), nastastie vecer sa zasa najdem. "HEJ, ZVODY... nelestim aj tak ma zasa zleje moj mrak po Fantozzim
Odpovědět