Objednávky na zahraničních eshopech, zkušenosti, rady, tipy.
Napsal: úte 28. led 2025 8:39:55
Máte nějakou dobrou nebo špatnou zkušenost s objednáváním moto zboží v zahraničí, podělte se. Známe se, víme o sobě a naše postřehy nejsou tak anonymní. Jde o to aby jsme neopakovali chyby ze kterých se už někdo z nás poučil a nebo aby jsme si dali pozor na věci které nás nemusí při objednávání ze zahraničí. Co může být samozřejmé pro Číňana nebo Američana nemusí být úplně obvyklé u nás. A nebo některé eshopy můžou mít dost ostré praktiky, podvodné praktiky atd.
Jde mi o to ať se neučíme metodou pokus/omyl.
Přidám svojí zkušenost. Objednal jsem si plexi na moto u kterého bylo napsané že obsahuje držáky plexi– montážní sadu.
https://www.omniaracing.net/en/isotta-t ... 68460.html
Balík přišel asi po pěti dnech ale bez držáků. S Omniaracing jsem to přes mail řešil měsíc a půl i kvůli srpnovým prázdninám, které mají v Itálii a nakonec mě v 8-mém emailu napsali že je chyba asi tak trochu na jejich straně protože uvádí montážní Kit including.
Jestli prý chci můžu odstoupit od smlouvy poslat jim nepoškozené plexi , (přišlo ve vycpané krabici 60x60x60 cm) a peníze mě vrátí.
Celá ta komunikace byl strašný voser, odpovídali až tak po dvou třech dnech takže se to táhlo. Ještě v listopadu když jsem se na to díval měli popisek na stránkách neopravený, ale nyní to už změnili a je to správně viz odkaz.
A brzo přidám další zkušenost z motea.com
Jde mi o to ať se neučíme metodou pokus/omyl.
Přidám svojí zkušenost. Objednal jsem si plexi na moto u kterého bylo napsané že obsahuje držáky plexi– montážní sadu.
https://www.omniaracing.net/en/isotta-t ... 68460.html
Balík přišel asi po pěti dnech ale bez držáků. S Omniaracing jsem to přes mail řešil měsíc a půl i kvůli srpnovým prázdninám, které mají v Itálii a nakonec mě v 8-mém emailu napsali že je chyba asi tak trochu na jejich straně protože uvádí montážní Kit including.
Jestli prý chci můžu odstoupit od smlouvy poslat jim nepoškozené plexi , (přišlo ve vycpané krabici 60x60x60 cm) a peníze mě vrátí.
Celá ta komunikace byl strašný voser, odpovídali až tak po dvou třech dnech takže se to táhlo. Ještě v listopadu když jsem se na to díval měli popisek na stránkách neopravený, ale nyní to už změnili a je to správně viz odkaz.
A brzo přidám další zkušenost z motea.com