Ukradená motorka

Volná diskuze o všem.
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24. dub 2018 18:15:44
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Ostrava
Motorka: BMW K75RT, BMW R1100GS
Rok výroby: 1991

Re: Ukradená motorka

Příspěvek od Radek »

Já jsem teď koupil v Tescu kartu 7,5 Gb za 99kč na 30 dní. Pak prodloužím zase za 99kč, nebo přejdu na ten OTISUV balíček za 29kč/30 dní. Zajdi si do stánku v Hypermarketu TESCO A tam se poptej. Umí zázraky :D .
Mazlik
Příspěvky: 68
Registrován: úte 21. lis 2017 15:08:54
Kraj: Středočeský
Obec: Hřebeč
Motorka: XJ 600
Rok výroby: 1993

Re: Ukradená motorka

Příspěvek od Mazlik »

Tak už jsem zjistil že to dolů nejde....
Byl jsem v několika obchodech co se specializují na barvy a laky, zjistil jsem následující:
Barva je syntetická interier/exteriér 3v1 to se podařilo zjistit... zřejmě univerzální na všechny povrchy která po zaschnutí vytvoří vrstvu podobnou gumě, odolnou na chemikálie - barva na plot asi...
Aceton nezabral.
Zkoušel jsem ředidla C6XXX co jsem měl doma ani boha...
Isopropil alkohol bez reakce.
Technický benzín bez reakce.
Odlakovač na nehty bez reakce.
Revel Paint remover bez reakce.
Jediný částečný úspěch jsem měl s ředidlem S6005/6 ale po 30 minutách jsem vyčistil asi 2cm prostor a bojím se že by to mohlo sežrat ten ABS plast kapot.

Co se týká závad tak motor jsem ještě nezkoušel neměl jsem odvahu...
Dále je prasklina v předním kotouči takže kotouč KO...
Utržený náhon tachometru u osy kola.
Spínačku vymlátil asi kladivem, bezpečnostní šrouby co jí drží jsou zlomené, takže se musí odvrtat a doufat.
Co jsem se jen tak zběžně koukal na díly tak se koukám na následující:

4x nový blinkr --- 1800,-
Nová zrcátka --- 1200,-
Náhon tachometru --- 400,-
spínačka --- 1300,-
plexi --- 1300,-
kotouč + desky --- 5500,-
Potah sedla --- 1100,-
Kabelový svazek (z bazaru) --- 400,-
horní brýle z bazaru --- 500,-
Celo-lak (kdybych přivezl všechny kapoty, nádrž a rám připravené na lak) --- 13000,-
Celo-lak (kdybych přivezl všechny kapoty a rám bez přípravy na lak) --- 25000 - 35000,-

Další postup co mě čeká:
Spojovat urvané drátky spínačky --- musím juknout do manuálu co mám spojit s čím abych to zkusil natočit a pak už jen doufat že to chytne.
Už jsem se smířil s tím že půjde na díly protože narvat do mašiny přes 13000 jen aby jela a pak dalších xxxx hodin práce je blbost...
Zdenek
Příspěvky: 42
Registrován: stř 14. srp 2019 21:58:35
Kraj: Královehradecký
Obec: Nové Město nad Metují
Motorka: Fjr 1300
Rok výroby: 2002

Re: Ukradená motorka

Příspěvek od Zdenek »

To je fakt hrozný.....urazit někomu pazoury až u prdele.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukradená motorka

Příspěvek od Mexican »

davat celolak za 30 tycek je proste hlupost. Ak by sa to stalo mne, vzal by som to ako vyzvu, prebrusil doma a nastriekal sprejmi. Nie je to velka plocha a materialom sa vmestis do cca 5000kc za laky a prislusenstvo (farebne autospreje, transparentne spreje, rozstrekove riedidlo, pripadny tmel, plnic). Podobne som si opravoval lemy na aute a nevyzera to uplne hrozne

Blinkre by som dal univerzalne, zrkadla tiez (pripadne Vicmy). Proste treba si priznat fakt, ze youngtimer z toho nikdy nebude. Usetrene prachy by som investoval do precalunenia sedla. Ale tak by som to robil ja, co neznamena ze to je spravne

podari sa cosi z toho zmetka dostat alebo proste tradicne nic nema (len par exekucii na krku)?
prajem ti aby si to nevzdal a podarilo sa ti to dat do pekneho stavu
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Ukradená motorka

Příspěvek od Koudy01 »

V tomhle pripade vyjde asi vzdy nejekonomicteji a nejsmysluplneji koupit jinou. Treba tuhle za 20000 a nebo tuhle za 17000. Vrazis do te tvoji minimalne 10 000 (spis vic) a spoustu casu a furt to bude vypadat jak vrak.
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Ukradená motorka

Příspěvek od Kodl »

Neuvěřitelný. Na pohled pěkný motorky za pár korun...
Že by někdo někdy dostal od zloděje? O tom jsem ani neslyšel, tj to neexistuje ani jako teoretická možnost, viz článeček o Audi...
P.S. Mocipáni jistě jako první ušetří na dávkách pro nepřizpůsobivé, nebo jim prostě díky inflaci nezůstane dost na chlast a drogy, a krádeže kde čeho se nám zase rozmůžou. Akorát v podstatě bez možnosti se bránit, i kdybys lumpa přistihl při činu...
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Ukradená motorka

Příspěvek od kozoroh1 »

Hele, napíšu ti to takhle. Znám týpka, tady u nás, který má dvě XJ. Jednu s papírama jednu na díly. Jezdit už na tom nebude. Moc peněz za to chtít nebude. Byl by ochotný prodat jen díly které by sis řekl. Třeba sedlo tam má, přední blatník, kapotu, nádrž ve vínové barvě a prý by to nemuselo do laku. Jestli chceš můžu ti na něj dát telefon a domluvíte se. Ale myslím, že třeba za bůra by jsi koupil mrtě dílů. Řekl jsem mu, že za 17 se nechá koupit celá s papírama a technickou. Smlouvat jsem s ním nesmlouval, to už by bylo na tobě.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Mazlik
Příspěvky: 68
Registrován: úte 21. lis 2017 15:08:54
Kraj: Středočeský
Obec: Hřebeč
Motorka: XJ 600
Rok výroby: 1993

Re: Ukradená motorka

Příspěvek od Mazlik »

To Kozoroh1 - uvidíme jak na tom bude motor, o víkendu bych měl být doma, zkusit to nastartovat, uvidíme zda to pujde a v jakém bude motor stavu.

Mám teď 2 práce takže s časem jsem na tom špatně... a idealní prostředek pro přepravu do druhé práce je mimo provoz což mě štve, ale nic s tím nenadělám, abych se přiznal přemýšlím že si jí nechám a budu postupně a pomalu dávat do kupy, akorát se to moc nelíbí doma u rodičů kde jí mám teď uskladněnou, mám tam totiž další 2 motorky (Stadion S22 a Jawu 250) a víc motorek mi už nedovolí.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Ukradená motorka

Příspěvek od Koudy01 »

Mas dve prace. Do jedne z nich bys rad jezdil na motorce. Nemas cas ani misto. A chces opravovat neco takovyho? No jak chces.
Ja bych koupil za penize, ktery stejne bude stat oprava, jinou a od zitrka na ni jezdil do te prace.
Jurapee
Příspěvky: 425
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Ukradená motorka

Příspěvek od Jurapee »

Koudy01 píše: stř 15. čer 2022 6:34:44 Mas dve prace. Do jedne z nich bys rad jezdil na motorce. Nemas cas ani misto. A chces opravovat neco takovyho? No jak chces.
Ja bych koupil za penize, ktery stejne bude stat oprava, jinou a od zitrka na ni jezdil do te prace.
S tím souhlasím, kup si motorku co ti ušetří čas a co bude s chudákem zapatlaným XJ se pak rozhodneš v klidu. Pokud bys měl problém s místem, tak v krajním přřípadě nejsem daleko a třeba na měsíc bych ti to uskladnil. Napiš do SZ
Jura
PS: a možná je to moment koupit i jinou motorku a posunout se jinam : jiný typ či dokonce i jiná značka ;) To neznamená větší, daržší, silnější, ale co by se ti hodilo či líbilo.
Odpovědět