Příliš bohatá směs

mr.Martin
Příspěvky: 10
Registrován: stř 10. dub 2019 16:32:41
Kraj: Olomoucký
Obec: Olomouc
Motorka: XJ600N
Rok výroby: 1994

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od mr.Martin »

Taky myslím, že to bude stačit. Jo a bohatost směsi ladit až po synchronizaci, nebo před? Ono to teď už jede, ale ještě se to zakuckává při rozjezdech tzn. mezi 2-3tis ot. Od cca.3,5tis už to táhne plynule.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od Koudy01 »

Budeš to mít asi dost rozhozený. Podtlaky i směs. Tak laď klidně teď. Aspoň se přiblížíš správnýmu naladění. Naladíš, ujedeš cca 50km, necháš vychladnout, koukneš na svíčky a zase doladíš. A tak pořád dokola.

Co vůle ventilů? Ty si kontroloval?
mr.Martin
Příspěvky: 10
Registrován: stř 10. dub 2019 16:32:41
Kraj: Olomoucký
Obec: Olomouc
Motorka: XJ600N
Rok výroby: 1994

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od mr.Martin »

Vůle kontroloval mekánik co ladil ty karbecy a snižoval bohatost tím,že dával menší trysky(dostal se až na 80tky). No a ted věř, že jsou o.k. Podle sluchu jo :). Na tu směs jsem přemýšlel o Colortune-svíčce od Morganu. Nemáte s tím někdo zkušenost? Příjde mi to super zjednodušení ladění.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od Koudy01 »

O Colortune sem nedávno někde četl, že to moc nefunguje. Navíc směs jednou seřídíš a už na to nesaháš, tak i kdyby to fungovalo, je to podle mě zbytečný.
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od Kodl »

Podobnou vychytávku používali kdysi borci na ladění závodních lodních motorů, prostě skleněná svíčka a vidíš, jakou barvu má plamen v "kamnech" , tak buď přidáš vzduchu nebo paliva... Takže proč by to nefungovalo. Svíčka samozřejmě je jenom na ladění, ale v podstatě to stejný by měla udělat i lambda sonda z vrakoviště zakomponovaná někde na začátku výfukovýho potrubí.
mr.Martin
Příspěvky: 10
Registrován: stř 10. dub 2019 16:32:41
Kraj: Olomoucký
Obec: Olomouc
Motorka: XJ600N
Rok výroby: 1994

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od mr.Martin »

To jsi mě Kódle přivedl na otázku - na co mají jednotlivé výfukové roury na koncích ty šrouby?
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od Koudy01 »

Na tu lambda sondu. Ale není to úplně tak, že by si vzal lambdu z vrakáče, kterou by si měřil multimetrem a podle toho to seřídil. To moc neseřídíš. Na seřizování se používají širokopásmový lambdy s jednotkama, který ti ukazují přímo AFR - poměr vzduch : palivo.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od Koudy01 »

Čauvec, z posledních dní mám novou zkoušenost. Mám tu motorku, která měla tak rozhozený podtlaky, že jela na volnoběh jen na dva válce. V takovým případě nemá asi vůbec smysl pokoušet se seřizovat volnoběžnou směs.
daket
Příspěvky: 63
Registrován: pát 24. lis 2017 20:39:25
Kraj: Jihomoravský
Obec: Blučina
Motorka: XJ 600 51j
Rok výroby: 1988

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od daket »

Koho asi tak ta retro motorka byla? :D Koudy, dneska jsem ji otestoval cca 120km. Jede super. Dobrá práce. Dík. Netuším ale jak se se může takle rozhodit stáním v garáži přes zimu.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od Koudy01 »

daket> Není zač. Mám radost, že fičí a že na XJ sraz nebudeš muset na Banďourovi :-) Ono se to asi pomalu nastřádalo. Rozhozený to bylo asi i před zimou. Přes zimu třeba trošku ztvrdly membrány nebo tak něco. Tím se to ještě zveličilo a problém je na světě.
Odpovědět