Baterie startovací.

Uživatelský avatar
KaBl58
Příspěvky: 424
Registrován: ned 13. kvě 2018 19:41:33
Kraj: Plzeňský
Obec: Česká Kubice
Motorka: XJ600 S Diversion
Rok výroby: 1997

Baterie startovací.

Příspěvek od KaBl58 »

Měl bych na Vás dotaz. Dnes jsem se chtěl naposledy v tomto roce povozit a baterka kaput. Do teď tam byla Bosch M6 010, čtyři roky. Jaké máte vy a životnost na Xj600?
nevo7
Příspěvky: 227
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Baterie startovací.

Příspěvek od nevo7 »

Keby ta motorka za niečo stále, tak má stále originál od výroby ;) .
Ináč mám Motobatt, ale má len vyše roka. A už nikdy nechcem Vartu.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Baterie startovací.

Příspěvek od kozoroh1 »

Já mám za třicet let s Vartou nyní jen špatné zkušenosti. Vysoký startovací výkon, ale tři roky a ráno nenastarujete. Bez upozornění. A to jak v autě tak v motorce. Varta už dávno není to co bývala. A můžete je na jaře a na podzim dobíjet jak chcete. Motorková nepozná mráz a stejně odejde.
V autě do práce mám pět let Exide a zatím maká. V motorce je dva roky, takže tam nemůžu posoudit. Ale Exide dává škodovka do prvovýroby. Kupuju v Jaroměři na Cihelnách originál z montovny Škodovek a je to Exide.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Baterie startovací.

Příspěvek od OTIS »

Původní baterku Yuasa sem preventivně vyměnil po 11 letech za FIAMM a ta mně během několika měsíců odešla. Tak sem pořídil prověřenou Yuasa a ta 6 let funguje bez problémů ;)
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie startovací.

Příspěvek od Mexican »

mal som v XJ nejaku Landport a umrela presne po dvoch rokoch. teraz mam Exide (AGM) uz treti rok a super. zena ma v baworovi Motobatt druhy rok. co je ale krute je fakt, ze ten motobatt je v odstavenej moto na lufte asi mesiac a pol a prakticky nepotreboval dobijat
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Baterie startovací.

Příspěvek od Koudy01 »

My mame s brachou oba Vartu. Nikdy sem ju poradne nenabijel a porad toci jak vztekla. Teda pokousel sem se ju nabijet, ale po vyndani z motorky porad hlasi plne nabiti :) spokojenost maximalni. Ve skutru mame tusim taky vartu a v jawe sem mel tez vartu. Vzdy bez problemu. Vzdy sem motorku s tou baterkou, nevim jak starou, uz koupil. Krome XJ. Tam vim, ze je pet nebo sest let stara.
Uživatelský avatar
KaBl58
Příspěvky: 424
Registrován: ned 13. kvě 2018 19:41:33
Kraj: Plzeňský
Obec: Česká Kubice
Motorka: XJ600 S Diversion
Rok výroby: 1997

Re: Baterie startovací.

Příspěvek od KaBl58 »

Pisu v Nemecku, proto bez hacku a carek.

Tak jeste k baterce. V roce 2018 tam byla 4 roky. Po te co jsem nanastartoval sla na normal nabijecku. Po nabuzeni na elektronickou z Lidlu. Nabijela cca 2 dny. Dne 24.3.24 uz rekla definitivne dost. Myslim ze dobry. Chci tu samou.
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Baterie startovací.

Příspěvek od Kodl »

ono je asi jedno jaká značka. Obvykle kupuju Yuasu, ale taky mi obvykle vydrží 2, max. 3 roky. A to ji několikrát za zimu dobiju.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie startovací.

Příspěvek od Mexican »

hlasim, ze Exide co tam mam od oktobra 2016 stale funguje krasne (tz 7+ rokov). Vtedy stala 621kc :-)
z casu na cas ked nejazdim dlhsie ako mesiac tak dobijem lidl nabijackou
Uživatelský avatar
KaBl58
Příspěvky: 424
Registrován: ned 13. kvě 2018 19:41:33
Kraj: Plzeňský
Obec: Česká Kubice
Motorka: XJ600 S Diversion
Rok výroby: 1997

Re: Baterie startovací.

Příspěvek od KaBl58 »

KaBl58 píše: stř 27. bře 2024 15:33:23 Pisu v Nemecku, proto bez hacku a carek.

Tak jeste k baterce. V roce 2018 tam byla 4 roky. Po te co jsem nanastartoval sla na normal nabijecku. Po nabuzeni na elektronickou z Lidlu. Nabijela cca 2 dny. Dne 24.3.24 uz rekla definitivne dost. Myslim ze dobry. Chci tu samou.
Tak změna. Sice mi v Aku servise naměřili že je mrtvá a po týdnu odložení na ponku mi to nedalo, když se chtěl Ondra projet na GS. Říkal jsem si, když tak mě roztlačí. Omyl, hned točila jak zamlada a drží. Takže jedeme dál. Zřejmě kontakt u baterky, i když byly čisté. 😀
Odpovědět