Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

ložiska do kol nejsou ani drahý, pokud nejsou origo yamaha, mám dojem, že jsou to nějaký 62xx, co je potřeba, tak zkontrolovat distanční trubičku, už jsem to u některejch strojů viděl jako příčinu destrukce ložisek, že ta trubička byla vymačkaná až hrůza. A když je krátká, tak je lepší najít něco podobnýho kolem baráku a upíchnout na míru na soustruhu, než se pokoušet to vymezit podložkama, protože montáž hřídele kola je potom dost opruz, stačí, když má snahu se posunovat trubička do boku, natož jedna nebo dvě podložky. Proč byla vymačkaná o několk mm netuším, byly to motorky s hodně zanedbanou údržbou, ne jako moje :lol: Na partsdepotu stojí ten sprostej kousek trubičky přes pětikilo, což považuju za nekřesťanský peníze...
Ostatně nebylo by špatný někde přehledně sepsat díly, který nutně nemusí být od yamahy, a dají se koupit "normálně" na běžný stroje co kdo z nás má. Ložisko 6203 (6303) za 500Kč z partsdepot oproti SKF z obchodu do stovky je taky rozdíl. u xjr1200 je vzadu 6304 a v rozetě 6305, ale to tipuju jenom podle katalogovejch čísel, ještě jsem to neměnil...
Do kola asi patří obyč, ne nějaký C3 a podobný s větší vůlí, co jsem kdysi dával do autoalternátorů, protože otáčky a teplota to obyčejný za rok dostaly.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 848
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

v oblasti nahradnych dielov som uz trochu pouceny tym, ze sice original nie je vzdy najlepsi ale zvycajne vydrzi fakt dlho plnit svoju funkciu aj napriek vyssej cene. Pochopitelne vynimky existuju (poznam najma svet auta). ako laik nemam pocit zeby loziska ani vpredu ani vzadu o sebe davali nejak vediet. A ak vydrzali 70 000 priznanych km (neviem kolko to v reale ma, tiez je to IT dovoz) tak si myslim, ze ma tie eventuelne dalsie beztak preziju
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1018
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Pokec koutek

Příspěvek od OTIS »

Spíš se zaměř na kontrolu/výměnu gufer. Příčinou předčasné výměny ložisek bývá často to, že se dovnitř dostane voda... Staré gufero může vypadat OK, ale při delší jízdě v dešti už nemusí dobře těsnit.

Kodl píše: úte 29. říj 2019 1:44:57 tak zkontrolovat distanční trubičku, už jsem to u některejch strojů viděl jako příčinu destrukce ložisek, že ta trubička byla vymačkaná až hrůza. A když je krátká, tak je lepší najít něco podobnýho kolem baráku a upíchnout na míru na soustruhu...
Přiznám se, že si nějak nedovedu představit, jak se ta trubička může vymačkat... Pokud je teda originální, a ne co dům dal.
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

mě je to taky divný, u žádné mé motorky se to nestalo, ale viděl jsem to několikrát.
Michal
Příspěvky: 415
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Michal »

Nějaký prase to dorve metrovou trubkou na smrt aby mu za jízdy nevypadlo kolo.
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Pokec koutek

Příspěvek od eMnatřetí »

Když koupíš moto s příběhem, co mění mínusy v plus?
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2160
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

eMnatřetí píše: úte 29. říj 2019 20:25:08 Když koupíš moto s příběhem, co mění mínusy v plus?
He :?:
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Pokec koutek

Příspěvek od eMnatřetí »

Parafráze reklamy na program+. Ojeté Škodovky.
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Pokec koutek

Příspěvek od eMnatřetí »

Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Jurapee
Příspěvky: 442
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Jurapee »

eMnatřetí píše: pát 01. lis 2019 23:51:22 Od 19:26 my work
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/ ... -regionech
Viděl jsem jak děláte pod mostem, kde jsem jel autem další silnici, tzv. mimoúrovňové křížení :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ta cena za dva km to je tedy něco.

Dane, at se zkouška podaří :D :D :D
Jura
Odpovědět