Olej

Odpovědět
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2146
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Olej

Příspěvek od Koudy01 »

Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 843
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od Mexican »

10l by mi vydrzalo 3 roky :-D
ja vacsinou kupujem prevereny Mogul Moto za cca 130-135kc/l. Vzdy k tomu aj olej do Scarvera a 5l oleju do jedneho z dvoch aut co mame, takze sa to postovne rozplynie krasne
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 487
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Olej

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Koudy01 píše: čtv 06. srp 2020 8:30:50 Olej Mannol 7830 20W50 - cca 90Kč/litr.
A je ten olej dobrý? Víš o něm něco? Jestli jo tak je to bezva👍. Nicméně pro experimenty s olejem moc nejsem. I do svého traktoru který snese obyčejný olej označovaný jako minerál dávám Castrol power 1 20w50 protože je to nástupce oleje doporučovaný výrobcem. I tak to nemusí být stoprocentní záruka. Trochu odbočím.
Výhodu těhle méně známých značek spatřuji v tom že se tolik nefalšují. Je to tak šest sedm let co jsem takový falešný olej koupil na internetu a osobně jsem si ho byl vyzvednout na provozovně. Zjistil jsem to náhodou. Až na podzim po odježděné sezoně. Normálně jsem na webu našel jak vypadá originální obal a jak vypadá falešný který byl někde zachycený. Bylo tam asi 10 malých rozdílů. Protože jsem měl jednu litrovou láhev se zbytkem oleje na dolévání porovnal jsem si to s tím co bylo na internetu a všechny rozdíly jsem našel! A ten olej skutečně stál za h.vno. Při opravdu velkém zátěži mě začalo rachtat v motoru až jsem se lekl že je po něm.
Okamžitě jsem zastavil a po 15 minutách jsem nastartoval a všechno ok... že jsem na to přišel považuji za velkou náhodu, protože ne všechny obaly jsou na webu k dohledání. Do auta kupuji například Aral protože ten není v sedmičce nejčastěji falšovaných značek.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2146
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Olej

Příspěvek od Koudy01 »

Po litrovkách to stoji 104Kč/L a někde sem viděl i 4L kanystr.

Zkušenosti s tím nemám. Na motorkářích to lije jeden kluk do XJ, tak mě to zaujalo a dal jsem to sem.

Jinak XJ provozuju jen na minerální olej. Dřív Motul. Teď Repsol (je levnější).
Do Guzzi dávám předraženej ENI/Agip - skoro 4 kila za litr. Ale jen pro dobrej pocit. To je taková moje opička, které cpu vše nej (a to nej určuju podle nej ceny) :)
A do auta s pi... na kapotě liju MOL, protože je levnej a v popisku má nějakou normu Renaultu.

Vše zatím jezdí.
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 487
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Olej

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Mate takové rozdíly mezi cenami oleje? 116kč vz 259kc
https://www.zbozi.cz/hledani/?q=castrol power1 20w50#utm_source=obrazky.cz&utm_medium=link&utm_campaign=lista
Jinak Oto tenhle olej by měl vyhovat i tobě, máme stejnou koncepci motoru. Vetšinou koupím kanystr čtyři litry kolem 650 až 700 Kč.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 843
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od Mexican »

este ma napadlo, ze by Koudy ten 10l sudok kupil a ponukal to hejhulom ako mne v Koudyservise na vymenu s nejakou rozumnou marzou (tz napr do 150kc). Myslim, ze by to bolo super pre vsetky strany. Skoda len ze je to 20W, ja som si zvykol na mierne redsi 15W. S tym Power1 som u XJ tiez zacinal, ale ako pisal vyssie maho, sanca ze bude niekto duplikovat taky Mogul a spol je vyrazne nizsia nez kastroool. Do Scarvera lejem Shell Helix, do oboch aut Total Quartz. A za ten by som dal ruku do ohna, u jedneho auta som na 340 000km, tz pri 15k vymenach je to uz 21 vymen. U druheho auta asi 6. A tiez je za super prachy, myslim mozno ze lacnejsi nez nejake tie MOL a Agip a podobne
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2146
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Olej

Příspěvek od Koudy01 »

mahomaho píše: čtv 06. srp 2020 12:51:43 Mate takové rozdíly mezi cenami oleje? 116kč vz 259kc
https://www.zbozi.cz/hledani/?q=castrol power1 20w50#utm_source=obrazky.cz&utm_medium=link&utm_campaign=lista
Jinak Oto tenhle olej by měl vyhovat i tobě, máme stejnou koncepci motoru. Vetšinou koupím kanystr čtyři litry kolem 650 až 700 Kč.
Motul 3000 20W50, ktere sem lil do XJ má na zboži.cz rozpětí ceny 158 - 309 Kč. Takže ještě o chlup víc.

Tady ten Castrol Power 20W50 by šel i do XJ, jak píše Mexican. Je to minerál. Někdo ho dává i do MG.

Ale já tam liju 10W60. Což je zase syntetika. (Domotal sem to. Je to "jen" 300 za litr. Vím, že platím 1200. Ale ne za 3 litrovky, ale za 4)
15W50 je zase polosyntetika.

I když to označení syntetika, polosyntetika, minerál je prý nějak zavádějící, nechce se mi to moc měnit.

Mexican> Olej v XJ jsem snad měnil jen jednou tobě. A to ještě jen proto, že se dělal servis spojky. Jinak si to každé mění sám. Takže by mi akorát zavazel 10L kanystr. Ale kdybych ve svých motorkách sjednotil oleje, což by šlo, mám ten kanystr na jednu výměnu a ušetřím dost peněz. Ale kdo ví, jak dlouho se bude dělat nebo u nás prodávat. Takové Repsol, Motul atd. jsou stálice, který koupíš i jinde, než u nás. Což jsem zatím naštěstí teda ještě nepotřeboval.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1004
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Olej

Příspěvek od OTIS »

Motor XJ vznikl před 30 lety, tak si myslím, že každý dnešní olej už převyšuje tehdejší požadavky. Motul, Castrol, Shell... docela masivně investuje do reklam, takže to se musí promítnout ve zvýšené ceně produktů. Já kupuju méně propagovaný Valvoline Durablend za 135 Kč/l (4l kanystr), což je podle mě dobrá cena, 10l balení je už moc velké.
bartus
Příspěvky: 407
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od bartus »

OTIS píše: čtv 06. srp 2020 16:27:54 Motor XJ vznikl před 30 lety, tak si myslím, že každý dnešní olej už převyšuje tehdejší požadavky. Motul, Castrol, Shell... docela masivně investuje do reklam, takže to se musí promítnout ve zvýšené ceně produktů. Já kupuju méně propagovaný Valvoline Durablend za 135 Kč/l (4l kanystr), což je podle mě dobrá cena, 10l balení je už moc velké.
Taky jsem ho daval do xj ;) a davam i do Vstroma
Kodl
Příspěvky: 533
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Olej

Příspěvek od Kodl »

Já jsem byl nedávno vzdělán na fordever.cz fóru, že starší motory, který mají "třecí" zdvihátka na vačkách, a nemají katalyzátor, by měly mít v oleji nějaký aditiva s obsahem zinku, naopak moderní "řídký" oleje tady neudělají dostatečnej film a opotřebovává se víc jak vačka, tak zdvihátka. U aut některý motory mají na zdvihátkách "ložiska" tj valivý ložisko, ne třecí, a to už je jinde... Jak moc jsou na to citlivý motorky netuším.
tady je odkaz na olej s tím zinkovým aditivem. https://www.millersoils.cz/classic-pist ... 0w50?c=150
Ale XJ zas takovej veterán není...
Odpovědět