Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2160
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Václav-mahomaho píše: pon 01. črc 2024 17:20:53 Hadice není jen doma v garáži a u pumpaře...
Přemýšlím co je těžkého na tom sehnat kus hadice... asi pro někoho je.
Alp má čerpadlo dole uprostřed, nádrž drží 4 šroubky (v oblasti u řidítek a pak jí přizvedneš odděláš hadičku, přístup je perfektní. Je možné že u Hondy hadičku odpojit nestačí, ale u mě když jí odpojím tak to je to pěkný cvrkot.
Snímek obrazovky_1-7-2024_17627_www.facebook.com.jpeg
Chápu že to asi holky neumí a prostě si poradily. :roll: Jako pokud by mě odplouval poslední trajekt před lockdownem, a já musel rychle na loď, chápu.
Říct mi to někto že by to takhle řešil, tak se směju jako vtipu. :lol:
Kdyz tu hadicu odpojis, tak z toho nic nepotece. A moc nevim jak udelat, aby to teklo. Je divny, ze z BMW to tece. Jak se pak sundava nadrz? To ma na nadrzi kohout a cerpadlo je mimo nadrz?

Abys dostal z te nadrze palivo, musel by si nejak spustit cerpadlo a cekat, nez vycerpa celou nadrz nafty. K pusteni cerpadla bez beziciho motoru na delsi dobu je asi potreba diagnostika. Takze zustava jen moznost nadrz uplne sundat a vylit to vickem. No a nebo prevratit motorku na bok. Pochybuji, ze to prevratily uplne kolama nahoru. To by nedalo plexi, zrcatka,...
Naposledy upravil(a) Koudy01 dne úte 02. črc 2024 7:19:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
javim
Příspěvky: 627
Registrován: čtv 14. kvě 2020 10:23:07
Kraj: Zlínský
Obec: Lešná
Motorka: Yamaha XJ [69]00S
Rok výroby: 1996

Re: Pokec koutek

Příspěvek od javim »

mirra99 píše: úte 02. črc 2024 6:09:12 ... takže tankuju po 300km a neřeším :lol:
Tak jsem to měl v plánu a proto jsem od 280i tlačil :)
Ten starej paprika co má takovou mladou ...

Já bych si s dovolením také vzal ...
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2160
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

8 na 100 je dost.
Uživatelský avatar
javim
Příspěvky: 627
Registrován: čtv 14. kvě 2020 10:23:07
Kraj: Zlínský
Obec: Lešná
Motorka: Yamaha XJ [69]00S
Rok výroby: 1996

Re: Pokec koutek

Příspěvek od javim »

To je ... ale jelikož tam ty dva litry nemám, tak to vyšlo "jen" na 7,6 a obvykle jezdím za 6,6 ... přičemž kochačka v Dudincích byla za 4,94 ... to jsem docela hleděl :)
Ten starej paprika co má takovou mladou ...

Já bych si s dovolením také vzal ...
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2160
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Tak to už jde - těch 6,6 :-)
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Koudy01 píše: úte 02. črc 2024 6:21:20
Václav-mahomaho píše: pon 01. črc 2024 17:20:53 Hadice není jen doma v garáži a u pumpaře...
Přemýšlím co je těžkého na tom sehnat kus hadice... asi pro někoho je.
Alp má čerpadlo dole uprostřed, nádrž drží 4 šroubky (v oblasti u řidítek a pak jí přizvedneš odděláš hadičku, přístup je perfektní. Je možné že u Hondy hadičku odpojit nestačí, ale u mě když jí odpojím tak to je to pěkný cvrkot.
Snímek obrazovky_1-7-2024_17627_www.facebook.com.jpeg
Chápu že to asi holky neumí a prostě si poradily. :roll: Jako pokud by mě odplouval poslední trajekt před lockdownem, a já musel rychle na loď, chápu.
Říct mi to někto že by to takhle řešil, tak se směju jako vtipu. :lol:
Kdyz tu hadicu odpojis, tak z toho nic nepotece. A moc nevim jak udelat, aby to teklo. Je divny, ze z BMW to tece. Jak se pak sundava nadrz? To ma na nadrzi kohout a cerpadlo je mimo nadrz?

Abys dostal z te nadrze palivo, musel by si nejak spustit cerpadlo a cekat, nez vycerpa celou nadrz nafty. K pusteni cerpadla bez beziciho motoru na delsi dobu je asi potreba diagnostika. Takze zustava jen moznost nadrz uplne sundat a vylit to vickem. No a nebo prevratit motorku na bok. Pochybuji, ze to prevratily uplne kolama nahoru. To by nedalo plexi, zrcatka,...
Z BMW se sundá nádrž přes hadicove rychlospojky. Ty jsou dvě. Rychlospojka má zpětnou klapku aby to neteklo. Aby to teklo musíš odpojit hadici z rychospojky nebo přimo z čerpadla. Teče to i při zavřene nádrží a když to nečekaš tak toho máš plné ruce ;)

Tam kde to neteče musíš zapnout čerpadlo. Děla se to při zapnutém zapalování, přes pojistkovou skříň. U aut to tak jde. Jestli u Alpa to nevím. Ale určitě půjde zapnout Čerpadlo i přes nějaký drát ze zdroje (já ho na moto vozim), ale je fakt že to musí člověk přesně znát pin atd. To nevím ani u svojí, ale nebude těžké to zjistit. Tobě to nemusím říkat. Ty jsi v servisu i na webu zdatnější.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Václav-mahomaho »

javim píše: úte 02. črc 2024 6:06:06
Václav-mahomaho píše: úte 02. črc 2024 1:00:52 Já si docela rád nuluji tachometr a podle toho prostě vím kde jsem.
To dělám taky, proto jsem tak nějak tušil, že tam jsou ještě odhadem ty dva litry co tam nejsou :)
Václav-mahomaho píše: úte 02. črc 2024 1:02:31 Od kravína? Tak to jsi měl finále z kopce :lol:
Naštěstí ... nejprve u cedule LEŠNÁ předehra, pak výkon a vyvrcholení a nakonec už jen lehký dojezd a slastný pocit :)
Tak hlavně že vám to s Hankou funguje...
Život je cesta, čím dál tím líp.
Odpovědět