Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Zdenda
Příspěvky: 136
Registrován: stř 22. lis 2017 17:02:32
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 1999

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Zdenda »

9/10
v jednicce jsem moc veril cyklistum. :D
Uživatelský avatar
xy
Příspěvky: 293
Registrován: pát 17. lis 2017 16:09:48
Kraj: Středočeský
Obec: Ouběnice, Hojšín
Motorka: fzs 600, jawa 845,...,...
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od xy »

...10/10 jsem fakt nečekal :roll:
...kam nevidím, tam neletím...
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 196
Registrován: úte 24. dub 2018 18:15:44
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Ostrava
Motorka: BMW K75RT, BMW R1100GS
Rok výroby: 1991

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Radek »

Chlapci, jest-li chcete kvalitně nabíjet své AGM akumulátory, tak valte do Globusa.
Pozor, při 100% nabití je jí třeba vypnout ručně!
Moje super chytrá nabíječka hlásí nabito a nenastartuju (11GS, AGM-Exide, 3 roky stará). Připojím Globusáka, po super chytré a vesele nabíjím dál.
Po dosažení 100% startuje jako nová.
Toto není reklama, jen má osobní zkušenost.
Zde!
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

můj tip je jinde, a to v lídlu: https://www.lidl.cz/p/ultimate-speed-na ... p100335186
je tam displej s napětím, přepnutí auto/ motorka (1A/4A) - když je spěch, i ta motobaterka se dá chvilu na ty 4A oživit. Na uloženým autě ji nechávám připojenou pořád, sama se vypne, prej to umí i udržovací nabíjení, ale návody zásadně nečtu...
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 196
Registrován: úte 24. dub 2018 18:15:44
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Ostrava
Motorka: BMW K75RT, BMW R1100GS
Rok výroby: 1991

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Radek »

Já když vydím: "Inteligentní řízení mikroprocesorem s diagnostickým programem a plnoautomatickým nabíjením", tak se tomu vyhýbám.
Prostě Optimate 5 vyhodnotí, že je baterka nabitá a šlus-julius. Hloupá Globusačka nabíjí dál. Baterku jsem už chtěl vyhodit a nyní stále provozuji.
Samozřejmě, tu Lídlovku jsem nikdy nezkoušel.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Když to vyhodnotí, tak asi nebude baterka úplně oukej. Ona ti možná jezdí, ale aby si pak nebyl překvapen někde daleko od domova.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

tiez pouzivam tu Ultimate Speed z Lidlu (mam starsiu, diodovu bez displeja) - teraz kupujeme nove auto a tam bude nabijacka vdaka "inteligentnemu nabijaniu" nutnost. Teraz som ju pozical usedovi ozivoval baterku svagrovej. Ked to tak spocitam, tak za tych 500kc sa uz zaplatila fakt viackrat a nevidim dovod kupovat CTEK a pod. Jedine co mi na tych LIDL auto veciach odchadza (naradie je parada) su kompresory - otec ma svoj snad od doby ked postavili v Martine prvy LIDL mne vacsinou vydrzi max dva roky. Teraz tiez, zacala prefukovat hadicka niekde pri pripojeni k telu kompresoru. Vymenit to neviem, takze asi tentokrat uz nasetrim na lepsi - X20 team
Přílohy
Capture.PNG
Uživatelský avatar
Radek
Příspěvky: 196
Registrován: úte 24. dub 2018 18:15:44
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Ostrava
Motorka: BMW K75RT, BMW R1100GS
Rok výroby: 1991

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Radek »

Koudy01 píše: úte 02. lis 2021 17:52:52 Když to vyhodnotí, tak asi nebude baterka úplně oukej. Ona ti možná jezdí, ale aby si pak nebyl překvapen někde daleko od domova.
To právě ukáže čas. Uvidíme kdy ji opravdu vyhodím. Určitě zde napíšu.
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

"normální" nabíječky při 14.4V vypnou nabíjení, ty lepší do baterky pak posílají pulsně nějaký stovky mA pro desulfataci a udržení napětí (jestli ta desulfatace funguje je na velkou diskuzi). Ta "obyčejná" nabíječka ti AGM likviduje, protože ji přebíjí, čímž se rozkládá voda , kterou nelze do AGM doplnit. V tvé baterce bude jeden článek hin, asi s velkým samovybíjením nebo extra zasulfatovanej, nebo s popraskanejma mřížkama, těžko bez měření posoudit, takže se dá dobít jenom za cenu přebití dalších pěti. Konec bejvá rychlej. Několika známejm se stalo, že přijeli na benzinku a už neodjeli, nešlo to ani roztlačit, protože baterka se víceméně zkratovala. Prasobastl v neděli na benzince z devíti monočlánků, izolačky a kousků lankovýho drátu stačil na roztlačení a dojezd domů.
Pro tyhle případy doporučuju na expedice 12V powerbanku z 4s 18650 do nářadí, když se udělá z 8ks (2p4s), dokáže motorku i nastartovat, pokud byly před pokusem nabitý na 16V...
P.S: já letos měnil baterku po dvou letech, kvalita se zvyšuje, i když prej to byla Yuasa YTX...
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Kodl píše: úte 02. lis 2021 22:30:59
P.S: já letos měnil baterku po dvou letech, kvalita se zvyšuje, i když prej to byla Yuasa YTX...
Mě tvrdili že kdysi byla Yuasa top a dnes je jedna z nejhorších.
Připadá mě že čím jsem starší tím toho vím míň a hlavně každý ze tří odborníků říká něco jiného. U moto mě jedna varta vydržela 3roky, druhá pět let, třetí jsem měnil v záruce po půl roku a za dalších 8měsíců šla do kopru znovu a ta měla sice požadovaných 12V 19mAh ale nějaký parametr nižší, myslím startovací proud, no a to zapříčinilo že se často nestihla dobít a nepomáhal tomu ani nájezd do garáže z kopce kde couvám a posilovač baterii dává zabrat. Dva odborníci mě tvrdili že baterka bude fungovat ok, no a nefungovala. Teď tam mám exide od r 2018 a cca 10 let vše dobíjím optimate, tak jsem zvědavý. Baterie je taková loterie.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Odpovědět