Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 793
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Pokec koutek

Příspěvek od kozoroh1 »

No já jich plácnul sotva osm. Ale tady máte taky něco

https://www.qizy.cz/quizzes/zkouska-pro ... /5476a393-
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
xy
Příspěvky: 295
Registrován: pát 17. lis 2017 16:09:48
Kraj: Středočeský
Obec: Ouběnice, Hojšín
Motorka: fzs 600, jawa 845,...,...
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od xy »

12/15 a 97 procent (holt na mateřské jsem nikdy nebyl), snad si tu občanku můžu nechat....
...kam nevidím, tam neletím...
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2159
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Postavil jsem si druhý GTčko. Trvalo mně to 26 dní a počítám kolem stovky hodin "práce". Sice je to jen slabší 380 a starší ročník, ale snažil jsem se to co nejvíc připodobnit.

Galerie i s nějakýma popiskama ZDE

gt_model.jpg
Jurapee
Příspěvky: 442
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Jurapee »

Koudy01 píše: ned 31. led 2021 19:42:10 Postavil jsem si druhý GTčko. Trvalo mně to 26 dní a počítám kolem stovky hodin "práce". Sice je to jen slabší 380 a starší ročník, ale snažil jsem se to co nejvíc připodobnit.

Galerie i s nějakýma popiskama ZDE


gt_model.jpg
Krása, supr krása, udělat si malé. To jste do toho tedy s ženou práskli :D :D :D
Tak at dělá malé radost :lol: :lol: :lol: :lol:
Jura
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 848
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

Krasna praca Koudy.
mam hotovych asi 50 modelov (1/72, 1/48) ale v podstate len 2 sv vojna (lietadla). Ak sa venujes modelarine, mam pre teba Dodge Charger 1/18 od Rewellu ak sa chces zabavit cez zimu. Nemam preto vyuzitie a uz na to nemam nervy a trasu sa mi ruky
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2159
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Diky za nabidku, ale odmitnu. Zere to strasne casu. Jeste si neco casem postavim, ale zustanu u motorek - trivalcovych dvoutaktnich. Uz mam vyhlidli Kawasaki H1 500 Mach III. Ale asi zas dalsi zimu.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 793
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Pokec koutek

Příspěvek od kozoroh1 »

Koudy to nemá chybu. Krásná práce.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

Tady je vidět, kdo na to ještě vidí, netřesou se mu pařáty a má čas na blbiny :) perfektní práce, hodnotli jsem to přepletení těch kol, k tomu bych se asi nedonutil, stejně jako ta baterka pod krytem, karbecy... Jak se jmenuje barva, co vypadá jak chrom? Já to s nějakou modelářskou zkoušel, a nebylo to tak přesvědčivý. Nakonec co šlo sme kdysi dělali z mědi a dávalo se to na pravej chrom (nebo jenom nikl, prostě něco na to v galvanovně ze známosti naplácali)...
Poslední model, co jsem dělal trochu s dopomocí děcek bylo tohle https://sdmaritime.org/visit/the-ships/san-salvador/ - po chvilkách to za dva roky bylo hotový, děcka mě do toho spíš kecaly než nějak pomohly, pak jsem to stříkl lakem, dal k nim do pokoje na poličku a za dva měsíce byla loď rozšlápnutá, tak to vyhodili. Tohle přestane bavit.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2159
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Blatniky, vyfuky, zadni tlumice,...a puvodni kola jsou potazeny chromem od vyrobce stavebnice. To neni barva. Z kol jsem to sundaval namocenim do Sava. Je to v galerii. Chromove-stribrnou barvou sou pak striknuty ty novy kola. Nevyhodou je, ze strasne smrdi, jak chrom vypada jen z urcityho uhlu a musi se to vylestit - barva spini a pri kazdym doteku se stira. A jako zaklad pod ni se musi pouzit cerna leskla. Jsou i vic chromovy barvy. Napr. Alcad II ma barvu Chrome for lexan a ta je skoro uplne chromova. Ale taky se trochu spini a stira. A stoji penize. Jen kvuli kolum se mne kupovat nechtela. Leze to dost do penez. Uz tak jsem mel asi 15 barvicek. Treba ta modra na nadrz je smichana ze tri odstinu modre.
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

Mi nemusíš vykládat. Děcka dostaly v ABC "dárek" - model hadráka. Pro začátek je potřeba koupit lepidlo a aspoň 5 barviček. MOdel vyšel skoro na pětikilo, a zase sem to dělal skoro celý já. Ale vzhedem k tomu, jak pravděpodobně hadrák skončí (viz litanie ohledně vystřihovánky plachetnice), tak jsem to natřel štětečkem, ještě kupovat pistoli a stříkat to, to už by bylo fakt moc.
Odpovědět