Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2159
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Když tu trasu pustíš znova, někdy je potřeba stát přímo na té trase, aby to zjistilo, že nejsi na začátku. Když si třeba v půlce trasy např. mezi bodem 4 a 5 na nějaké odbočce a načteš znova trasu, přepočítá se to tak, že tě to vede nejkratší cestou do 1 bodu. Až když najedeš přímo na trasu, buď se to samo přepočítá k nejbližšímu dalšímu bodu - v tomto případě k 5. A nebo tě to dál povede do 1 a musíš ukončit a znova spustit navigaci, aby se to do té 5 přepočítalo.

Když jedem dva, máme stejný trasy a občas (třeba třikrát za dovolenou) se při sjetí z trasy stane, že se musíme vyměnit ve vedení. Protože jednomu se to z nějakýho důvodu nepřepočítá a druhýmu jo.

Když si v tomto případě sám, buď musíš umazat všechny body před bodem, ve kterých se chceš napojit. A ono se to přepočítá z místa, kde stojíš do tohoto bodu. A nebo se musíš podle mapy, ale bez navigace, napojit na tu naplánovanou trasu.

Sygic ti funguje, protože tam dáš cílový bod a jedeš. I mapy by fungovaly, kdyby si v tom místě, kde se vypnuly, místo načtení doma vytvořené trasy zadal navigaci do toho cílovýho bodu.

Tím, že si načetl trasu a asi si nestál přímo na trase (nebo to v tom místě mělo nějaký výpadek, chybu nebo něco), aby si to mohlo přesně zjistit, v jaké části trasy se nacházíš, snažila se navigace respektovat tu naklikanou trasu.

Mapy jsou super, ale nejsou všemocný. Stejně jako Garmin atd. Je potřeba se s tím trochu sžít a zjistit, jak fungují.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 848
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

u mapy.cz doporucujem vzdy stiahnut offline celu krajinu (tz nie region). Mam sygic a ten mi na moto vyhovuje viac (mam tam premium sluzby zakupene po roznych akciach a black friday) takze ma cely svet, doprava a cockpit stal asi 300kc. Mapy mam vsak aj kvoli bicyklu a turistike. a ked niekde zleziem z moto aj ako turisticku mapu

tiez mi u mapy.cz niekedy blbo nacita prejazdovy bod. U Sygicu sa to stava u komplexnejsich tras ale tiez. staci to vacsinou cele nanovo restartovat (apku) a je to v cajku

laboroval som aj s googemaps a waze ale je to bieda. spptreba dat a najma vysoka spotreba energie je pre mna dost argument preco ostat u mapy.cz a sygic
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1018
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Pokec koutek

Příspěvek od OTIS »

Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2159
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

7/10. Dobře já :)
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 793
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Pokec koutek

Příspěvek od kozoroh1 »

No když jsem vyhořel v retro tak toto 10/10, ale u grundlí jsem to plácnul.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Michal
Příspěvky: 415
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Michal »

Jako Koudy ;)
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Se štěstím 5/10, pan byt velky odbornik.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
KaBl58
Příspěvky: 433
Registrován: ned 13. kvě 2018 19:41:33
Kraj: Plzeňský
Obec: Česká Kubice
Motorka: XJ600 S Diversion
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od KaBl58 »

Hó 9z10.u dvou jsem tipnul.
Uživatelský avatar
felika
Příspěvky: 116
Registrován: ned 12. lis 2017 16:54:13
Kraj: Banskobystrický
Obec: Dudince
Motorka: XJ 900 S
Rok výroby: 2002

Re: Pokec koutek

Příspěvek od felika »

Šťastné a veselé Vianoce želám všetkým
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 848
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

Stastne a vesele priatelia. Vela dobrej nalady, zdravia, splnenych cestovatelskych snov a najma dobrych navratov domov prajeme zo Strelic :-)
Přílohy
IMG_20201224_135529.png
Odpovědět