Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 793
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Pokec koutek

Příspěvek od kozoroh1 »

Mexican píše: úte 28. črc 2020 15:58:27 dnes som pokoril 40 000km s Diversionom, celkovo tacho hovori cosi cez 77 000.

Co ma zacina desit je vydrz zadnej Pilotky, pretoze ma podla zaznamov 32 000km. Si myslim, ze tento rok este fakt vydrzi a minimalne do 35 000km vydrzi. Ona aj ta "nova" predna BT45 ma uz 13 000km a vyzera krasne :-D
To prostě nechápu. :shock:
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2159
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Asi ti ta Pilotka ztvrdla a jezdíš na puku :-)
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 848
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

na rozumnom mokru som.nebol brzdou, dokonca po cca 100km som mal uz pocit, ze mi to celkom ide :-) je ale fakt ze na jednom priesmyku boli cca v polovici zakrut olejove mapy a to som v v tretine zakrut skoro zaspinil trencle. minuly stvrtok som dal celkom svizne 400km s otockou v Slavonicich a Rakuskom domov a aj vo vracackach okolo Hardeggu to subjektivne drzalo krasne. Nikdy sice asi nezjazdim ten 1cm poserpruh ale osobne ma to vobec ale vobec netrapi. Som uz vsak zvedavy na zadnu BT46, to je teraz asi najvacsia motivacia jazdit :-)
Uživatelský avatar
javim
Příspěvky: 626
Registrován: čtv 14. kvě 2020 10:23:07
Kraj: Zlínský
Obec: Lešná
Motorka: Yamaha XJ [69]00S
Rok výroby: 1996

Re: Pokec koutek

Příspěvek od javim »

Jsem z toho americkýho španěla nějaký nervozní ... pilotky mu drží, xjčko mu nežere ... jak je to možné? :)
Ten starej paprika co má takovou mladou ...

Já bych si s dovolením také vzal ...
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 848
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

1. dobry (excelentny!) Koudy servis :lol: - kazdy rok co cca 6-8 000km
2, jazdim pohodu. Co znamena ze ma niekedy na rovinkach predbehne aj nejaky vystresly obchodak v Oktavke
3, snazim sa dost predvidat, casto pouzivam line split. Kedze jazdim aj dost Brno, poskakovanie v kolonach by ma zabilo
4, asi to mam v hlave zrovnane
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1018
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Pokec koutek

Příspěvek od OTIS »

On tu je i značný rozdíl ve váhové kategorii jezdce... :lol:
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2159
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

OTIS píše: stř 29. črc 2020 9:30:35 On tu je i značný rozdíl ve váhové kategorii jezdce... :lol:
No jo, ale zas nemaže řetěz. Tím by se to mohlo kompenzovat. Teda pokud ho javim maže :lol:
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 848
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

no ten koncept pravidelneho mazania a citenia retaze mi je bohuzial neznamy :-D retazovka ma aktualne 27 000km a robi to co ma - pohana zadne koleso. Ked uz sa raz za 1000km hecnem a streknem na to s davkou pesimizmu nejake to mazivo, tak jedineho coho docielim je ze to zas#$@&* vsade okolo.
Uživatelský avatar
javim
Příspěvky: 626
Registrován: čtv 14. kvě 2020 10:23:07
Kraj: Zlínský
Obec: Lešná
Motorka: Yamaha XJ [69]00S
Rok výroby: 1996

Re: Pokec koutek

Příspěvek od javim »

Teď jste mě navedli na myšlenku, že za všechno může mazání řetězu.
Shrňme si fakta ... Mexičan nemaže, já mažu. Mexičan má nižší spotřebu, já vyšší. Mexičanovi pilotky drží, mě ne. Mexičan je na svobodě, já ne.
Protože Mexičan nemaže, tak mu nestříká mazivo všude kolem a proto mu zadní kolo tolik neprokluzuje. To se podepisuje na vyšší efektivitě přenosu výkonu z kola na cestu. Zároveň má i lepší grip a prostě mu to neustřelí. A jelikož má toto všechno takto pod kontrolou, může jezdit bez obav a stresu a tudíž i s nižším rizikem nehody, která by ho poslala na konsultaci k lékaři, kde se potká s nevhodnou osobou a hygiena tudíž nemá potřebnou záminku proč jej omezit na svobodě.
Naproti tomu já mažu, tudíž je možné, že mohlo dojít ke kontaminaci zadního kola a vlivem odstředivých sil potom i činné plochy pneumatiky (dost možná při couvání došlo k přenosu i na tu přední). Z tohoto důvodu je můj přenos výkonu méně efektivní, což se podepsalo na vyšší spotřebě a zároveň na faktu, že moje pilotky nedrží. Z těchto důvodů jsem více rozrušen než Mexičan, jezdím méně v pohodě a dělám více chyb. Přičemž se občas stane, že chyba je natolik vážná, že si vyžádá lékařskou konsultaci, při které dojde k nemilému setkání a hygienici mají svou záminku pro zcela evidentně bezdůvodné omezení mé osobní svobody v zájmu všeobecné hysterie.
Jelikož se nehodlám vzdát mazání řetězu, neboť praxe ukazuje, že kravál suchého řetězu slyším i přes burácivý zvuk čtyřválce, uvažuji o montáži variace na téma scottoiler s náplní odmašťovače a tryskou namířenou na běhoun pneumatiky (takobý scottethanoler). Musím to promyslet, ať se z toho dá případně vytřískat pár milionů za patenty ... hmmm ... hmmm ...
Pánové, díky za nasměrování ... jdu se pohroužit do výzkumu ...
Ten starej paprika co má takovou mladou ...

Já bych si s dovolením také vzal ...
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 848
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

jedna nadobka na primazavanie a druha s Jarom na cistenie a mas to. lada Hruska by dal palec hore :-) Sice ti ten napad nejaky Ping-Pong-Cong ukradne a za plo roka to budu predavat po tisicoch na Alikovi ale intelektualny kapital tam bude vzdy.

Nad primazavanim z cajny som premyslal, ale uprimne to sustanie retaze (neviem to inak popisat) nevadi. Koudymu to vadi a vzdy po service ma smutne oci, ze to mam suche ci co. No a este tie svody. Preto vlastne jazdim solo, zrazom sa vyhybam pretoze by by bol smutny este aj Otis :lol:
Odpovědět