Olej

Odpovědět
Radimathor
Příspěvky: 160
Registrován: ned 19. lis 2017 9:28:14
Kraj: Praha
Obec: Kunratice
Motorka: ZRX1200S
Rok výroby: 2002

Re: Olej

Příspěvek od Radimathor »

Motul jsem před léty používal. Teď už čtyři roky jezdím na IPONE 4000RS 10W40. Ipone dělá pouze motocyklové oleje a jsou prý kvalitnější než Motul.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Olej

Příspěvek od OTIS »

A nenapadlo tě třeba, že je to jen dobrý marketingový tah? :)
DuroM65
Příspěvky: 327
Registrován: úte 21. lis 2017 11:15:57
Kraj: Prešovský
Obec: Poprad
Motorka: Yamaha XJ900S GT
Rok výroby: 1998

Re: Olej

Příspěvek od DuroM65 »

No stale mi to pomaaaalicky zerie olej tak som skusil ist z 10w40 na 15w50... ale vyzera to tak, ze zerie stale... kuim tu celu buxlu a za sezonu ten cca necely liter co mi ostane pri vymene tam postupne podolievam.

Vyzera to ale tak e zerie hlavne ked ju honim po dialniciach, ak jazdim tak okolo 100 az 110 tak akoby nebrala.

DuroM
Aj ked ideme len styria, aj tak sa viem ztratit...(prosto individualista), nastastie vecer sa zasa najdem. "HEJ, ZVODY... nelestim aj tak ma zasa zleje moj mrak po Fantozzim
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Olej

Příspěvek od Kodl »

Já teda nedokážu určit, jestli víc sežere nebo vyteče, ale jenom litr za sezónu, to by byl úspěch. Momentálně je to yamalube, viskozitu nevím, prostě to tam v sevisu za peníze nalili.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od Mexican »

@ Duro ak ti to zerie viac olej, tak kratkodobe riesenie ist na 15W alebo 20W. To znamena 15W40 alebo 20W40.
ten 15W mam ja od Mogulu, 20W robi Castrol.

Ja som najazdil minuly rok asi 6000km (bieda no, stavali sme barak a nebol cas a peniaze. A na konci sezony som mal olej v polovici meriaceho oka
Radimathor
Příspěvky: 160
Registrován: ned 19. lis 2017 9:28:14
Kraj: Praha
Obec: Kunratice
Motorka: ZRX1200S
Rok výroby: 2002

Re: Olej

Příspěvek od Radimathor »

OTIS píše: pon 02. dub 2018 12:28:28 A nenapadlo tě třeba, že je to jen dobrý marketingový tah? :)
na motulu mi na Hujdě občas klouzla spojka na tenhle mi to nedělá
Uživatelský avatar
eMnatřetí
Příspěvky: 621
Registrován: pát 17. lis 2017 18:18:19
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Hlučín
Motorka: Yamaha Xj 900
Rok výroby: 2000

Re: Olej

Příspěvek od eMnatřetí »

@ Duro ak ti to zerie viac olej, budeš se muset s tím smířit. Asi to bude mít na svědomí ta kapotáž na Baculke. Holt to asi hůř chladí. Já mam zkušenost se žranim oleja, sorry voleje, u sveho stroje. Vzdycky když ho taham v letních vedrech, tak se mi olej tratí. Na jaře, napodzim a v zimě ani decka.
Svou cestou. Má to zmysel........ přece mě v tom nenecháte
Mazlik
Příspěvky: 68
Registrován: úte 21. lis 2017 15:08:54
Kraj: Středočeský
Obec: Hřebeč
Motorka: XJ 600
Rok výroby: 1993

Re: Olej

Příspěvek od Mazlik »

Používám volej 20W50 :D a když je do 20°C a jezdím pianko tak se mi neztratí ani decka, horší je to když je venku 30 a tahám za to.
To se mi pak na 1000 km ztratí (sežere) tak 1 až 2 dcl voleje.
Jinak ke značkám, je vcelku jedno jakou tam naleješ, všechny dnes splňují specifikace minimum pro nás je SE případně SF, což už se dneska neprodává (alespoň myslím) a všechny specifikace nad tím splňují předchozí normy.
Používal jsem Castrol 20W50 ale přešel jsem teď na ELF a přijde mi dobrý. Jinak stále mezi špičku považuji Shell což mám od kamaráda který dělá leteckého mechanika a nechávali si dělat laboratorní testy a shell dopadl nejlépe.
Otázkou je jestli se takový olej dostane i mezi normální lidi :D a jestli má smysl investovat velké peníze do oleje když nevíš kdo s ní jezdil před tebou a jestli měnil olej pravidelně atd. Protože následná péče už tě asi nespasí :)
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od Mexican »

zdarec mladezi. Vcera som si dal jednu lokalnu IPU (Duck&Dog) a rozhodol som sa vymenit olej.
chyba cislo jedna bola ze som to nemal asi v idealnej rovine (strk pred barakom je svina), chyba cislo dva ze som trochu asi spanikaril a asi to prelial.

Ide o to, ze ked som menil olejovy filter, tak som tam nalial asi deci a pol. Dotiahol rukou nafest, tak ako vzdy. potom som zatiahol vypustak tak nejak rozumne cca 20cm ockovym klucom a zacalsom liat olej - nalial som tam 2 litrovky a cca 4 deci z tretej flasky. Nechal som to asi 10 minut tak a nastartoval, nechal brblat asi 5 minut na centralnom stojane, potom chcipol a po dalsich 5 minutach som v hladovom oku nevidel nic. tak som este cosi dolial. Vo flaske mi ostalo tesne pod pol litrom, takze ked to tak pocitam tak som tam nalial 2,55litra

je to moc, mam trochu odpustit? dnes som bol v Brne na nejakych vybavovackach a motor sa mi zdal trochu hrubsi, aj napriek tomu ze Mogul 15W40 mam uz tretiu napln.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2153
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Olej

Příspěvek od Koudy01 »

Kdyz se meni s olejovym filtrem, vleze se tam 2,6l. Do uplne prazdnyho motoru pak 3,1l. Ted sem menil brachovy a 2,6l sem tam nalil a oko hladiny jeste neni uplne plny, ale vylival sem i chladic.
Odpovědět