Spojka

DuroM65
Příspěvky: 327
Registrován: úte 21. lis 2017 11:15:57
Kraj: Prešovský
Obec: Poprad
Motorka: Yamaha XJ900S GT
Rok výroby: 1998

Re: Spojka

Příspěvek od DuroM65 »

Popozeram na zraze, ako to maju ostatni... a skusim pokecat... skoda ze nedojdes ani na Dudince, ani na Berounku.

DuroM
Aj ked ideme len styria, aj tak sa viem ztratit...(prosto individualista), nastastie vecer sa zasa najdem. "HEJ, ZVODY... nelestim aj tak ma zasa zleje moj mrak po Fantozzim
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2147
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Spojka

Příspěvek od Koudy01 »

skoda ze nedojdes ani na Dudince, ani na Berounku.
Už vím, že ani na podzimní Domažlice ke Kamilovi.
DuroM65
Příspěvky: 327
Registrován: úte 21. lis 2017 11:15:57
Kraj: Prešovský
Obec: Poprad
Motorka: Yamaha XJ900S GT
Rok výroby: 1998

Re: Spojka

Příspěvek od DuroM65 »

Koudy01 píše: úte 02. dub 2019 17:40:10
skoda ze nedojdes ani na Dudince, ani na Berounku.
Už vím, že ani na podzimní Domažlice ke Kamilovi.
U nas ludi, co sa takto pozitivne stavaju k aktivitam volame "MAMVPICISTI"

Skoda... "Ak nejde hora k mohamedovi, musi ist kozomrd k hore"... tak sa budem musiet za Tebou stavit sam, az pojdem okolo Brna...

DuroM
Aj ked ideme len styria, aj tak sa viem ztratit...(prosto individualista), nastastie vecer sa zasa najdem. "HEJ, ZVODY... nelestim aj tak ma zasa zleje moj mrak po Fantozzim
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2147
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Spojka

Příspěvek od Koudy01 »

U nas ludi, co sa takto pozitivne stavaju k aktivitam volame "MAMVPICISTI"
To já se zase k aktivitám stavím velice pozitivně. Třeba celé dnešní dovolenkové den sem projezdil na motorce (330km).
Bohužel čas je můj nepřítel a musím pečlivě vybírat, čím propálím víkend. Na jaře padla volba na Hartu, bo tam sem ještě nebyl.
A podzimní termín mi koliduje s jinou akcí.

Však se stav, až pojedeš kolem ;-)

Ale tohle je téma o spojce.
Tak Mazliku, co spojka? Už spojuje a rozpojuje?
Mazlik
Příspěvky: 68
Registrován: úte 21. lis 2017 15:08:54
Kraj: Středočeský
Obec: Hřebeč
Motorka: XJ 600
Rok výroby: 1993

Re: Spojka

Příspěvek od Mazlik »

Spojka se odložila na tento víkend, musel jsem stěhovat bráchu :(
Každopádně díly mám připravený a v sobotu ráno na to vlítnu a nebudu se nechat rušit dokud to nebude :D
Jsem zvědav co objevím ;)
Hlavně v jakém stavu budou pružiny, koukal jsem do manuálu na jejich délky a neměli by být pod 41.8 mm tak uvidíme až je přeměřím.
Trošku mě zarazilo že jsem dostal pružiny od EBC když jsem si objednal Tourmaxy :roll: , mám jednu na víc protože jich je v balení 6 kusů a já potřebuju jen 5. Tak snad to tam všechno sedne :)
Jak jsem slíbil hodím sem po víkendu fotku jak vypadali ty jeté lamely.
Mám pro jistotu ještě vytištěný návod z XJrider spolu s celým Haynes manualem :)
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2147
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Spojka

Příspěvek od Koudy01 »

Ono je jedno, jestli Tourmax, EBC, TRW Lucas atd. Já sem kupoval podle ceny a mám myslím pružiny Tourmax, lamely NHC a plechy TRW Lucas. Ty EBC pružiny by měly být o 10-15% silnější než ostatní. Aspoň to u nich píšou. Tak ti půjde možná trochu hůř mačkat spojková páčka. Proč jich je ale v balení 6 těžko říct.
Když to budeš mít takhle rozdělaný, možná by stálo za to přetáhnout spojkové koš. Pokud si to teda v minulosti už nedělal. Návod hír:
xj1/viewtopic.php?f=4&t=1988#p28978
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1004
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Spojka

Příspěvek od OTIS »

Já mám TRW a ty jsou silnější, ale o něco kratší.
Mazlik
Příspěvky: 68
Registrován: úte 21. lis 2017 15:08:54
Kraj: Středočeský
Obec: Hřebeč
Motorka: XJ 600
Rok výroby: 1993

Re: Spojka

Příspěvek od Mazlik »

Tak hotovo o víkendu jsem se s tím popral, vše udělal.
Takže hotové věci
Spojkové pružiny - mezi novýma a původníma je skoro 5 mm rozdíl... musím to ještě změřit kolik přesně.
Spojkové lamely - vypadají že jsou úplně v pohodě, dokonce i tloušťka byla skoro stejné, co jsem tak zkoušel změřit šuplerou tak proti novým bylo 0,4 mm rozdíl v tloušťce, přišlo mi to až hodně divný...
Spojkové plechy - změřeny a byli jako nové :) jeden byl trošku očouzený v jednom místě, tipnul bych, že to byl ten na 5tce, která mi proklouzla jako první, očistil jsme to hadrem a byl jako nový.

Spojkový koš sundaný, opotřebení vůbec žádné, koukal jsme po drážkách a vše mi přišlo v pohodě, náhon kolečka olejové pumpy má vůli na čepu, tipnul bych tak 0,2-0,4 mm a to kolečko se trošku hýbe.
To Otis: Jel jsem podle tvého návodu a udělal kompletně vše, i tak po složení to trošku na volnoběh rachotí, příjde mi že výrazně méně než předtím.
Nemusel jsem štelovat vůbec lanko protože jsem byl rád že jsem ho dostal do drážky, spojka je pocitově výrazně tužší..
No a když už jsem byl u toho proběhla ještě výměna vzduchového filtru, sundání svodů, výměna těsnění u válců, výměna spon na výfuku, vyčištění karburátorů, výměna olejů v přední vidlici, výměna brzdové kapaliny a kontrola desek s kotoučem.

Tak a teď problémy na které jsem narazil:
Změřil jsem přední kotouč a má drážku přesně podle desek, přičemž tloušťka v drážce je 5.3 mm, v Haynesu je napsáno že tam má být nějaká značka a že má mít min 5mm. Takže začít si dávat do prasátka na novy?

Při sundavání nádrže jsem odpojil hadici benzínu a stále mi tekl z nádrže musel jsem to zašpuntovat hadičkou se šroubkem, zkoušeno na polohách ON i RES. Loni jsem dělal repas palivového ventilu a tento problém nebyl, objevil se až po zimě. Nevíte co s tím?

No a to nejhorší na konec
Mám prasklou membránu v karburátoru...další... už je tam jedna nová a teď odešla další, takže 1500 za novou mě nemine...

Jelikož jsem toho dělal hodně, tak jsem moc nefotil abych to stihl můžu nafotit stav vyndaných dílů
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1004
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Spojka

Příspěvek od OTIS »

Mazlik píše: pon 08. dub 2019 10:47:43 Při sundavání nádrže jsem odpojil hadici benzínu a stále mi tekl z nádrže musel jsem to zašpuntovat hadičkou se šroubkem, zkoušeno na polohách ON i RES. Loni jsem dělal repas palivového ventilu a tento problém nebyl, objevil se až po zimě. Nevíte co s tím?
Rozebrat a vyčistit. Nejspíš se v otevřené poloze zaseknul ten zavírací pístek, nebo muže špatně těsnit ten O- kroužek na něm.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2147
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Spojka

Příspěvek od Koudy01 »

Rachot na volnoběh by mohla ještě zmírnit synchronizace. Ale s prasklou membránou ju asi nemá cenu dělat. Jak moc ji máš prasklou? Malý praskliny jdou zalepit - třeba vteřiňákem.
Odpovědět