Prilba / helma

Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 843
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Prilba / helma

Příspěvek od Mexican »

cau Lidi! (udajne teraz pozdrav co zaujme :-)

moja NTX-2 (Nishua) po relativne ezohladnom zaobchadzani a castom pozuivani asi dosluhuje. Vlastne jej nic nie je okrem posrabaneho plexi a asi dvoch odrenin po pade na domaci strk. Vnutrajsok uz ale po cca 35 000km celkom smrdi (kuklu nenosim) a nechce sa mi to prat kazdy mesiac (robim tak raz za sezonu

Ake mate vlastne prilby? ste spokojni? ako sa sratate o polstr, ako casto?
Dnes asom si skusal v Louisovi naslednika mojej prilby - ide o Nishua NTX-4 a musim povedzt, ze za tu cenu mam asi vybrate. 1350g v mojej velkosti, pinlock, krasne vetranie (otestovane v tuneli na predajni v Hamburgu), zda sa byt vyrazne tichsia
Přílohy
kokoska.jpg
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2146
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Prilba / helma

Příspěvek od Koudy01 »

Jezdim jen v kukle, vnitrek helmy sem nikdy nepral a ve vsech helmach byl a je jako novej.

Nevim, jak moc ten vetrnej tunel bude smerodatnej v porovnani s vetrem na tvoji motorce. To bude pekne vyhlazeny, kdezto na motorce mas turbulance. Aby to k necemu bylo, chtelo by to v nem vyzkouset i tu starou helmu. A nebo vic novych.

Jinak ted mam asi rok a pul Shark D-Skwal. Skvela prilba s jednou obrovskou nevyhodou. A tou je mechanizmus plexi. Pri temer kazdym pokusu o nacvaknuti plexi zpet na helmu hledi praskne. Nekterym lidem se to casem lame i pri beznym otevirani. Uz mam treti (jednou reklamace, jedno sem kupoval - 900 Kc). Takze cistit plexi jen na prilbe = nesundavat. Dost to tu jinak skvelou helmu zabiji.

By me zajimalo, kolikrat jim to pri nataceni videa prdlo (ulomi se ten horni zobacek):
https://youtu.be/RaGLuY-RxG8?t=48
bartus
Příspěvky: 407
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: Prilba / helma

Příspěvek od bartus »

Na vycisteni polstru prilby prodava louis sprej, kterym to vystrikas, udela se pena a tu po chvili utres. Je to antibakterialni a voni po citronu. Pouzivam uz vice nez 15let 2-3x za sezonu.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 843
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Prilba / helma

Příspěvek od Mexican »

to mi tam vcera poradili, kupil som (12euro). otestujem. Ale asi ma nova prilba neminie - na tejto nemam pinlock a plexi ma uz najlepsie za sebou.
bartus
Příspěvky: 407
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: Prilba / helma

Příspěvek od bartus »

Plexi se da koupit nove, i pinlock nektere znacky dodavaji.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 843
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Prilba / helma

Příspěvek od Mexican »

to som si uz overoval - plexi na NTX-2 stoji 35 euro. Preto som zacal premyslat o novom kokose. Pinlock mi teraz na jesen zacina celkom chybat.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 843
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Prilba / helma

Příspěvek od Mexican »

tak moje otazky poriesila darcekom k narodeninam manzelka. Uz sa tesim na cas ked sa bude zas dat jazdit. Teraz na to tak nejak nie je pocasie a vlastne ani cas :-D Je to Nishua NTX4. Spracovanie sa mi zda v danej cenovej kategorii fakt krasne, je o 200g lahsia ako bezna konkurencia v triede. Cosi pojazdim a budem referovat
Přílohy
IMG_20220117_064025.jpg
Kodl
Příspěvky: 533
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Prilba / helma

Příspěvek od Kodl »

mě už jaksi schubertka taky opouští, je tohle i ve velikosti pro prasečí hlavy? tj 62-64cm obvod?
nezkoušeli jste někdo překlápěčku? https://www.motozem.cz/preklapeci-prilb ... bit-modra/
https://www.youtube.com/watch?v=1FpqqHLqLAo
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 487
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Prilba / helma

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Kodl píše: stř 19. led 2022 17:26:16 mě už jaksi schubertka taky opouští, je tohle i ve velikosti pro prasečí hlavy? tj 62-64cm obvod?
nezkoušeli jste někdo překlápěčku? https://www.motozem.cz/preklapeci-prilb ... bit-modra/
https://www.youtube.com/watch?v=1FpqqHLqLAo
Podívej se dobře na ten zamykací mechanizmus. V 2018 jsem kupoval novou helmu a ten Shark to byly směšné plíšky (v tom videu popisují že to má shark nejlepší) ale je to už skoro 4roky. Třeba se to zlepšilo. Mě to odradilo.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 843
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Prilba / helma

Příspěvek od Mexican »

mne sa tie preklapacky a vyklapacky zdaju tazke a hlucne. A problem vidim v bezpecnosti, resp fakte ze by som asi nechcel pobozkat asfalt bez chranica brady.

tym, ze som teraz mal doma uz tri kokosy tak som sa obradne rozlucil so starou Caberg Ego. asi 5x som "vsi" silou do toho hodil 3kg tazku betonovu dlazbu a prilba to ustala fakt slusne, az som bol prekvapeny :-)
Odpovědět