Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Cestu znám. Slyšel jsem jeho povídání v motoplkách a četl i jeho předešlou cestu. Cesta dobrá. Video supr. Ale trochu mi nesedí, že jezdí na cizí motorce a vyráží s tím, že vlastně nemá peníze. Pak vybírá peníze na "cestu dom". V uvozovkách. Protože cesta dom je trochu něco jinýho než užívání si krajiny křížem krážem. Přeju mu to. Zažil něco, co bych taky zažít chtěl. Ale v jiném provedení. Cestování na úplně cizí motorce za cizí peníze mně osobně není moc sympatický. Nějak sem tomu nepřišel na chuť a kazí mi to dojem. On si to ale fakt užíval a to je důležitý :)

Ty bažiny byly masakr. Tam bych jel možná tak na krosce a bez bagáže. Moc se nedivím, že to ta motorka nevydržela.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

tiez som to videl. Migrujem systemy, startuje to hrozne dlho (su to 300-500TB oracle databazy) a tak mam cas. vdaka za tip :-)

A tak mi je jasne, ze to bola prave Tenerka 660, ktora mu v o velkej casti filmu proste robila radost, tie zabery z hor su uzasne
A co vidim, tak tu rakusku mrd*u vymenil za novu Tenerku (700) - a o tom je Yamaha Proste si cloveka ziska tou pohodou, napadmi a neprvoplanovanymi emociami. Trochu sa tiez divim, ze podobi borci co nemaju love na benal obratom vylozia na drevo 250tycek. Neviem, nepochopim, nezavidim a neriesim - Ale chcel by som vediet ako na to. Asi Carpe diem styl

Suhlas s Kodlom, myslim ze sli zbytocne do tazkeho terenu (preco vlastne som nepochopil, boli tam beztak len hnusne baziny a zjavne to k nicomu peknemu neviedlo a tu spojku tam fakt dorazil. male moto to nebolo, ved to je predsa KTM690 R. Myslim ze borec asi skusenosti z offu ma znacne. Ten teren proste bol max na maly a lahky dualsport, ona ta nalozena kacena sa prepadla snad cez permafrost.

tych 5000km z Moskvy do Irkutsku co sli na zaciatku vlakom mi na zaciatku pripadalo ako blbost. Ale on to vlastne je dobry napad usetrit ohromne mnozstvo casu a minimalizovat smrt na ruskych cestach :-D

PS: toto sa mi pacilo asi trochu viac: https://www.youtube.com/watch?v=jG3Bk_q ... avsk%C3%A1
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Natrénováno měl, ale měl toho taky plné kecky. Možná to není žádná superhvězda, ale kdybych jezdil v off aspoň takhle..🙂 některé ty cesty co jel nejsou opravdu jednoduché. Tu cestu na Džalalabád jsem zažil v září pro naloženou motorku absolutně nesjízdnou. Navic jsou tam místa kde opravdu nežije moc lidí a chytnout třeba špatné počasí, tak já bych se tam válel jako prase a něco na moto polamal. Pro jezdce mých kvalit – pokus o sebevraždu. V tom řečišti bych taky asi nejel. Stačí vymletá díra nebo klada, šutrak a už se válíš. Nasaješ vodu a je to fakt problem. V pamíru shánět něco do motoru musí být mega dobrodružství. Možná to probrouzdat pěšky aby jsi věděl do čeho jdeš. Tuhle cestu jel kluk 1200gsa za dobrého počasí který to ale opravdu umí a řikal ža tam byly místa, které dodnes nechápe jak projel. Na druhou stranu, ne nadarmo se říká Kde je vůle, tam je cesta.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Taky bych chtěl umět jezdit jako on. Je třeba si uvědomit, že jede celej den. Spíš necestou jak cestou. To se na člověku trochu podepíše a není možný každé úsek projet bezchybně s prstem v nose. I na silnici si to člověk chvílu dává na Rossiho. A jindy během dne se naopak moc necítí a nejde mu to.

V tom řečišti jel hodně opatrně a dost mu to zdechalo. Do toho natáčel a myslím i mluvil na kameru. Ale ani jednou mu to tam nespadlo. To je podle mě obdivuhodný výkon.

Ve videu jsou i záběry z jízdy, kde jsem si naopak říkal, že si to hodně dobře dává a zbytečně riskuje pád a zranění.

K tomu všemu je ještě třeba přičíst fakt, že video zkresluje. Vše tam vypadá o dost líp a přívětivěji jak ve skutečnosti. Kopce nejsou tak strmý, rychlá jízda není na videu tak rychlá atd...vždycky, když ve videu vidím brutální kopec, představuju si, jak brutální musí být ve skutečnosti, když i na tom videu to vypadá děsivě.

Jak už jsem psal. K jeho výkonu, cestě, videu nemám výtky. Nesedí mi ty okolnosti. Cestování je luxus a koníček. Když to někdo dělá za každou cenu, není to podle mě dobře. Líbí se mi, jak to dělá Pajitu - našetří a jede. Nemá našetřeno, nejede.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Mexican píše: čtv 03. pro 2020 23:05:24 PS: toto sa mi pacilo asi trochu viac: https://www.youtube.com/watch?v=jG3Bk_q ... avsk%C3%A1
Indii od něj si viděl? On je tuším profesionál, co se týká videa. Živí se tím. Podle toho to video taky vypadá. Zahlídl sem ho i v Tatře kolem světa 2. Myslím tam dělá kameramana.
Zdenda
Příspěvky: 136
Registrován: stř 22. lis 2017 17:02:32
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 1999

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Zdenda »

Taky toho typka moc nechapu. Nejdriv rekne, ze odesel z dobre placene prace a vsechno prodal. A najednou nema penize. Pritom to na me pusobilo i podle vybaveni, ze uplne nestrada.
nevo7
Příspěvky: 228
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Pokec koutek

Příspěvek od nevo7 »

Pozrel som si to, zaujímavé. Ale sám by som asi nešiel do takej divočiny.
V dnešnej dobe to je stále modernejšie, máš pár obdivovateľov/sledovateľov, tak si vypýtaš peniaze. Nikoho stovka či viacej nebude trápiť a on si dovolenku predĺži o mesiac :D . Takto by som mohol platiť každému na ulici, sedieť doma a oni si budú užívať život za mňa? Chcem to? Nie.
Ráno idem do garáže, vytlačím ju, štartujem a idem si svojou cestou za svoje peniaze. :idea:

Tiež sme na Slovensku mali takú cestovateľku. Niečo prešla, tie vecičky ako semináre a bla, bla, vybrala peniaze od sponzorov - že cesta okolo sveta, prešla do Egypta a tam ostala za tie peniaze žiť.
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Zdenda a Koudy souhlas s tím že mě taky připadá že zrovna nestrádá. A ten styl cestování takhle vypadá jako koláče bez práce a možná i je takový. Nicméně ty peníze dostal dobrovolně. Igor Brezovar vybíral peníze u Sanfransiského mostu líbila se mě hláška jednoho Američana co mu dal nějak dolar. Bylo to nějak takhle. Já celý život makám nikde jsem nikam pořádně nevycestoval, ale ty žiješ můj sen, tobě svoje peníze dám...
🙂 . Je to bezvadně natočené a sestříhané. Když o tom tak přemýšlím umí lepší jezdit, dělat lepší videa, více si tu cestu užít, pořídil si T7 jakou bych chtěl taky... gratuluji.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

nevo7 píše: pát 04. pro 2020 21:08:06
Tiež sme na Slovensku mali takú cestovateľku. Niečo prešla, tie vecičky ako semináre a bla, bla, vybrala peniaze od sponzorov - že cesta okolo sveta, prešla do Egypta a tam ostala za tie peniaze žiť.

tu si vybavujem. Sponzoroval ju nejaky energetak. Bola uplne vytreta, ubulena. V Egyptr si nasla miestneho stramaka, prerusila cestu a minula vacsinu rozpoctu na Afriku. Nakoniec jej zobrali aj toho Bawora. nasledne na FB urazala ludi co jej prispeli na cestu. Smutna kapitola
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Njn, očarovala ji láska. A víte, jak to chodí - srdci neporučíš.
Ale beztak ji dal okouzlený Mustafa na výběr - zůstat nebo hlava dolů.
Odpovědět