Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

nevo7> Zajimava stavba....z vlastni zkusenosti vim, ze i Jawa 350 jde vychytat tak, ze jen jezdis. Najezdil sem na tom asi 10 000km. Jednou sem cistil na silnici trysky (15 min), jednou se roztavila pojistkova skrinka(5 min) a jednou mne to obcas vynechavalo (rozpojit a spojit konektorky pod nadrzi a byl klid). Chce to vic pece, to je pravda. Ale neni to nic hroznyho. Nikdy sem netlacil.
Jo, to byly casy. Strasne me ta motorka bavila. Ale na delsi cesty ve dvou to nejak prestalo stacit.

Nemel sem bocni zavazadla, tak sme jezdili s topcas kufrem a s batohem, ktere sem mel na brichu :D Az pozdej sem prikoupil aspon tankvak.

jawicka2.jpg
jawa.jpg
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1017
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Pokec koutek

Příspěvek od OTIS »

Naprosto souhlasím. Já měl 8 roků 638 a nikdy nebylo nutné na cestách něco opravovat. A to sem ju měl dojebanou - klikovku místo o 180 přesazenou 140 stupňů – samozřejmě 2 předchozí majitelé o tom „nic“ nevěděli… Mazal sem syntetikou 1:100 - což mně vodborníci na m.cz zpochybnili a prý bych nevyjel ani z garáže :D

Nikdy sem nechápal diskuze Jawáků, jak musí na cestách něco opravovat.
Uživatelský avatar
pig
Příspěvky: 106
Registrován: pon 20. lis 2017 13:14:44
Kraj: Jihomoravský
Obec: Vranovice
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2004

Re: Pokec koutek

Příspěvek od pig »

syntetiku jsem mazal taky jak Otis, akorát si ju nesmíš lejt do benzinu když chceš motor po výbrusu zajet :D jako já. Po několika stovkách možná tisíc km motor stále nejel, někdo mi řekl že ta synt tím jak až moc dobře maže je vlastně pro mé účely na hovno, nalil jsem m2t a za pár kilometrů bylo po problému. Ale to bylo dávno kdy jsem byl ještě mladý a hloupý teď už tomu tak není :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
..mami já bych chtěl pejska... tak si ukroj v ledničce je ještě kousek.
Zdenda
Příspěvky: 136
Registrován: stř 22. lis 2017 17:02:32
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 1999

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Zdenda »

pig píše: stř 07. lis 2018 7:59:44 Ale to bylo dávno kdy jsem byl ještě mladý a hloupý teď už tomu tak není :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Ted uz nejses mladej? :lol: :lol: 8-)
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

Klika u jawky na 140°? U nás byla v mladších třetihorách móda "kladivo" , tj klikovka na 0° a obě indukčky zapojený na jeden kontakt. Prej to líp jelo, ztratilo to ten "stereo zvuk", ale určitě dřív odešly ložiska na klice, primár, převodovka to taky asi dost schytala, dneska asi žádnej takle "vytuněnej" motor nejezdí.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

OTIS> Ted mne napada. To sly kladivka na tech 140° sestelovat? To muselo byt nejak prekopany ne?
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 1017
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Pokec koutek

Příspěvek od OTIS »

Musela se ta destička s přerušovačama probrousit na doraz a stejně to nestačilo, takže na jednom kladívku byl odtrh několik mm, pak vycházel předstih. Tak sem najezdil 20 tis. km a pak si nechal klikovku srovnat. U varianty O°si kladu otázku, jak 1 karburátor zvládl uživit 2 válce najednou…?
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

pane Koudy, uz sa vam to zimovacie miesto na XJ rysuje:
pocitam ze 2-3 tyzdne bude hotovo (vratane strechy), zalezi od Lomaxu ako dlho bude trvat vyroba vrat
Přílohy
Capture.JPG
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2155
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Mexican> Supr :-) Koukam, ze vzhledem k umisteni vrat to bude jen motorkova garaz.
Vedle vas stavi dobrou stodolu.
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

zvládl uživit - hele, nějak to fungovalo, ku podivu na rozjezdu to bylo o něco ostřejší než klasická 350, jeden kus měl nějakej karbec z 380ccm krosky, tak tam by problém být neměl, a kanály vybroušený tak, že skoro nemělo kde být těsnění. Hol je to o doběk, kdy se nadalo skoro nic koupit, ale každej měl čas na hraní a koníčky, dnes bych řekl, že je to naopak...
Odpovědět