Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
rasoni
Příspěvky: 74
Registrován: stř 07. úno 2018 11:04:03
Kraj: Karlovarský
Obec: SOKOLOV
Motorka: XJ900S
Rok výroby: 1999

Re: Pokec koutek

Příspěvek od rasoni »

a proč jsi tlačil ? to ti došel benzín ? :lol: vždyť to má palivoměr
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Koudy01 píše: pon 01. črc 2024 6:12:51 Myslis to, jak prevratili motorku vzhuru nohama, aby vylili nadrz?

Chvilku jsem se zamyslel a vlastne nevim, jak jinak vylit nadrz, kdyz nemas aspon metr hadicky (a nema ani pumpar nebo tankujes na samoobsluzce) a schopnosti a cas na to oddelat nadrz.

Driv stacilo odpojit hadicku a otocit kohoutek. Dneska tam kohoutek neni, hadicku sice odpojis, ale nic se nedeje.
Hadice není jen doma v garáži a u pumpaře...
Přemýšlím co je těžkého na tom sehnat kus hadice... asi pro někoho je.
Alp má čerpadlo dole uprostřed, nádrž drží 4 šroubky (v oblasti u řidítek a pak jí přizvedneš odděláš hadičku, přístup je perfektní. Je možné že u Hondy hadičku odpojit nestačí, ale u mě když jí odpojím tak to je to pěkný cvrkot.
Snímek obrazovky_1-7-2024_17627_www.facebook.com.jpeg
Chápu že to asi holky neumí a prostě si poradily. :roll: Jako pokud by mě odplouval poslední trajekt před lockdownem, a já musel rychle na loď, chápu.
Říct mi to někto že by to takhle řešil, tak se směju jako vtipu. :lol:
Naposledy upravil(a) Václav-mahomaho dne pon 01. črc 2024 20:11:59, celkem upraveno 4 x.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Václav-mahomaho »

javim píše: pon 01. črc 2024 8:38:22 Když už jste tu zmínili nádrž ... neví někdo reálný objem na devítkovém diversionu? V papírech je 24l, ale mě vše ukazuje, že maximum, co kdy pojala, bylo vždy max 22l.
Moje 24l měla. ;)
Lepší že už to víš než na to přijít třeba na vyjížďce. 400m? = zážitek. 8-)
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
javim
Příspěvky: 627
Registrován: čtv 14. kvě 2020 10:23:07
Kraj: Zlínský
Obec: Lešná
Motorka: Yamaha XJ [69]00S
Rok výroby: 1996

Re: Pokec koutek

Příspěvek od javim »

rasoni píše: pon 01. črc 2024 17:01:10 a proč jsi tlačil ? to ti došel benzín ? :lol: vždyť to má palivoměr
A tobě ukazuje něco smysluplného? Já mám první třetinu furt silnou erekci a ukazuje, že mám víc než plnou, potom to najednou padne skoro k nule a posledních sto jezdím na E ... v půlce se pak rožne kontrolka ... a jelikož jsem předtím v rámci daného režimu dotankovával vždy kolem těch 280km a vždy tam ještě zbývaly "víc než 2 litry do těch 24", tak jsem byl v klidu ... a najednou to byl klid absolutní :)
Proto by mě zajímalo, co na to ostatní devítkáři ... kolik reálně pojme jejich nádrž :)
Ten starej paprika co má takovou mladou ...

Já bych si s dovolením také vzal ...
Uživatelský avatar
javim
Příspěvky: 627
Registrován: čtv 14. kvě 2020 10:23:07
Kraj: Zlínský
Obec: Lešná
Motorka: Yamaha XJ [69]00S
Rok výroby: 1996

Re: Pokec koutek

Příspěvek od javim »

Václav-mahomaho píše: pon 01. črc 2024 17:28:58 Moje 24l měla. ;)
Lepší že už to víš než na to přijít třeba na vyjížďce. 400m? = zážitek. 8-)
Jsi si jistý těmi 24l?

Jasně, jsem rád, že už to vím a že jsem na to přišel až takhle doma a ne třeba někde na dálnici (a že ten víkend bylo pár příležitostí ... ale asi jsem si tu smůlu už vybral tou prdlou brzdovou trubkou).
Jinak jsem to tlačil víceméně od kravína k nám ... takže jak říkáš ... zážitek a lehké kardio :)
Ten starej paprika co má takovou mladou ...

Já bych si s dovolením také vzal ...
Uživatelský avatar
xy
Příspěvky: 297
Registrován: pát 17. lis 2017 16:09:48
Kraj: Středočeský
Obec: Ouběnice, Hojšín
Motorka: fzs 600, jawa 845,...,...
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od xy »

...já před 15 lety na seznamovací vyjížďce fazera tlačil 2,5 km po rakouské dálnici, od té doby mám zkušenost palivoměru nevěřit...
dneska už bych to nedal...
...a ač je to k nevíře, mám nedávnou příhodu z D5, mladej v nadšení z nově zakoupeného auta přehlédl Shellku, ač předtím mluvil o svítící kontrolce, zdechlo mu to těsně za ní, takže jsem mu na zpátečku a varovky dělal cestu připojovacím pruhem, pak jsme tlačili snad kilometr přes parkoviště kamionů ke stojanům. Nakonec u nás zastavil policejní superb s otázkou Co to tady proboha vyvádíte? Vysvětlil jsem jim mladistvé nadšení ze zánovního vozu z AAA :P a s malou dušičkou zkusil dotankované auto nastartovat. Naštěstí nebylo mrtvé, tak nám policie popřála štastnou cestu, pak už v pohodě...
...kam nevidím, tam neletím...
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Václav-mahomaho »

javim píše: pon 01. črc 2024 21:36:42
rasoni píše: pon 01. črc 2024 17:01:10 a proč jsi tlačil ? to ti došel benzín ? :lol: vždyť to má palivoměr
A tobě ukazuje něco smysluplného? Já mám první třetinu furt silnou erekci a ukazuje, že mám víc než plnou, potom to najednou padne skoro k nule a posledních sto jezdím na E ... v půlce se pak rožne kontrolka
Tak to ti funguje správně. Tak nějak to fungovalo. Já si docela rád nuluji tachometr a podle toho prostě vím kde jsem.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 500
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Václav-mahomaho »

javim píše: pon 01. črc 2024 21:43:34
Václav-mahomaho píše: pon 01. črc 2024 17:28:58 Moje 24l měla. ;)
Lepší že už to víš než na to přijít třeba na vyjížďce. 400m? = zážitek. 8-)
Jsi si jistý těmi 24l?

Jasně, jsem rád, že už to vím a že jsem na to přišel až takhle doma a ne třeba někde na dálnici (a že ten víkend bylo pár příležitostí ... ale asi jsem si tu smůlu už vybral tou prdlou brzdovou trubkou).
Jinak jsem to tlačil víceméně od kravína k nám ... takže jak říkáš ... zážitek a lehké kardio :)
Od kravína? Tak to jsi měl finále z kopce :lol:
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
javim
Příspěvky: 627
Registrován: čtv 14. kvě 2020 10:23:07
Kraj: Zlínský
Obec: Lešná
Motorka: Yamaha XJ [69]00S
Rok výroby: 1996

Re: Pokec koutek

Příspěvek od javim »

Václav-mahomaho píše: úte 02. črc 2024 1:00:52 Já si docela rád nuluji tachometr a podle toho prostě vím kde jsem.
To dělám taky, proto jsem tak nějak tušil, že tam jsou ještě odhadem ty dva litry co tam nejsou :)
Václav-mahomaho píše: úte 02. črc 2024 1:02:31 Od kravína? Tak to jsi měl finále z kopce :lol:
Naštěstí ... nejprve u cedule LEŠNÁ předehra, pak výkon a vyvrcholení a nakonec už jen lehký dojezd a slastný pocit :)
Ten starej paprika co má takovou mladou ...

Já bych si s dovolením také vzal ...
Uživatelský avatar
mirra99
Příspěvky: 194
Registrován: ned 19. lis 2017 21:37:07
Kraj: Jihomoravský
Obec: Břeclav
Motorka: Xj900
Rok výroby: 1995

Re: Pokec koutek

Příspěvek od mirra99 »

Kdysi jsem ty litry taky měřil ale už je to dávno a nepamatuji si jak to dopadlo, takže tankuju po 300km a neřeším :lol:
Odpovědět