XXXVII. sraz XJ Kladské pomezí 2024

Odpovědět
Kodl
Příspěvky: 533
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: XXXVII. sraz XJ Kladské pomezí 2024

Příspěvek od Kodl »

V posledních letech jsem v polsku hotovost nikde nepotřeboval, to je fakt vybraná hospoda, kde se nedá platit kartou? Mě překvapilo loni tohle:
https://www.google.com/maps/@49.6831926 ... &entry=ttu
jsou tady tři stánky, a v každým se dá zaplatit kartou, jedni prodávají párek v rohlíku, druzí pivo a třetí zmrzlinu. Ne že bych byl extrémní fanda platebních karet, spíš naopak, ale transakce s měnama jsem jaksi přestal provozovat, protože až na výjimku jsem na tom dycky prodělal...
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 791
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: XXXVII. sraz XJ Kladské pomezí 2024

Příspěvek od kozoroh1 »

Zlotůvky nebude třeba. Všude se dá platit kartou. Oběd, klobásky i cetky.
Obrázek WhatsApp, 2024-05-01 v 14.40.13_c4150e59.jpg
Obrázek WhatsApp, 2024-05-01 v 14.40.12_c2477bc4.jpg
Obrázek WhatsApp, 2024-05-01 v 15.26.28_bd0f083b.jpg


Pepa vybírá pečlivě, bude na co koukat.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2146
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: XXXVII. sraz XJ Kladské pomezí 2024

Příspěvek od Koudy01 »

Výborný, poctivá příprava.

A teď nám ještě prozraďte, proč Pepa jezdí na tvojí motorce? :D
Pepadknl
Příspěvky: 12
Registrován: ned 05. úno 2023 15:57:03
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: Suzuki V-Storm
Rok výroby: 2000

Re: XXXVII. sraz XJ Kladské pomezí 2024

Příspěvek od Pepadknl »

Zdravím
Pepa má štěstí, že jeho dobrý kamarád má motorky tři a je ochoten jednu dočasně sdílet. V pondělí převážím potupně nezničitelného V-Stroma do Suzuki servisu, páč má vážný problém s motorem. Funí mu do něj tak, že zátka na dolévání oleje plní funkci druhého výfuku.
Včera jsme projížděli již vytipovanou trasu, nicméně bude nutné změnit trasu, jelikož jsme narazili na drobné potíže ( od podzimu přidali značku zákaz vjezdu, vhodná hospoda mimo trasu a další řešitelné problémy). Nicméně body vyjížďky bych rád zachoval a ty jsou:
- poutní místo Wambeřice
- Mucholapka - muniční fabrika - německý projekt Riese
- kostel usmíření Svídnice
- zámek Ksiaž
- zahrady Broumovského kláštera a dřevěný kostel
Nebrat jako dogma, protože když se nepodaří dodržet harmonogram ( Mimo bude muset potlačit zvědavost a brát to jako ochutnávku Dolního Slezka ) tak budeme muset trasu zkrátit.
Nikde jsme nenarazili na nutnost mít zlotůvky. A oběd bude trochu netradiční, jelikož menu bude vždy pro stůl stejné. Jídelníček přeložím pošlu a posedáme si podle vybraného jídla. Dost netradiční, ale jídlo je opravdu dobré. Paní kuchařka na ubytování dorazí na místo příští pátek. Po e-mailu moc nefunguje a na moje otázky co chce nabídnout tak stále opakuje že ji to je jedno. Příští týden tedy vyberu dvě jídla na každou večeři. Jestli chcete tak každý tip uvítám, ať nejsem za největšího trotla srazu. Smutná zpráva je že k snídani odmítá vajíčka a ta bude pouze kontinentální. Nepříjemné je že budete mít pouze týden na vybrání jídla, ale to se myslím dá zvládnout.
P.S. Kdyby ještě někdo nenahlášený dorazil tak se spaním žádný problém nebude. Důležitá informace je nutnost SPACÁKU (ubytování bez ložního prádla) a plánuji že ještě nechám koupit nějaké buřty na oheň. A pivo nebude místní, protože nás místní varovali, že každá várka je jiná a mohli bychom mít smůlu. Dokonce chtěli pana opata za to pivo kamenovat. No každému se nezavděčíš.
Zatím
Pepa
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 791
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: XXXVII. sraz XJ Kladské pomezí 2024

Příspěvek od kozoroh1 »

Wambeřice pecka. (byl jsem poprvé) Když si pomyslím, že tam chodívala na poutě Boženka alias Barunka. (později zřejmě z taktických důvodů provdaná za Němce, jelikož Karel toto území Čechům kdysi také vyženil) Táhla s sebou Sultána s Tygrem. (odtud zřejmě myšlenka zřídit ve východních Čechách ZOO) A to vše jen kvůli brokem vystřelené růži, cukrové vatě či jízdě na řetízáku. Tak to si holka zašla. Přitom nechápu, jak mohlo toto nezodpovědné chování uniknout tehdejším úřadům. Mladá holka pod falešným jménem mohla českou populaci nakazit nejedním virem, či dokonce pohlavní nemocí.

Jistě nebude pár schodů, našim srazovým milovníkům horských výstupů na překážku. ;) :D
Naposledy upravil(a) kozoroh1 dne čtv 02. kvě 2024 16:13:44, celkem upraveno 1 x.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2146
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: XXXVII. sraz XJ Kladské pomezí 2024

Příspěvek od Koudy01 »

Ze začátku to vypadalo dost punkově. Jsem rád, že se to nezměnilo a těším se strašně moc :) :D
Uživatelský avatar
xy
Příspěvky: 293
Registrován: pát 17. lis 2017 16:09:48
Kraj: Středočeský
Obec: Ouběnice, Hojšín
Motorka: fzs 600, jawa 845,...,...
Rok výroby: 1998

Re: XXXVII. sraz XJ Kladské pomezí 2024

Příspěvek od xy »

Adoprdele! Spacáky nepoberu, tak teď nevím... :evil:
...kam nevidím, tam neletím...
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 791
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: XXXVII. sraz XJ Kladské pomezí 2024

Příspěvek od kozoroh1 »

Pobereš. Nebo mi je pošli poštou a přivezu ti je tam. ;)
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Michal
Příspěvky: 415
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: XXXVII. sraz XJ Kladské pomezí 2024

Příspěvek od Michal »

Járo vem jen prostěradla, Vlaďka tě zahřeje 🤔.
Co večeře řízek s čímkoliv (těstoviny asík né), nebo něco light v podobě krkovičky atd...
Uživatelský avatar
xy
Příspěvky: 293
Registrován: pát 17. lis 2017 16:09:48
Kraj: Středočeský
Obec: Ouběnice, Hojšín
Motorka: fzs 600, jawa 845,...,...
Rok výroby: 1998

Re: XXXVII. sraz XJ Kladské pomezí 2024

Příspěvek od xy »

Michal: no, na Tebe jsem čekal :P , už jsi potkal nezimomřivou ženskou?
...a s návrhem čehokoliv k řízku docela riskuješ, zrovna v tom kraji jsou na to odborníci :mrgreen: . Vzpomeň na úspěch pavlišovského řízku minule (i když já bych si ho klidně dal) ...
...kam nevidím, tam neletím...
Odpovědět