Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2153
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

casto bolo treba radit az nad 7500
No vidíš, to máš ještě 2000 otáček rezervu :D Ne, fakt dobrý. Supr to bylo. Teď jsem zas na pár dní motorkářsky uspokojen :-)
Zdenda
Příspěvky: 136
Registrován: stř 22. lis 2017 17:02:32
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 1999

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Zdenda »

Mexican píše: čtv 17. bře 2022 7:10:48 ten eco mod - uprimne si neviem predstavit normal mod, pac som vacsinu casu siel na nejakych 5500-6500 otackach a casto bolo treba radit az nad 7500 a stale som najma pri vyjazdoch a rozbehoch citil ze zaostavam. To je tak o 2000 viac nez jazdim zvycajne. Chudak Diversion, ten sa bude z toho sporttouringu este chvilu spamatavat. Na tej Vysocine su ale fakt pekne cesty a paradoxne po zime uz prakticky ciste
No tak to se s nima nekdy projed kdyz jedou s Guzzinama. :D To ja pak radim pri 7500 normalne a casto i pri 10000. Ale ja tak jezdim obcas i sam, takze mne to nevadi. :D
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

To Mexičan: takže ty taky nemáš tušení, jak to vypadá, když pošleš celejch 90HP na asfalt... To jsou lidi, kteří si kupují silný auta a motorky (to už dneska ta devítka není) a ani nezkusí, co to umí.
Já se to u XJR dozvěděl až po dvou letech, když se mi konečně podařilo spravit na třetí pokus spojku. Do té doby to na plnej plyn při 7k začlo klouzat, tak jsem řadil další kvalt, ale od těch 7 do 9k to konečně trochu jede...
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

Kodl: je to tak. ten podvozok tomu motoru na nasich cestach brutalne nesriha. Dnes som menil olej na Scarverovi a tam ten plny vykon (37kw) robi fakt radost. podvozok a brzdy pefektne stihaju

u Diversionu mam proste obavy ze ma takym tym rozhojdanim v prostriedku zakruty posle do skarpy. Technicke pasaze (vravacky pojokne jazdim na 9000 otacok ale pri nizkom kvalte. Ja tie vyssie rychlosti proste nemam rad, ten podvozok oproti malemu baworovi je proste neisty a pomaly reaguje na nekvalitu ciest u nas v okoli. povedane inak - co jazdim 70 na XJ zvladam zriedkavou jazdou na Scarverovi ( cca 1000km rocne) pokojne o 10-15km za hodinu rychlejsie
Kodl
Příspěvky: 534
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

Tak to asi chce vyměnit zadní tlumiče, něco podobnýho jsem měl před pár lety s XJR. Nemyslel jsem jezdit nějak extra rychle, ale spíš si užít maximální zrychlení v oblasti maximálního krouťáku, a to je zajímavý tak u dvojky nebo trojky, pak už je ten výkon prostě máloa naopak na jedničku je to týrání gum a kardanu/řetězovky. U rychlejch motorek je to zase o strach... Možná proto mě v poslední době spíš láká enduro (v terénu přiměřenýmu mé fyzické konstituci a věku), než ježdění rychle po silnici - pomalu mě to nebaví...
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

kazdy to ma inak. Ja som proste v kategorii cestovatel. Tlmic je dobry, podvozok je celkovo naprd (na druhu stranu je ale extremne pohodlny). Tam nic nevykuzim, najma neplanujem investovat prachy do moto o ktorej viem, ze pojde coskoro z baraku

Ja proste jazdim pomaly. Staci mi to, bavi ma to. A to ze nevyuzivam cely vykon mi vobec neva. Ked tak premyslam tak pri beznom jazdeni (asi tak 90%) fakt radim max v 5500 az 6000. Pokukujem po Tracerovi, ten ma rovnaky motor ako koudyho Tenere a jeho potencial budem vyuzivat mozno este menej. Neviem, uvidim. Dvojvalec som este nejazdil a tesim sa.

v mojom pripade samozrejme musis pocitat, ze som zaciatocnik. Na moto som zacal jazdit v 2015, najazdenych mam len cca 65 000km a vlastne len na dvoch motorkach
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2153
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Kodl> v případe XJ600 "jen" 60hp....a jak jsem psal. Vzhledem k tomu, že Mexican pravidelně píše jak jezdí pomalu a měl nesrovnatelně horší motorku, tak buď se hodně přemáhal a vycházelo mu to a nebo nebude úplně špatnej jezdec (v porovnání se mnou nebo klukama, se kterýma jezdím). Měl jsem nějaká očekávání. Ale nakonec jsem byl opravdu mile překvapen.
Ked tak premyslam tak pri beznom jazdeni (asi tak 90%) fakt radim max v 5500 az 6000.
Taky jsem tak jezdil. Normální běžný tempo. Na to, aby byl člověk lehce svižnější, než je obvyklý provoz na silnicích, toto rozmezí u XJ úplně stačí.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 847
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

kolko ta Tenerka vlastne zerie? (resp aka asi bola spotreba pri tom obednom vylete? pozeral som sa na spritmonitor, tam to pise 4.33l/100 pri 48 uzivateloch. To sa mi zda teda paradna spotreba. U XJ mam dlhodobo (52 000km) odsledovanyh 4,39l /100. Myslim vsak, ze s tym CP2 motorom by som sa mozno dostal dlhodobo na 4 (snad). Najma odpadnu tie radosti a starosti s karburatormi :lol:
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2153
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Nez jsme vyjeli, mel jsem 4,7. Po dojezdu 4,5. Takze ten vylet to jelo do 4,5. Spis trosku mene. V Traceru to bude bastit mozna trosku min. Bude asi naprevodovanej vic do rychla, mensi kola, mensi stavba,...
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2153
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

U Traceru to pise 4,11 od 78 uzivatelu. Nejvetsi setrilci maji pod 3,5.
Odpovědět