oblečení moc XL

Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

oblečení moc XL

Příspěvek od Kodl »

Asi už někteří podobných postav řešili to co já. Nějak se mi po vánocích srazila bunda a kalhoty naopak už pamatují lepší roky, a začínají se rozpadat.
Už jsem zjistil, že podle ČSN jsem 6XL nebo 7XL, ale kalhoty potom mají chrániče kolen proklatě nízko... - To jsem minule řešil nejlevnějším zakázkovým šitím u psí držky, ale už nejsou v Brně, a někam do Tovačova se mi moc nechce, navíc cenovka... Bunda se dá najít, v Bikerscrown jsem našel tohle:
bikerscrown akorát hadrovej Nazran pouze 6XL, 8XL, a to je mimo rozssah, z 6XL brzo vyrostu a 8XL na mě fakt plandá, navíc mi chybí kus ruky na každé straně... XRC Winkle rozměrově dobrý, ale ta siničářská žluť mě odradila od koupě... Takže kde přijít k hadrové bundě 7Xl v nějakých "normálních barvách"? Existuje nějaká alternativa k psí držce, třeba nějaká konfekce se zkrácenou délkou ale šířkou 7XL, nebo nějaký zakázkový motohadry za lepší ceny?
P.S: Když už jsem byl v bikerscrown, odnesl jsem si aspoň slevněný boty: ještě je mají v hnědé. Nekup to, za cenu kanad vzor 90 a už jsem je dnes ukrutně zablátil...
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: oblečení moc XL

Příspěvek od kozoroh1 »

Tak tohle mě pobavilo. :D

Hele mě se ta bunda líbí i s tím žlutým.

Mrkni třeba sem až budeš mít cestu přes Jaroměř. https://www.moto-ufo.cz/motohadry-bunda ... a-p143056/
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: oblečení moc XL

Příspěvek od Koudy01 »

Do začátku sezóny je ještě poměrně dost času s tou vánoční váhou něco udělat, aby ses vlezl do aktuální bundy ;)

V moto-ufo jsem kupoval kalhoty přes e-mail. Jen jsem nadiktoval míry a strašně ochotný pán chodil s metrem a vybral vhodnou velikost k mojí maximální spokojenosti.
Jurapee
Příspěvky: 425
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: oblečení moc XL

Příspěvek od Jurapee »

Kodl píše: pon 06. úno 2023 23:53:29 Asi už někteří podobných postav řešili to co já. Nějak se mi po vánocích srazila bunda a kalhoty naopak už pamatují lepší roky, a začínají se rozpadat.
Už jsem zjistil, že podle ČSN jsem 6XL nebo 7XL, ale kalhoty potom mají chrániče kolen proklatě nízko... - To jsem minule řešil nejlevnějším zakázkovým šitím u psí držky, ale už nejsou v Brně, a někam do Tovačova se mi moc nechce, navíc cenovka... Bunda se dá najít, v Bikerscrown jsem našel tohle:
bikerscrown akorát hadrovej Nazran pouze 6XL, 8XL, a to je mimo rozssah, z 6XL brzo vyrostu a 8XL na mě fakt plandá, navíc mi chybí kus ruky na každé straně... XRC Winkle rozměrově dobrý, ale ta siničářská žluť mě odradila od koupě... Takže kde přijít k hadrové bundě 7Xl v nějakých "normálních barvách"? Existuje nějaká alternativa k psí držce, třeba nějaká konfekce se zkrácenou délkou ale šířkou 7XL, nebo nějaký zakázkový motohadry za lepší ceny?
P.S: Když už jsem byl v bikerscrown, odnesl jsem si aspoň slevněný boty: ještě je mají v hnědé. Nekup to, za cenu kanad vzor 90 a už jsem je dnes ukrutně zablátil...
Ahoj, dobrej tip zavčas projít šatník a botník. I u mě se nějaké hadříky se přes zimu srazily :lol:
Je škoda, že jsi se v tom nepadnoucím hábitu nevyfotil, aspoň by jsi nám vykouzlil rohlík na obličeji :mrgreen:
A boty pojedu okouknout, vypadají docela fajnově, tak dám vědět.
Jura
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: oblečení moc XL

Příspěvek od kozoroh1 »

Koudy01 píše: úte 07. úno 2023 8:10:10 V moto-ufo jsem kupoval kalhoty přes e-mail. Jen jsem nadiktoval míry a strašně ochotný pán chodil s metrem a vybral vhodnou velikost k mojí maximální spokojenosti.
Jo jo, kdybych nemohl doporučit, tak to sem nedám. Fajn lidi. Ochotný. Měl jsem tam i Stromka na velký servis. Je fajn mít za rohem něco takovýho.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: oblečení moc XL

Příspěvek od Kodl »

S kalhotama jsem v pasti, bundu asi na na moto-ufo dokážou, ale kdyby jste měli někdo tip na někoho, kdo dokáže přešít zbytečně dlouhý kalhoty na kratší, bylo by to nakonec možná nejlevnější řešení.
to Koudy: "ještě se s váhou dá něco udělat" jasně že jo, mám plnej mrazák uzenýho bůčku a jinejch masovostí, zeleniny je tam minimum. Zatím mi chutná, až přestane, tak mám před sebou půl roku života z tukovejch zásob :)
Pořád ještě zapnu tu původní bundu, ale už jenom bez teplé vložky a jenom s tenkou mikinou pod tím - Ale i tak, včara jsem se byl kousek projet, vrátil jsem se od bláta a propocenej durch - na slunku to povrchu potálo a klouzalo to hůř než místa s ledem... Nejhorší je, že jsem nemohl ani umýt motorku, protože by před barákem vzniklo kluziště...
Naposledy upravil(a) Kodl dne úte 07. úno 2023 18:44:22, celkem upraveno 1 x.
nevo7
Příspěvky: 227
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: oblečení moc XL

Příspěvek od nevo7 »

Ja som si pred rokom kupoval Buse v rakúskom Louisi. Bunda 7XL, nohavice 6XL.
Tiež som myslel, že sa do 3XL vojdem /veľa rôznych výrobcov a modelov v ponuke/, no pri skúšaní som zistil, že tých XL musí byť viacej. Ale zas o starosť menej, je tých modelov/výrobcov menej, hneď si človek vyberie.
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: oblečení moc XL

Příspěvek od Kodl »

Bunda se asi podaří v motoufo, ale kalhoty jsou velká výzva. Máte někdo tip na šití na míru, krom psí držky?
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: oblečení moc XL

Příspěvek od kozoroh1 »

Když jim tam budeš volat ohledně bundy. Zkus se jich zeptat. Třeba budou o někom vědět. Nebo se ti tam můžu stavit a zeptat se.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 456
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: oblečení moc XL

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Kodl píše: úte 07. úno 2023 17:45:16 S kalhotama jsem v pasti, bundu asi na na moto-ufo dokážou, ale kdyby jste měli někdo tip na někoho, kdo dokáže přešít zbytečně dlouhý kalhoty na kratší, bylo by to nakonec možná nejlevnější řešení.
to Koudy: "ještě se s váhou dá něco udělat" jasně že jo, mám plnej mrazák uzenýho bůčku a jinejch masovostí, zeleniny je tam minimum. Zatím mi chutná, až přestane, tak mám před sebou půl roku života z tukovejch zásob :)
Pořád ještě zapnu tu původní bundu, ale už jenom bez teplé vložky a jenom s tenkou mikinou pod tím - Ale i tak, včara jsem se byl kousek projet, vrátil jsem se od bláta a propocenej durch - na slunku to povrchu potálo a klouzalo to hůř než místa s ledem... Nejhorší je, že jsem nemohl ani umýt motorku, protože by před barákem vzniklo kluziště...
V v Praze je krejčovství které profesionálně upravuje motorkářské oblečení. Moje zkušenost je dobrá. Ceny byly přijatelné – tedy asoň před pěti lety. http://www.krejcovstvi.info/
Život je cesta, čím dál tím líp.
Odpovědět