Připojení USB portu

Odpovědět
Karlos I.
Příspěvky: 39
Registrován: pon 04. pro 2017 11:56:42
Kraj: Karlovarský
Obec: Karlovy Vary
Motorka: xj600 diversion
Rok výroby: 1993

Připojení USB portu

Příspěvek od Karlos I. »

Chtěl bych na svojí babku připojit usb port, neb někdy se hodí nabíjet telefon, když pojede navigace....ALE! Teď mi řekněte, můžu jej napojit přímo na baterku( i s pojistkou), nebo jinam....ale nevím kam. Na pojistkové skříňce by to možná šlo, ale jak se dostat ke kontaktům a přívodní kablík usb tam připojit, přicvaknout, přišroubovat...nevím. Dělal už to někdo? Nebo jsem moc rozmazlenej a vymýšlím kraviny :lol: :lol: :lol:
Michal
Příspěvky: 413
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: Připojení USB portu

Příspěvek od Michal »

Karlos I.
Příspěvky: 39
Registrován: pon 04. pro 2017 11:56:42
Kraj: Karlovarský
Obec: Karlovy Vary
Motorka: xj600 diversion
Rok výroby: 1993

Re: Připojení USB portu

Příspěvek od Karlos I. »

Nejde mi to zobrazit....ale můj problém je jen připojení napájení portu...ten už mám.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2132
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Připojení USB portu

Příspěvek od Koudy01 »

12V zasuvka se zcela bezne pripojuje pres pojistku primo na baterku a je to v pohode. Ja to mam taky napajeny primo s baterky, ale spinany pres relatko zadnim svetlem. Tudiz mne zasuvka jede, az se rozne zadni svetlo, coz je vzdycky, kdyz zapnu klicek. Vyhodou je, ze pokud vypnes motorku a nechas tam omylem neco nabijet, nevycucne ti to baterku. Nevyhodou je prave opak - nemuzes, kdyz chces, nabijet s vypnutym klickem, ale pro tento pripad jde relatko premostit vypinacem s diodou. Takze jde zasuvka volitelne zapnout i bez klicku. Schemata jaky relatko koupit a jak ho zapojit se daji vygooglit.
Ale jak uz sem psal, pripojeni obycejne 12V zasuvky pres pojistku na baterku neni problem a muze to tam byt pripojeny porad.
Ale problem je s nekteryma USB zasuvkama. Kdyz jsou natrvalo pripojeny na baterku, tak z ni porad neco tahaji a baterku casem vybijou. Netusim, ktery USB zasuvky to delaji, ale kdosi na to nadaval.

Pouzivam obycejnou 12V zasuvku a do ni takove ten USB adapter.
Naposledy upravil(a) Koudy01 dne sob 23. čer 2018 22:17:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Připojení USB portu

Příspěvek od OTIS »

Já mám z pojistkové skříňky napájené relé, které mně zapíná napájení USB pro navigaci na řídítkách a vyhřívané rukojeti - jen při zapnuté spínačce. Připájel sem to ze spodní části kontaktů v pojistkové skřínce. Už je to hodně dávno, tak ti přesné detaily nepopíšu, ale jde to tam připojit…
pojistková skříňka.JPG
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2132
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Připojení USB portu

Příspěvek od Koudy01 »

OTIS > Rekl bych, ze tu pojistku mas nakreslenou na spatnym dratu. Elektrice teda moc nerozumim, ale asi bych ju dal na + drat od baterky.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Připojení USB portu

Příspěvek od OTIS »

Ale to relé je připojeno před pojistkama, takže má pojistku i na obvodu pro vlastní napájení. Ten obrázek sem dělal dávno a zřejmě měl demonstrovat jen připojení relé...
Karlos I.
Příspěvky: 39
Registrován: pon 04. pro 2017 11:56:42
Kraj: Karlovarský
Obec: Karlovy Vary
Motorka: xj600 diversion
Rok výroby: 1993

Re: Připojení USB portu

Příspěvek od Karlos I. »

Ok...udělám to co nejjednodušeji...přes světlo....asi....a včera mně skolil nějaký moribundus, tak jsem brouzdal a četl....a přišel jsem na to, že bych měl asi přitvrdit s ohledem na to, že mám 182cm a 115kg....na učení je xj super...celkově je mi s ní dobře, ale šilhám po Suzuki Bandit 1200....takže, kdyby někdo chtěl moji voňavku s novýma gumama, repas brzd, př.tlumičů,karbců, kufrem a novým cestovním štítem, řekněte. Já ji koupil za 32 a se vším bych ji dal rychle za 35(najel jsem s ní letos tisíc a loni dva tisíce km....celkově 43...kupoval jsem ji z raichu od pána, co se o ni fakt staral..na stk nechtěli věřit, že to je rok 93 :) ....asi tak :)....fotky dodám ;) ....to už jsem slíbil u tématu nového štítu ;)
Jurapee
Příspěvky: 430
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Připojení USB portu

Příspěvek od Jurapee »

Ahoj, zapojil jsem to kdysi na svých strojích podobně jako Koudy. Pak jsem to ještě předělal. Je jedno, zda jsou vyhřívané hefty, či USB.
Základ je relátko, které jsem spínal zapnutím světla, ale kupodivu pomocí zadního :-). A to proto, že zepředu od USB/heftů jdou nepřerušené kabely až pod sedačku. A tam od svorkovnice u pojistek (ne u baterky) vedu kladný pól přes pojistku k relátku. A pak jednoduše od zadního světla napájím spínání relátka, taktéž vhodné chránit slabou pojistkou.
Určitě hefty bych nechal po vyndání klíčků vypínat třeba tím světlem. Zrovna včera kámoš letěl k motorce, že je zapomněl vypnout (zas taková zima nebyla, ale on to má chvilku, tak to využívá :-)). A USB něco žere i v klidu a pak při třeba delším stání by to vymlátilo baterku. Tak to mám stejně a když vypnu , nikdo cizí se nemůže nabíjet. A já většinou potřebuji nabíjet kvůli navigaci, takže za jízdy.

Doporučil bych rovnou USB, ne to řešit 12V zásuvkou od zapalovače a strkat tam redukci. To je spíš řešení, kde již taková zásuvka je.

A konkrétně na XJ jsem našel pod sedlem nějaký fous, co dává napětí po zapnutí klíčku (nebo nastartování ) a to je dnešní finální verze. Pošlu foto, a popis o jaký fous se jedná :-)
Jura
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 843
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení USB portu

Příspěvek od Mexican »

ja som usb z cajny narazil vratane dodavanej poistky na parkovacku.. tu mam led, takze rezerva tam oproti origo ziarovke je.. ma to vyhodu ze mozem zamknut riaditka a nabijat mobil pod sedlom
Odpovědět