Odolný telefon pro navigaci

JiriBN
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 17. zář 2020 11:59:25
Kraj: Středočeský
Obec: Benešov
Motorka: Yamaha
Rok výroby: 2019

Odolný telefon pro navigaci

Příspěvek od JiriBN »

Chci přejít z Garmina (660) na mobil hlavně, kvůli Mapy.cz
Podmínky: odolný mobil, cena do 6500Kc, česká lokace
Z toho co jsem zkouknout na Alze tak mě zarazilo jak moc mají tyhle mobily špatně recenze a hodnocení.
Máte někdo doporučení na nějaký takový mobil?
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 843
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Odolný telefon pro navigaci

Příspěvek od Mexican »

odolny mobil myslis taky aby vydrzal nejaky ten dazd? pretoze ja nosim uplne obyc XIAOMI Redmi 4x v takom malom silikonovom puzdre (zadna strana a boky) a funguje uplne bez problemov. Pocitaj s tym, ze u noveho mobilu na moto uklepes stabilizaciu fotaku

Asi by som vyberal medzi modelmi hladal by som aspon A10 nech to chvilu vydrzi. A minimum 64GB internej pamate a 4GB RAM
Od stola by som za celkom rozumny peniaz doporucil toto: https://www.mall.cz/mobilni-telefony/mo ... rm=3022116
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2132
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Odolný telefon pro navigaci

Příspěvek od Koudy01 »

Používám starej. Neodolnej. Bez sim. Vyloženě jen na navigaci. Nedávám ho do žádný krytu. Neřeším vibrace. Nezáleží mi na něm. Když přestane fungovat, tak přestane. Zatím nepřestal. A to už něco najel. Kdyby se mi někde na cestě porouchal, mám někde u sebe ještě druhej telefon. Ten, kterej používám běžně a se kterým bych tu cestu dojel.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 779
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Odolný telefon pro navigaci

Příspěvek od kozoroh1 »

Přesně stejnou cestou jako Koudy jdu já. Samsung Galaxy J5 v čínským plast pouzdře pro Iphone. Nesmrtelná kombinace, ani když mi uletěl z motorky se mu nic nestalo a to že se proletěl. :D

Tenhle telefon se nepřehřejvá ani uzavřený v tom "kufříku". Někde tady už jsme to řešili. Výhoda těch pouzder je v tom, že když na tu "slídu" ač je dotyková začne pršet. Nic se neděje. Kdežto u mobilu se stává, že každá kapka vody ti přidá průjezdný bod. No a to je pak poježděníčko. :D
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Kodl
Příspěvky: 527
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Odolný telefon pro navigaci

Příspěvek od Kodl »

já měl s telefonem pod slídou loni v létě dost problémy, otřesně se to přehřívalo, dokud jsem kus futrálu nerozepnul, ale pak zas bylo o strach, že telefon na nějakým hrbu vezme kramle. Nejvíc mu dávala zabrat sigic navigace, mapy cz zas tolik ne... Ostatně ten sigic mi nějak záhadně zlikvidoval SD kartu, a zablokoval tím celej telefon, dokud jsem kartu v hospodě za pomoci nějakýho špendlíku nevytáhl. Byly na ní stažený mapy půlky světa pro mapy.cz, tj zbytek dovolené jedině online mapy cz, to bylo taky pošušňáníčko, když zmizela mapa po průjezdu tunelem, nebo kdesi uprostřed krušnejch hor...
Aspoň jsem si ověřil, že už jsem v téhle zemi prakticky všude byl desetkrát, jenom si to trochu v té blbé palici obnovit...
Jurapee
Příspěvky: 430
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Odolný telefon pro navigaci

Příspěvek od Jurapee »

Tak můj postřeh. Kdysi jsem jezdil s telefonem v koženým obale ve slídě, přehříval, když se tam strčil mokrej, tak zas potil a nybolo moc nic vidět. A protože bylo USB verze 1, tak to kolikrát v horách a hlubokých údolích nestačilo dobíjet, jak to navigace společně s GPS žrala.

Pak jsem pořídil Galaxy S7 (ochrana IP67), což je dnes asi 6ti letý telefon, měl jsem obyčejnej držák co to svírá (byl prej na kolo z Tchiba za 250), k tomu pořádné USB nabíjení 2A a i v dešti navigoval po okolních státech. Jen jsem musel udělat kryt konektoru nabíjení, nebo po dobu deště nenabíjet :lol: . A jezdil se mnou 5 let na moto, na MTB kolu taky na řidítku, a i na Husce po lesích :-) a na fotáku se to myslím nepodepsalo, žádné ty popsané jevy, jak to ničí stabilizaci nevidím, co nás straší na netu.

Mám druhým rokem A525G a to samé, i když má menší krytí, i tak v dešti běžně s ním venku na kole i moto. Z kola mi už slítnul vícekrát, když jsem sjížděl nějaké traily a bud jsem ho špatně zacvakl, či jsem do něj něčím bacil.

A co tím chci říci. Libovolný držák to na moto bezpečně udrží. A pokud dle všeho vydrží telefon 4-5let, tak není co řešit, stačí jeden telefon, co má lepší krytí. A než mu nějaká stabilizace odejde, či zateče voda někam , kam nemá, tak bude tak starý, že si stejně koupíme nový.
A není to nějaké frajeření, u mě je životní cyklus telefonu opravdu 5 a více let. :mrgreen: Zatím, tedy pokud mě nepřmluví nějaká sekta :mrgreen:
Jura
Uživatelský avatar
KaBl58
Příspěvky: 428
Registrován: ned 13. kvě 2018 19:41:33
Kraj: Plzeňský
Obec: Česká Kubice
Motorka: XJ600 S Diversion
Rok výroby: 1997

Re: Odolný telefon pro navigaci

Příspěvek od KaBl58 »

Pokud vím tak plovoucí optiku (stabilizaci) mají pouze 🍏
Jurapee
Příspěvky: 430
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Odolný telefon pro navigaci

Příspěvek od Jurapee »

KaBl58 píše: úte 01. úno 2022 19:59:42 Pokud vím tak plovoucí optiku (stabilizaci) mají pouze 🍏
A ještě k tomu nakósaný jabka
JiriBN
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 17. zář 2020 11:59:25
Kraj: Středočeský
Obec: Benešov
Motorka: Yamaha
Rok výroby: 2019

Re: Odolný telefon pro navigaci

Příspěvek od JiriBN »

Ta Motorola má krom odolnosti parametry mé staré Xaomi RedMi 4 a to mi přijde za 6000,- málo...
To už mě více zaujal https://www.mall.cz/telefony-outdoor/um ... discussion

Nemám starý mobil, který by zvládnul navigaci (Android v mém starém Samsung Xcover 2 už nepodporují Mapy.cz) :D :D
Zatím asi vyhrává myšlenka koupit si nový Xaomi RedMi 9 nebo 10 a mou starou 4 posunout na navigační mobil, bohužel to neřeší deštivé počasí, jelikož kryt nechci z důvodu možného přehřívání a zhoršení dotykového ovládání... :roll:
Uživatelský avatar
xy
Příspěvky: 281
Registrován: pát 17. lis 2017 16:09:48
Kraj: Středočeský
Obec: Ouběnice, Hojšín
Motorka: fzs 600
Rok výroby: 1998

Re: Odolný telefon pro navigaci

Příspěvek od xy »

...přesně ten Bison jsem sem chtěl dát, pár měsíců ho používám a zatím funguje... ;)
...kam nevidím, tam neletím...
Odpovědět