Výměna těsnění v brzdovém třmenu

Odpovědět
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2132
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Výměna těsnění v brzdovém třmenu

Příspěvek od Koudy01 »

Ani nevím, kdy to začalo. Z historie příspěvků tady soudím, že samo. Pak jsem to rozdělal, vyměnit gumičky třmenů, dal pancíře a pořád to dělá.

Ztvrdne to tak, že 0,5cm chodu páčky to jde lehce a brzda nebrzdí. A dál už páčka nejde zmáčknout. Musím dost zabrat, abych to zmáčkl třeba o další 2mm a začalo to brzdit. Zaberu víc, zmáčknu to o další 2mm a už to brzdí moc. Prostě celý dávkování brzdící síly se smrskne do asi 0,5cm chodu páčky a musí se použít dost síly. Což je na prd, čekám, kdy si rozmlátím držku, že to přebrzdím.
Jurapee
Příspěvky: 430
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Výměna těsnění v brzdovém třmenu

Příspěvek od Jurapee »

Koudy01 píše: čtv 16. dub 2020 7:31:12 Ani nevím, kdy to začalo. Z historie příspěvků tady soudím, že samo. Pak jsem to rozdělal, vyměnit gumičky třmenů, dal pancíře a pořád to dělá.

Ztvrdne to tak, že 0,5cm chodu páčky to jde lehce a brzda nebrzdí. A dál už páčka nejde zmáčknout. Musím dost zabrat, abych to zmáčkl třeba o další 2mm a začalo to brzdit. Zaberu víc, zmáčknu to o další 2mm a už to brzdí moc. Prostě celý dávkování brzdící síly se smrskne do asi 0,5cm chodu páčky a musí se použít dost síly. Což je na prd, čekám, kdy si rozmlátím držku, že to přebrzdím.
Ahoj,
na brzdovou kapalinu a co je dole ve třmenech to nevypadá. Opravdu bych se zaměřil na horní nádobku a v ní pumpu a ten trn, co mačká pístek. Zkus to zmačknout něčím jiným, než páčkou.
Jura
Jurapee
Příspěvky: 430
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Výměna těsnění v brzdovém třmenu

Příspěvek od Jurapee »

Jurapee píše: čtv 16. dub 2020 7:44:30
Koudy01 píše: čtv 16. dub 2020 7:31:12 Ani nevím, kdy to začalo. Z historie příspěvků tady soudím, že samo. Pak jsem to rozdělal, vyměnit gumičky třmenů, dal pancíře a pořád to dělá.

Ztvrdne to tak, že 0,5cm chodu páčky to jde lehce a brzda nebrzdí. A dál už páčka nejde zmáčknout. Musím dost zabrat, abych to zmáčkl třeba o další 2mm a začalo to brzdit. Zaberu víc, zmáčknu to o další 2mm a už to brzdí moc. Prostě celý dávkování brzdící síly se smrskne do asi 0,5cm chodu páčky a musí se použít dost síly. Což je na prd, čekám, kdy si rozmlátím držku, že to přebrzdím.
Ahoj,
na brzdovou kapalinu a co je dole ve třmenech to nevypadá. Opravdu bych se zaměřil na horní nádobku a v ní pumpu a ten trn, co mačká pístek. Zkus to zmačknout něčím jiným, než páčkou.
Jura
A co když zmáčkneš páčku a dole uvolníš odvzdušnovák (nejlépe s hadičkou na odtékající kapalinu), tak páčka lze domačknout lehce? Či stále jde natvrdo?
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2132
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Výměna těsnění v brzdovém třmenu

Příspěvek od Koudy01 »

Lehce, pokud si dobře pamatuju. Teď už to nevyzkouším. Mám to vypuštěný.
Jurapee
Příspěvky: 430
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Výměna těsnění v brzdovém třmenu

Příspěvek od Jurapee »

Koudy01 píše: čtv 16. dub 2020 21:06:34 Lehce, pokud si dobře pamatuju. Teď už to nevyzkouším. Mám to vypuštěný.
Tak držím palce at už závadu najdeš. Jura
Uživatelský avatar
mirra99
Příspěvky: 180
Registrován: ned 19. lis 2017 21:37:07
Kraj: Jihomoravský
Obec: Břeclav
Motorka: Xj900
Rok výroby: 1995

Re: Výměna těsnění v brzdovém třmenu

Příspěvek od mirra99 »

Výměn pumpu já měl problém že byla brzda měkká jakože to vypadalo jak furt zavzdušněné dal sem repas sadu a cajk
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 779
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Výměna těsnění v brzdovém třmenu

Příspěvek od kozoroh1 »

Jestli to jde lehce když povolíš odvzdušňovák, tak to pumpou asi nebude. Podle mě ti ty gumičky z nějakého důvodu nabobtnaly a prostě drží pístky jako prase. Zkus schválně brzdiče vzít do ruky a pomalu mačkat páčku. Jestli jsou gumičky OK tak ti to nevystřelí, ale bude plynule pomalu vyjíždět. Můžeš zkusit i každý zvlášť. Klidně si tam můžeš něco vložit , aby to nevyletělo. Ale jestli to nepůjde a pak vystřelí, tak je to stejně jedno.
Co se týče pumpy tak máš doma dvě XJ, zkoušel jsi je prohodit?
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2132
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Výměna těsnění v brzdovém třmenu

Příspěvek od Koudy01 »

kozoroh1> Můj tip právě byly ty nový gumičky. Na malých pístkách nabobtnaly prachovky. Nebo možná se mi zdály větší, už když jsem je tam dával. Ale to nevím jistě. Jen mám takový zdání. No, jenže pak jsem si tady zpětně přečetl, že jsem ty gumičky tehdy měnil právě kvůli tomu, že brzda tvrdla.

Každopádně gumičky na malý pístky mám objednaný nový (za raketu). Tak je vyměním, vše pořádně pročistím a uvidí se.
Jurapee
Příspěvky: 430
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Výměna těsnění v brzdovém třmenu

Příspěvek od Jurapee »

Koudy01 píše: pát 17. dub 2020 12:09:12 kozoroh1> Můj tip právě byly ty nový gumičky. Na malých pístkách nabobtnaly prachovky. Nebo možná se mi zdály větší, už když jsem je tam dával. Ale to nevím jistě. Jen mám takový zdání. No, jenže pak jsem si tady zpětně přečetl, že jsem ty gumičky tehdy měnil právě kvůli tomu, že brzda tvrdla.

Každopádně gumičky na malý pístky mám objednaný nový (za raketu). Tak je vyměním, vše pořádně pročistím a uvidí se.
Doufám, že origo Yamaha, at ti nenabobtnají do druhého dne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jura
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2132
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Výměna těsnění v brzdovém třmenu

Příspěvek od Koudy01 »

Pisou tam, ze to jsou nejaky presny a ze jinak se prodavaji trosku jiny rozmery. Tak snad to bude cajk.
Odpovědět