Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Michal
Příspěvky: 409
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Michal »

Tak to můžeme založit oddíl starších pardů :lol: já devět z deseti a šestnáct z osmnácti. Zaskočila jen písnička a spartakiáda.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

https://www.motorkari.cz/clanky/moto-no ... ogalerie=1 - ta modra Moto Guzzi V7 Special, to je kocka. Taky se vam tak libi? Nevidim tam jedinou chybu.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Pokec koutek

Příspěvek od OTIS »

Moc často to u nových strojů neříkám, ale líbí... ;) , jen ty budíky mně tam úplně nesednou. Ta s tím úzkým světlem bude dobrá pro noční jízdy pro náletech :D
Michal
Příspěvky: 409
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Michal »

Já vám nevím. I když to není z mojí oblíbené kategorie a přenesu se přes to, žádné wau se nekoná. Pochválit lze zpracování a lakování. Můj šéf si koupil předchůdce. Kousek jsem se svezl. Na mou postavu 189 malé, výkon poloviční (myšleno proti Africe), zadní brzda asi jen kvůli STK, ovládání oki (úzké tenisky), na kafe do Tábora bych na tom dojel i za cenu toho, že po pár kilometrech na naháči bez jakékoliv ochrany jezdce ve kujwa předražené kožené bundě vypadám jak sběrač much a to mi to před barákem tak slušelo :D . Zachovány všechny aspekty Guzzi :D , tedy kardan táhne a motor topí. Nakonec to celé nechal překopat (další nemalá investice), mini blatníky, blikny, výfuky, přečalouněné sedlo, přestříkaná nádrž. Na pohled docela jo. Jelikož je vysoký jak já, vypadá na ní divně, je to prostě nízká stavba motky. Na delší trasu bych jí nevybral, ono to ani k tomu určené není. Na druhé fotce je to vidět, teda pokud modelka není vysloužilá pivotka prvoligového basketbalového týmu. Dáma mi doufám slovo " vysloužilá" promine :) . Letos najel necelých 1300 a že by neměl čas se říct nedá. Takže jako Cafe Racer na občasnou kochačku po městě za 250? Hmm, to né. Já by jsem, teda jen v sebeobraně sáhl raději po CB 1300, popř. XJR v tom samém obsahu. Jen můj osobní názor, bo jak se všeobecně ví, za prvé tomu vůbec nerozumím a za druhé nemám vkus :lol:
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Pokec koutek

Příspěvek od OTIS »

Já bych řekl, že délka možné trasy při cestování není předurčena jen motorkou, ale hlavně jezdcem... ;) Alternativou bude spíš CB 1100, 1300 má ošklivý motor bez žeber, podobně nevzhledný jen jeden výfuk... Jde vidět, že to máš úplně někde jinde, když pro tebe takové detaily nejsou podstatné 8-)
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

Na nějaké guzzi jsem se taky svezl a stejně jako dněpr- motor podél a kardan - tuším do pravejch zatáček to padá až sem se lekl a na druhou stranu se to ohýbý násilím, to stejný jako se to má snahu naklánět při zrychlování - podle mě chybná koncepce stroje. Naopak kardan z xj900f mi celkem chybí, byla to prakticky bezůdržbová součátka, na rozdíl od řetězovky.
Naposledy upravil(a) Kodl dne úte 15. pro 2020 19:20:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Kold>To si se svou váhou statného muže fakt nějak pocítil? Já nic takovýho necítím a to mám jednu z těch větších Guzzin. Jen, když pustím plyn a řidítka, tak zatáčí doprava. Ale když je jen jednou rukou držíš, už to nedělá. Že by to nějak citelně odlišně padalo do zatáček a nebo při akceleraci tlačilo na nějakou stranu, to teda ne.
Co pak boxeří BMW? Kdyby to mělo nějaký takový chování, určitě by to nebyla jedna z nejoblíbenějších motorek.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

ta nova v7 sa mi paci. Zaujimave je, ze nebolo vidiet tradicny rev ze to ma len jeden kotuc vpredu :-)

mne sa to paci v tej okrovej
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

Prej jsem na tyhle pohyby pod zadkem nějak citlivější než většina populace a možná proto ještě žiju... Nejsem si jistej, jestli Bmw nemá něco, co se točí proti setrváku, (vyvažovací hřídel?) a tím pádem se ty momenty hybnosti odečtou a nikam to nepadá Ten Dněpr ti cestuje mezi nohama i na přidání plynu na místě, co si pamatuju, tak guzzi byla nějaká přes litr, model už nedám, a ta se při vrknutí na místě tak nepřevracela jak Dněpr, asi má mnohem menší setrvák... Tenhle efekt mám rád v klasickejch autech, když se auto zhoupne ze strany na stranu na přidání plynu, tak víš, že v motoru se pohybuje fakt kus železa s že to žere uhlovodíky celkem naprudko, bez nějakejch palivovejch map a dalších ekoteroristickejch blbin.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Pokec koutek

Příspěvek od kozoroh1 »

Mapy.cz používáte to někdo dlouhodobě. Mě se stalo letos když jsem jel na Lipno. Že jsem si v počítači naplánoval cestu. Uložím, otevřu v mobilu a jedu. Mapy krásně navigují. Jenže před Bechyní mapy vyplivly. Konec. Prý nemám staženou mapu. No mám a proč to teda nehlásilo už na počátku. Říkám dobrá jsem debil. Dojel jsem na Sygic.

No dnes jedu pro štěně do Udeřic u Třebíče. 2,2 km před cílem se Mapy vyply. Zastavím, dám uloženou trasu znovu a ukazuje mi to že mám do cíle 253km. Fakt super. Takže Sygic. V udeřicích schválně nahazuju, otáčim směr a normálně to maká.

Dělám něco špatně?
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Odpovědět