Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

A já si myslím, že za to nemůže dovolení cestování ani samotný cestování. Děje se to všude. Přišlo by to tak jako tak.
Těžko říct, jak moc jsou čísla zkreslovaný nebo ovlivněný shora, co a kde je pravda, kdo za to může.
Teorií i těch konspiračních je spousta. Pravdu pravdoucí se my obyčejní lidi nedozvíme nikdy. Zbytečný to tady rozebírat.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Pokec koutek

Příspěvek od OTIS »

Ať je to jak chce, pokud se stanoví nějaké pravidla, měla by dodržovat... Ale nejspíš tady budeme muset prožít tu Itálii, aby to lidi začali brát vážněji :|
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

To právě záleží na tom, jestli se řadíš ke skupině lidí, která se bojí, poslouchá vládu a nadává na lidi, kteří tak nejednají. A nebo se řadíš do druhýho tábora k lidem, kteří mají vlastní hlavu a covid berou jako nástroj k nastolení zaslepené poslušnosti, která se začala postupně vytrácet a hlas prostého lidu nebezpečně sílit :-)

Je to fakt zbytečný, tady to vzájemný osočování, bonzování, nadávání do čuráku,...

Já za léto navštívil pět států. Některý několikrát. A špatný svědomí fakt nemám.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Pokec koutek

Příspěvek od OTIS »

Asi k žádné :) Myslím, že cestování nebylo zakázáno, tak tady pravidla porušena nebyla.

Spíš nám namysli ta základní opatření, které není tak obtížné dodržet. Např. na jaře sme dělali světu velkou propagandu, jak je nutné nosit roušky... No a teď potkávám ve vlaku lidi, kteří si na je "na protest" nedávají a odvolávají se na svobodu...
Uživatelský avatar
pig
Příspěvky: 106
Registrován: pon 20. lis 2017 13:14:44
Kraj: Jihomoravský
Obec: Vranovice
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2004

Re: Pokec koutek

Příspěvek od pig »

v "první vlně" jsem byl ta poslušná oFce, co měla roušku i doma na hajzlu, vyhýbal se všemu, krom motorky...
teď na to seru, uráží mě to,
a po desátý se klidně sejdu venku se sousedama a zlejeme se jak čuňata.
nebudu poslouchat zmrdy, co mě nařídí být doma s děckem na šedesát, pak cpou horem spodem důchodcum, "chudáčkum" podnikatelům a když si maj zmrazit vlastní platy tak nic...
to neplaču kvůli sobě, umim se o sebe postarat, ale hromada obyčejných lidí má kvůli téhle komedii existenční problémy a nikdo se jich na nic neptá...
..mami já bych chtěl pejska... tak si ukroj v ledničce je ještě kousek.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Pokec koutek

Příspěvek od OTIS »

No já bych ve veřejné dopravě apod. nosil hadru i bez nařízení vlády...

Chápu to nasrání, ale takový přístup v konečném důsledku zase može zavařit jen těm "v podhradí", ti nahoře to bohužel nijak nepocítí :?
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

a po desátý se klidně sejdu venku se sousedama a zlejeme se jak čuňata.
Se u vás na ulici prodává pěkné barák s parádní garažou. Chvílu sem přemýšlel, že bych se stal tvým sousedem. Bysme mohli lít spolu....Ale pak sem zjistil, že mně chybí 12 mega :roll: Ale třeba vyhraju Eurodžekpod dřív, jak se to prodá :lol:
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Pokec koutek

Příspěvek od kozoroh1 »

Noooooo konečně se to tady trochu rozkecalo. Když už je to pokec koutek. :D Pravda bude jako vždy někde uprostřed. Covid tady je. A že je to celé nafouklé až nehorázně je taky pravda. Otázka je, chceme několit let chodit v rouškách? Protože těch "vln" bude habakuk. Očkování proti chřipce je! A kolik z vás na něj chodí.

Dívali jste se na rozhovor týden před ředitelem Motola, nebo s ním? Do konce Července umřelo s Covidem, ne na Covid 440 ldí. Bohužel. Ale na chřipku za stejné období 2000! Ty co?! O nich ani zmínka. Proč nikdo nechodil s rouškama doteď. Když de facto na ní umírá daleko víc lidí.

Jak říká třeba Pirk, pojdme přestat hledat nemocné a vrátit zdravotnictví jeho význam. Léčit skutečně nemocné. Umíme si představit kolik lidí má v sobě chřipku?! Do smrti všichni budeme poslouchat, chodit do práce a domů. Jestli vy? Tak já na tohle kašlu.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

Mám velice podobnej názor. A z toho Pirka mám takovej dojem, že se sám nakazil schválně, aby ukázal, že když je i "starej člověk" fit, tak to pro něj není existenční hrozba.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Mexican »

kozoroh1 píše: úte 13. říj 2020 15:35:34 Ale na chřipku za stejné období 2000! Ty co?! O nich ani zmínka. Proč nikdo nechodil s rouškama doteď. Když de facto na ní umírá daleko víc lidí.
to nemas dobre informacie. Rocne na chripku v CR umrie zvycajne 1500-2000 ludi. Covid je v CR oficialne od 02.2020. Mrtvych s Covidom je k dnesnemu dnu 1051 a myslim, ze prave teraz to zcne poriadne lietat. Pocitam, ze do konca roku to bude daleko viac. Diskutovane na mnochych forach, zasadny rozdiel medzi chripkou v tazsom priebehu a COvid19 v tazsom priebehu je potreba plusnej ventilacie pre Covid pacientov. A toho je ako safranu. Podstatne info je, ze ak nemocnice zacnu zahlcovat ludia s strednym a tazsim priebeho akejkolvek nemoci (v tomto pripade Covid) tak sa proste nedostava na riesenie inych veci. Myslel som vsak ze sa to uz vysvetlovalo tisic krat. Ono to nie je tak, ze Covid nahradi chripku. ta tu je a bude (preockovanost v CR je asi 7-8%). K tomu pribudne aj Covid a ak to bude pokracovat, zacne byt vsade moc tazsich pripadov.

Sused mojich rodicov na Slovensku mal tazsi priebeh, borec 40 rokov. Nefajciar, normalny typek co jazdi na bicykli, zahra si futbal. Ziadny domased. * dni na ventilatore, mysleli si ze to neda, nakoniec liecba (intenzivna zabrala), dalsi tyzden este v normalnej meocnici. Teraz je uz 2 tyzdne doma a nevyjde bez zadychania sa na poschodie v baraku. Toto je proste fakt, mam to rovno od jeho manzelky (ta mala relativne lahky priebeh a za tyzden bola na nohach)
Odpovědět