K Bajkalu na Omula

Odpovědět
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od kozoroh1 »

Michal píše: pát 17. led 2020 17:10:34 https://www.youtube.com/watch?v=q8fr21h-x-w
To je prostě nádhera.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
mimo
Příspěvky: 239
Registrován: pát 17. lis 2017 20:51:19
Kraj: Liberecký
Obec: Nová Ves
Motorka: kouzelná
Rok výroby: 1997
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od mimo »

jen nesmí pršet, ale jinak božíí
Michal
Příspěvky: 409
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Michal »

Myšáku nějaké brody tam jsou :lol: ale nedávno jsem četl, že celou noc chcalo a cesta zpět motorkám Tenere 660 a druhá buď velký Bávo nebo Africa 1000 trvala 4,5 hodiny. Nechá se. Zajeď na jaře, mám tu pár pěkných lesních cest, zaškolím základy motokrosu, zvedání motorky, kutání z bahna, přejezdy brodů a tak...
Estli vám nahoře fakt zaprší, má Mimo novou adresu :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Koudy01 »

Michale, vim, co si o tom myslis. Sam tomu davam malou sanci a opravdu hodne to zalezi na okolnostech, jestli se o zdolani Omala pokusime a jak daleko dojedeme.
Treba tam do leta bude asfalt. Pry to tam posledni roky asfaltuji podobne masivne jak v Rumunsku :roll:
Michal
Příspěvky: 409
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Michal »

Co si myslím ? Kámo závist, jel bych taky! Určitě bych se pokusil, stojí to za to, dyť se tam nemusí škrábat všeci :D
A když už klapu do klávesnice, co ten zázrat na přimazávání řetězu ? Zkušenosti, spokojenost ?
mimo
Příspěvky: 239
Registrován: pát 17. lis 2017 20:51:19
Kraj: Liberecký
Obec: Nová Ves
Motorka: kouzelná
Rok výroby: 1997
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od mimo »

bude-li pršet mám také tušení, že za dva roky co budu na cestě již dostanu trvalé občanství. :lol:
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Koudy01 »

Michal> Najel jsem s tim zatim jen 5 tis. Km, ale funguje to. A funguji i ty levnejsi kopie z aliexpressu.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Mexican »

v ramci pripravy skutocne doporucujem fakt pohodovy a najma krasne spraveny dokumentarny film: Kamera na cestach: Rusko z vysky 2/5 Hluboko na Jihu. Bolo to na CT2, takze dostupne na iVysilani. Ked som to tak videl, az ma cukalo vyrazit s vami mladeznici :-) pohlad na nezaplatene ucty ma vsak znova posadil do kresla

EDIT: https://www.ceskatelevize.cz/porady/126 ... o-na-jihu/
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Koudy01 »

Navod jak na komary:
Sitka na hlavu je samozrejmosti, ale to ti nepomuze, protoze ten rusky komar umi te opichat i pres motohadry. Musis cestou nakoupit ruske spreje na komare jeden na hadry ten je nejsilnejsi a dalsi na kuzi. A pak nakoupit cinske vonave tycinky ktere zapalis kolem sebe kdyz sedis vecer u stanu. Dokonale cinsky dym odpuzuje komare. A to co projde obranou, to uz jde prezit :)
Michal
Příspěvky: 409
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Michal »

Jj, s komáry je to soužení. Jednou jsem si užil večer po krk v řece s moskytiérou na hlavě, ve vodě i ruka s lahvinkou vína abych se jich zbavil. Ráno pak příprava snídaně mi jí jebnul i přes židličku na které jsem seděl, tak jsem vymyslel obranu a navlékl nepromok. Funguje ale je ti tak trochu vedro a potíš se jak p.... Do středomoří mě vybavila žena nějakým vítězem z D Testu ale nic moc (Autan), na poslední dovo jsem koupil repelent Deet 100+ ale nebyl potřeba. Na nápad co jsem odposlechl, že se rusové natírají vodkou rovnou zapomeňte, to nefunguje. Pravidlo je jasné, koupit tam kde se pohybujete, měli by to mít víc zmáknuté než u nás Dr.Max
Odpovědět