Příliš bohatá směs

daket
Příspěvky: 63
Registrován: pát 24. lis 2017 20:39:25
Kraj: Jihomoravský
Obec: Blučina
Motorka: XJ 600 51j
Rok výroby: 1988

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od daket »

Jj, chce to víc než pravidelný servis. Dík
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od OTIS »

mr.Martin píše: stř 24. dub 2019 18:18:34 Jééé, díky chlapci za obrázek (OTIS) a článek(Koudy). Když jsem totiž kyselinou čistil nádrž od rzi, vzal jsem rovnou i ten pal.kohout. Při tom čištění se mi uvolnili ty trubičky. Dal jsem nový vnitřek a trubičky podle rozkreslení na PartsDepotu. By mě nenapadlo, že to tam mají naopak! Samo, že kohout tekl. Zkoušel jsem dát silnější o-kroužek, podložku pod pružinku (přeci jen druhovýroba, je druhovýroba že),ale toto mě fakt nenapadlo. Po této události jsem koukl i na Yamaha parts katalog. I tam to mají špatně... jsem rád, že jsem se tady zeptal a že jste mi potvrdili mé domněnky. No mrkněte sami, že to tam mají obráceně. Ještě mi poraďte, čím je tam zafixovat. Vteřinovým lepidlem pro utěsnění a mechanicky sťuknout hranu pro jistotu?
Jiný případ - dnes sem sundával nádrž a po odpojení hadičky začal téct benzin. Pístek v kohoutku byl zaseknutý v otevřené poloze, ale příčinu sem nenašel. Po rozebrání a složení už funguje jak má.
nevo7
Příspěvky: 227
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od nevo7 »

Čo to môže robiť?
Raz som to z časti poriešil ubratím bohatosti zmesi. Stalo sa mi to druhykrát v tomto mesiaci. Raz pri 95 oktánovom benzíne, teraz som dal 100vku. Proste pri pridaní 2-9mm na plyne motorku dusí, ako keby nedotekal benzín, trhá ju. Ale ak pridám asi centimeter a viacej zrýchľuje dosť dobre. Aj zo zatvoreného plynu pootočím centimeter zrýchľuje, pootočím milimeter, ide skapať, poskakuje.
Môže to byť tou 100vkou benzínom? Uvidím keď vyjazdím nádrž. Alebo niečo s filtrami, karburátor? Pomaly sa to rozpadáva, nedávno som prekonal hranicu 100000km a to je už /finančné/ riziko.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od Koudy01 »

Dival ses do karburatoru? To vypada, ze se to na volnobeh prechlastava. Nevysroubovala se ti treba tryska?
nevo7
Příspěvky: 227
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od nevo7 »

Nedíval som sa tam ešte. Tie trysky pozriem, či sú všetky a rovnako našrobované. Už tento rok sa mi stalo, že raz, čo som išiel dlhú šotolinovú cestu dolu kopcom na neutral /lebo jednotku by som musel len spojkovať/, tak potom vytekal benzín z karburátorov.
Dnes som dal aj iný benzín, trošku to pomohlo, možno tak do 0,5cm od pridania plynu to cuká, skôr, ako keby ma niekto brzdil, je to cítiť ako keby som pribrzďoval zároveň. A iste jé, že z pravého výfuku ide iný zvuk, ako miešaný so vzduchom a nie ťahom/výkonom. Netuším či plaváky, hladina /ak sa to môže len tak rozštelovať/. Skúsim to odkaliť zajtra a uvidím, alebo nebudem riešiť a cez zimu ich rozoberiem. A žerie to aj viacej, dnes to vyšlo na 8l/100 km. Paráda. :|
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od Koudy01 »

Tak to vypadá, že ti nezavírá ventilek. Nebo ti obtíká benzín kolem o-kroužku těla ventilku. Ty o-kroužky je třeba občas (jednou za 10 let) vyměnit. Nebo máš utopenej/zasekávající se plovák. Nebo sundáš plovákovky a najdeš v nich vyšroubovanou povalující se trysku.

Nejvíc sázím na ty o-kroužky. Oprava 6Kč.

Foto ilustrační:
cab-y51_m.jpg
cab-y51_m.jpg (16.98 KiB) Zobrazeno 1280 x
nevo7
Příspěvky: 227
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od nevo7 »

Koudy: Vieš nejaký rozmer tých o-krúžkov? V sade na pretesnenie motora nič také malé a v počte 4ks nie je. Čo mám ešte z Bandita zvyšok tesnení, tam sú asi 5x0,5mm krúžky. Na partsdepot to je ako needle set, takže rozmer sa nedozviem. Či to zháňať ako čisto tesnenie na karburátor xj600, alebo podľa rozmeru v hociktorých stavebninách?
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od Koudy01 »

Ty mas ty starsi karburatory ne? Tam ten rozmer neznam. Na novejsich (s TPS) to je 6x1,5. Material odolny benzinu - tusim FPM. U nas to prodavaji napr. v Alfaagro.

Je zbytecny to kupovat jako originalni dil. To bude za 50 Kc kus. Vyndej to a premer.
nevo7
Příspěvky: 227
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od nevo7 »

Netrafil som to na prvykrát. Mne to tam ide okolo takých plastov /skoro súčasť plavákov/, priemer som si zmeral 8mm ale hrúbku som netrafil. Mali na benzín len 8x2 a tie 2mm tam nenarvem. Musím zohnať asi 8x1,5. Alfaagro majú super výber, skoro po desatinách rozdiel.

Je to taká zábavka, to aby som všetky rozmery nakúpil a skúšal, čo ak to bude tento na dve desatinné miesta? :D :D
OKRÚŽOK 7,94x 1,78 FPM 80
DuroM65
Příspěvky: 324
Registrován: úte 21. lis 2017 11:15:57
Kraj: Prešovský
Obec: Poprad
Motorka: Yamaha XJ900S GT
Rok výroby: 1998

Re: Příliš bohatá směs

Příspěvek od DuroM65 »

Mne ked povolil ventil, tak mi to po cca 5minutach zacalo rvat benzin cez tie prepady. Ked som sa pytal chalpika co to je, citujem, zasa dajake dzubadlo od Yamahy.

Pomenil som radsej vsetky ventily a mam pokoj.

DuroM
Aj ked ideme len styria, aj tak sa viem ztratit...(prosto individualista), nastastie vecer sa zasa najdem. "HEJ, ZVODY... nelestim aj tak ma zasa zleje moj mrak po Fantozzim
Odpovědět