spojkové lanko - aneb jak jsem chtěl ušetřit

nevo7
Příspěvky: 227
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: spojkové lanko - aneb jak jsem chtěl ušetřit

Příspěvek od nevo7 »

Tak som objednal lanko aj ja, z abmoto.cz. Uvidím, čo to bude zač. Mal som jeden drôt utrhnutý na jar, teraz sú ďalšie dva, najvyšší čas to vymeniť, než sa to niekde na výlete poserie.

Až časom si človek uvedomí, že ta stará motorka stále niečo potrebuje a stále treba do toho vrážať peniaze. Ešte by som mal pretesniť palivový kohút, jeden šrób na motore, atď atď, čím viac jazdím, tým viac tej údržby potrebuje.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: spojkové lanko - aneb jak jsem chtěl ušetřit

Příspěvek od Mexican »

nevo7: ja premyslam, ze to lanko vymenim preventivne. moto ma na tacho 70 000km, ja som najazdil asi polovicu, lanko vyzera dobre. urco budem kupovat original yamaha. u tychto veci verim originalnym dielom
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: spojkové lanko - aneb jak jsem chtěl ušetřit

Příspěvek od Koudy01 »

nevo7 píše: pon 05. srp 2019 19:16:09 Až časom si človek uvedomí, že ta stará motorka stále niečo potrebuje a stále treba do toho vrážať peniaze. Ešte by som mal pretesniť palivový kohút, jeden šrób na motore, atď atď, čím viac jazdím, tým viac tej údržby potrebuje.
Viď. Já teď mám u XJ celkem pěkný číslo. Hold provoz něco stojí. A je jedno, jestli to je nový nebo starý. Pokud s tím jezdíš, cpeš prachy tam i tam:
udrzba.PNG
nevo7
Příspěvky: 227
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: spojkové lanko - aneb jak jsem chtěl ušetřit

Příspěvek od nevo7 »

Toto nakoniec prišlo, idem montovať. Je tam nálepka s možným výrobcom, alebo asi prebalovačom: Paaschburg and Wunderlich /na webe nejaký predajca moto dielov/.

Obrázek
bartus
Příspěvky: 402
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: spojkové lanko - aneb jak jsem chtěl ušetřit

Příspěvek od bartus »

No Wunderlich je znama nemecka firma co se specializuje na BMW motocykly a enduro prislusenstvi, neco jako Touratech :D
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: spojkové lanko - aneb jak jsem chtěl ušetřit

Příspěvek od Koudy01 »

Včerejší operace na Gajdošce :D všechny to jednou potká :lol: jen je otázka kde a jestli je připraven

Resizer_15718223904880.jpg
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: spojkové lanko - aneb jak jsem chtěl ušetřit

Příspěvek od OTIS »

Mně se to tam taky stalo, tak o 1 km níž, asi to bude prokleté místo :D Musí být velmi nepříjemné, pokud se toto stane ve zúženém dálničním pruhu, kde se nedá nikam uhnout...
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: spojkové lanko - aneb jak jsem chtěl ušetřit

Příspěvek od Mexican »

ja si hovorim, ze take veci sa ma netykaju :-) ked to rupne ostane tam kvalt alebo sa pletiem? to by predsa nemal byt problem dojst niekam kde je to pekne, maju dobre kafe a ciste zachody. samozrejme chapem, ze taky semafor dokaze zhatit plany. ako dlho trva vymena?
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: spojkové lanko - aneb jak jsem chtěl ušetřit

Příspěvek od Koudy01 »

Mexican> Po městě v odpoledním provozu s tím moc jet vážně nejde. Pokud máš pod sedlem opravnou sadu, trvá to tak 10 minut. Protáhneš bowdenem nový lanko, dolů našroubuješ váleček a jedeš. Pokud máš pod sedlem druhé celé bowden, trvá to trošku dýl, ale taky v řádu minut.
Musí být velmi nepříjemné, pokud se toto stane ve zúženém dálničním pruhu, kde se nedá nikam uhnout...
To teda. Jeden z důvodu proč po dálnici nejezdím. Odstavenou motorku přehlídneš jak nic. A ani nemusí být zúžení.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: spojkové lanko - aneb jak jsem chtěl ušetřit

Příspěvek od Mexican »

dikec sefe.. opravne lanko pod sedlom vozim. zacinam vsak pod sedlom pocitovat nedostatok miesta :-)
Odpovědět