Servis jižní Čechy?

Volná diskuze o všem.
Rudan
Příspěvky: 4
Registrován: sob 03. bře 2018 15:32:38
Kraj: Jihočeský
Obec: Český Krumlov
Motorka: Yamaha xj 600 Diversion
Rok výroby: 1999

Servis jižní Čechy?

Příspěvek od Rudan »

Zdravím.Jako čerstvý majitel xj600s se ns vás obracím s prosbou,jestli tu někdo neví o někom šikovným kdo by uměl setřídit motor a ukázat při tom co a jak.Bydlím kousek od Českého Krumlova tak nejlépe něco na rozumný dojezd (neni podmínkou).Zatím jsem narazil jen na autorizovaný servis yamaha v Budějovicích ale tam bych moto musel nechat a pak přijet pro hotovou a z toho se moc nepoučím.Díky
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Servis jižní Čechy?

Příspěvek od Koudy01 »

Ahoj, to bude docela problem. Ne sehnat nekoho, kdo to umi, ale to, aby si u toho mohl byt, koukat se pod ruce a servisak byl ochotne ti obcas aspon trochu rict, co dela.

Serizenim motoru myslis serizeni ventilu, bohatosti smesi a synchronizaci karburatoru?

U ventilu by se koukat dalo a aji by si z toho neco pochytil. U synchronizace taky, ale aby si to pak mohl delat doma, potrebujes krome vedomosti, jeste pristroj nebo takovy udelatko.
Serizeni bohatosti se provadi sondou ve vyfuku nebo metodou "pokus omyl", ktera je dost casove narocna (nastavis, projedes cca 100km, zkontrolujes, nastavis, projedes, zkontrolujes,....). Takze bud by si videl, jak se to dela se sondou (nebo asi i na brzde to jde - nevim). Coz by ti bylo k nicemu, protoze tu stejne doma asi nemas. A nebo pokud sevisak nema sondu, mam takovou zkusenost, ze tam nakrouti zakladni nastaveni podle manualu a hotovo.

Pokud se chces opravdu neco z toho naucit, ze zacatku doporucuji stahnout manual. Postup na serizeni ventilu a synchronizaci tam je docela pekne popsane. A zkouknout youtube, kde jsou na ventily i synchronizaci navody primo na XJ.

Se servisem v jiznich Cechach bohuzel neporadim.
Rudan
Příspěvky: 4
Registrován: sob 03. bře 2018 15:32:38
Kraj: Jihočeský
Obec: Český Krumlov
Motorka: Yamaha xj 600 Diversion
Rok výroby: 1999

Re: Servis jižní Čechy?

Příspěvek od Rudan »

Díky za odpověď.S tím koukanim máš pravdu.Aby se to člověk naučil nestačí jednou koukat někomu pod ruce.Jak už jsem psal koupil jsem xj,ale na volnoběh má dost nepravidelné otáčky.Co jsem kde vyčetl tak by to mohlo vyřešit seřízení podtlaků.Asi to prubnu nakonec v těch Budějovicích v Yamaze.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Servis jižní Čechy?

Příspěvek od Koudy01 »

Nebo se prihlas na znojemskej sraz a po ceste si to protahnes na Brno ke mne a seridime to u nas. Za hodku to sfouknem a vyrazime do kempu ;-)
Rudan
Příspěvky: 4
Registrován: sob 03. bře 2018 15:32:38
Kraj: Jihočeský
Obec: Český Krumlov
Motorka: Yamaha xj 600 Diversion
Rok výroby: 1999

Re: Servis jižní Čechy?

Příspěvek od Rudan »

Pochazim z Jižní Moravy a mám tam přátelé a manželka ještě rodinu.Cestu na motorce tam mám v plánu jako jednu z prvních cest.Jezdim přes Pohorelice do Pasohlavek.Pokud by jsme se mohli domluvit byl bych moc rád.Na ten sraz bych se podívat chtěl,ale je až v květnu a ja bych rád kdyby motka šlapala už trošku dřív.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Servis jižní Čechy?

Příspěvek od Koudy01 »

Neni problem :-)
Rudan
Příspěvky: 4
Registrován: sob 03. bře 2018 15:32:38
Kraj: Jihočeský
Obec: Český Krumlov
Motorka: Yamaha xj 600 Diversion
Rok výroby: 1999

Re: Servis jižní Čechy?

Příspěvek od Rudan »

Super.Už teď díky přinejmenším za odezvu.Když to pujde tak začátkem dubna bych se ozval a domluvime se.Díky
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Servis jižní Čechy?

Příspěvek od Koudy01 »

Psal sem ti rano Soukromou zpravu - nahore pravo, jak se prihlasujes nebo odhlasujes, by to na tebe melo svitit.
Uživatelský avatar
pig
Příspěvky: 106
Registrován: pon 20. lis 2017 13:14:44
Kraj: Jihomoravský
Obec: Vranovice
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2004

Re: Servis jižní Čechy?

Příspěvek od pig »

Rudan: zdar, až pojedeš do Pasohlávek a pak ke koudynu tak si vzpomeň a napiš mi soukromnou zprávu, vyzvedl bys mě ve Vranovicich a pokud bude čas projel bych se ke koudymu s tebou, on určitě bude rád :-D
..mami já bych chtěl pejska... tak si ukroj v ledničce je ještě kousek.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Servis jižní Čechy?

Příspěvek od Koudy01 »

Jasny :-) A taky na podtlaky nebo jen na cucku?
Ale aby si zvladl takovou dalku, kdyz si na tom tak dlouho nesedel :D
Odpovědět