Kde kúpiť pneu?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 456
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Kde kúpiť pneu?

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Snažím se vzít pryže tam kde vychazí nejlepe i s přezutím.
Shodím kola , nechám přezout a vyvažit (cca 200-250kč) doma nasadím. Je to složiťejší takto to vybírat, ale když někomu dovezu pryže jen k přezutí nasadí ful taxu. Kupiji i dva roky staré pneu, když předpokládám že je tak do 2 let sjedu.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde kúpiť pneu?

Příspěvek od Mexican »

Koudy01 píše: úte 06. bře 2018 10:35:30 Ja ted koupil Dunlop. Tak budu mit vyzkouseny pirelky, metzelery, continentaly, micheliny, stouny i dunlopy a pak se rozhodnu, co bylo nejvic nejlepsi a to budu kupovat :)
som tu Dunlopku prave postrehol na nejakom vobrazku co si tu daval - ale nevidel som typ... budes menit obe? Ja mam momentalne na tych Pilotkach najazdene 10 000km a zatial vyzeraju dobre. CO sa mi ale zda, ze niekedy nepochopitlne ustrelia pri nizsej rychlosti. Pritom v motoskole som mal pocit, ze ich snad neslo uhnat
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Kde kúpiť pneu?

Příspěvek od Koudy01 »

Zatim vymenim jen zadni - kvuli STK. Predni nekdy v sezone. Ta nynejsi jeste 2-3tis. km najede.

Ty Piloty sou divny. Uz sem to tu psal kolikrat - zadni guma se mne sjizdela strasne do zubata. A tomu sem prisuzoval ustrelovani zadku na mokru v mirnym naklonu. Proste kdy to jelo po tech zubech. Ale to je jen takova moje teorie. Kdyz sem tomu daval, neklouzla nikdy. Vzdy ustrelila pri opatrne jizde v malym naklonu a vzdy jen zadni. Predek mne neklouzl nikdy za cca 32000km, co sem na Michelinkach najel. Na predni sem dal 20tis., zadni sem nikdy nedojel. Nejpozdeji sem menil po 16500km a porad tam bylo pres 2mm. Mozna i 2,5.
Uživatelský avatar
famfulin76
Příspěvky: 43
Registrován: sob 18. lis 2017 21:51:00
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: xj900
Rok výroby: 2002

Re: Kde kúpiť pneu?

Příspěvek od famfulin76 »

pig píše: úte 06. bře 2018 10:04:09 I já se letos chystám zvýšit o polovinu hodnotu svého motocyklu zakoupením nové přední gumy :-D
vole... :lol:
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Kde kúpiť pneu?

Příspěvek od Koudy01 »

famfulin76 píše: stř 07. bře 2018 20:26:26
pig píše: úte 06. bře 2018 10:04:09 I já se letos chystám zvýšit o polovinu hodnotu svého motocyklu zakoupením nové přední gumy :-D
vole... :lol:
Jen keca. Kdyz sme ten jeho motocykl chteli koupit, prislo mu 40 malo :lol: :lol:
Uživatelský avatar
pig
Příspěvky: 106
Registrován: pon 20. lis 2017 13:14:44
Kraj: Jihomoravský
Obec: Vranovice
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2004

Re: Kde kúpiť pneu?

Příspěvek od pig »

hoši to je opečovávaný, 5 let poctivě zakonzervovaný stroj :D letos se chystám odkonzervovat, loni jsem udělal vidle krk "rozchození" brzd, teď jsou karbenátky v ultrazvuku, oteplí se a pojedu s sebou někde fláknout.

btw.nějak si něpametám, že mi někdo mával 40ti klackama před xichtem :lol:
..mami já bych chtěl pejska... tak si ukroj v ledničce je ještě kousek.
nevo7
Příspěvky: 227
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Kde kúpiť pneu?

Příspěvek od nevo7 »

Dám to sem.
Nemáte niekto skúsenosti s prednou pneu výšky len 70 mm? Predtým som tam mal túto. Hovorím si, vymením gumy a pôjde to lepšie. Dal som originál do predu výšky 80mm a mám z toho zlý pocit /už v prvom kilometri na rovinke som cítil, že sa celá moto vlní, sú vyvážené kolesá, ako keby boli zmačkané gumy zo zlého skladovania, potom sa to vytrácalo, teraz majú už asi 300km najazdených, ale v náklone je to stále zlé/. Zlý pocit z celej moto /raz ako keby impulz išiel od predu, raz mám pocit že sa vlní len zadok/. Sa strašne vlní pri väčšom náklone. Predtým to nerobilo. Alebo to robí len model Metzeler, neviem teraz. Mám síce upravovaný zadok, tak neviem čo z toho. Pôčkám ne lepšie počasie /teplejšie/ a budem to na nejakej zátačke skúšať. Teraz mám asi aj pocit, že pri zaťažený predku to ide lepšie /ale zatiaľ neskúšam limit motorky pri 11 st. čo je momentálne u nás/.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Kde kúpiť pneu?

Příspěvek od Koudy01 »

Ta výška na pneu není udaná v mm, ale v % z šířky. U XJ je šířka přední gumy 110mm, takže to náhodou skoro vychazí i na ty milimetry :-)

Nejsou ty pocity jen nezvyk z toho, že si doteď jezdil na starých gumách? Na těch se motorka totiž chová úplně jinak. Ale to asi víš, že jo.
Jinak když sem si na chvilku půjčil bráchovo XJ, taky mě zarazilo, jak se vlní. I v poměrně malým náklonu a rychlosti. Zkusili sme trochu přitáhnout zadní tlumič, ale nevím, jestli se to zlepšilo. Protože od té doby sem na tom ještě nejel. Zkušenosti se 70tkou gumou vpředu nemám, bo to by u nás nepošlo na TK.

Ty tam máš ty dva tlumiče z XJ6, že? Není to náhodou moc na tu motorku? Nemůže to být tím? Dva tlumiče přece nebudou tlumit jako jeden ne? To by si je musel nějak upustit nebo čím se zmírní tlumení tlumiča.
Jurapee
Příspěvky: 425
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Kde kúpiť pneu?

Příspěvek od Jurapee »

Ahoj,
já tento týden sundal kola, dal obě nový gumy Batlaxy BT45, nechal vyvážit a uvidíme jak budou sedět.
Jura
Jurapee
Příspěvky: 425
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Kde kúpiť pneu?

Příspěvek od Jurapee »

A ješte přidám i foto
Jura
Přílohy
20180329_165932.jpg
Zadní supr pohled :-)
Zadní supr pohled :-)
Odpovědět