K Bajkalu na Omula

Odpovědět
mimo
Příspěvky: 239
Registrován: pát 17. lis 2017 20:51:19
Kraj: Liberecký
Obec: Nová Ves
Motorka: kouzelná
Rok výroby: 1997
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od mimo »

ja mužu poradit jen Turecko :) tam se mi líbí :)
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od kozoroh1 »

Hoši jak to tak od začátku čtu, tak mám v hlavě myšlenku, která doma neprojde, to nevím co by se muselo stát, ale mě by se nejvíc líbilo jet den za vámi. Jednou za týden / dva vás někde dojet pokecat, dát pivko a pak pospat a zase den počkan než odfrčíte. Taková myšlenka by mne lákala. Jenže si nedokážu představit x měsíční přísun peněz počas mé neplacené dovolené. :D
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Koudy01 »

kozoroh1> Jakože bysme ti razili cestu nebo jak to myslíš? Peníze vydělej předem. Máš na to rok ;)
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od kozoroh1 »

Koudy01 píše: čtv 06. čer 2019 6:43:51 kozoroh1> Jakože bysme ti razili cestu nebo jak to myslíš? Peníze vydělej předem. Máš na to rok ;)
Razit cestu ne, to by nebylo úplně ono, jet stejnou cestou. Jde o cíl. Jet takovou dálku a vědět hoši jsou někde den dva přede mnou. Ono by to byla docela prča ptát se u pump jestli tudy neprojeli motorkáři z Česka. A třeba jednou za 14 dní vás hledat.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Madmaks
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. úno 2018 22:43:11
Kraj: Vysočina
Obec: Březník
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 1997

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Madmaks »

Tato cesta by mě také lákala. Koudy01 to jsi mi nasadil velkého brouka do hlavy jak si mi o tom říkal když jsem byl u tebe. Jen nevím co by mi na to řekl šéf v práci na tož pak doma žena kdybych jí oznámil že budu 2 měsíce pryč :D Ale stále o tom přemýšlím a láká mě to. Jen se zeptám máš nějak na hrubo naplánovaný rozpočet na tuto cestu?
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Koudy01 »

Rozpočet nemám.
Ale na východě je levněji. Bude to záležet třeba na tom, jak často budeme spat někde v přírodě a jak moc se budeme rozmazlovat na jídle atd. Největší položkou je vždy stejně benzín a tam se to motorku od motorky liší.
Plus úkony před cestou - vízum, pojištění, příprava před a servis motorky na cestě (oleje, gumy,...),... Já mám třeba novou řetězovku a i rozvoďák by to měl ještě v pohodě dát. Ale brácha třeba bude muset oboje vyměnit. Někdo bude měnit olej asi dvakrát někdo jen jednou. Někdo bude měnit gumy někomu to možná vyjde na celou cestu. A pak za vybavení se dá vyhodit spoustu peněz. To záleží na každým, jestli si koupí stan za 1200 a bude doufat, že mu vydrží tyčky 50 složení a rozložení nebo si koupí stan 3 a vícekrát dražší atd...

Takže nevím. Asi do toho jde investovat 50 i 150 tisíc. Každý podle svých možností a svědomí.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Koudy01 »

Asi se projedeme docela spáleništěm.

Jinak termín bude s největší pravděpodobností červenec-srpen.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od OTIS »

Tak si každý přibalíte sazenicu stromu a zasadíte je tam ;)
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od Mexican »

aspon bude vidiet viac do krajiny a vyhlad nebudu zakryvat stromy :-D
bartus
Příspěvky: 402
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: K Bajkalu na Omula

Příspěvek od bartus »

Za par hodin poletim nad bajkalem, tak doufam ze bude lepsi pocasi jak pred mesicem a uvidim i jezero. ;) pokud to nebude v dymu.
Zase nesmi se verit vse co je v mediich. Tady v koreji nikdo nevi ze kim strilel rakety, cumi na me jak puci kdyz se na to zeptam a unas hlavni zprava dne :mrgreen:
Odpovědět