Aplikace na sledování polohy při cestách

Odpovědět
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Aplikace na sledování polohy při cestách

Příspěvek od OTIS »

Možná ste řešili otázku, jak někomu sdílet svoji polohu při cestování. Třeba v rámci skupiny, abyste se našli, nebo osamělí jezdci, aby o nich doma věděli…

Teď po cestách na srazu v Dudincách sem testoval mobilní aplikaci https://www.followmee.com a fungovalo to spolehlivě. Stačí si na tom webu založit přihlašovací účet, stáhnout do mobilu aplikaci a tam se stejným přihlásit. Pak nastavit interval, kdy mám být odeslána poloha na server (minuty-desítky minut). Běží to na pozadí a větší spotřebu baterky sem nezaznamenal. Na webu to vypadá pak takto:
followme.JPG

Včera ve vlaku sem ještě zkoušel aplikaci https://gps-server.net/, která nabízí pokročilejší možnosti:

gpsserver.JPG

Nemám s podobnými systémy zkušenosti, takže netvrdím, že se nenabízí lepší alternativy. Já mám mobily s jinými operačními systémy než je Android či iOS, takže můj výběr je zúžen jen aplikace, které podporují i moje mobily. Pokud máte nějaký prověřený tip, tak sem s ním ;)
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Aplikace na sledování polohy při cestách

Příspěvek od Koudy01 »

Nemas vysledovany kolik to zere dat?
Ten prvni hlasi jen aktualni polohu, takze kdyz vypnu data, neukazuje to nic a pak az polohu po zapnuti. Bez nejake historie. Jestli to chapu dobre.
U toho druhyho je nejaka historie. Nevis, jestli to umi zaznamenavat pohyb do mobilu do pameti a toto pak po pripojeni k internetu dodatecne nahrat? Nebo musi mit clovek porad zapnuty data?

Ja mam sice radsi, kdyz nikdo nevi, kde su :) Ale dneska se clovek, pokud nezahodi telefon a neplati jen v hotovosti, nema sanci ztratit z dohledu. Nekdy by se to trasovani hodit mohlo.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Aplikace na sledování polohy při cestách

Příspěvek od OTIS »

Měl sem nastavený interval 15 min., zapnuté to bylo asi 5 dní a ukazuje spotřebu dat pod 1 MB. Pokud není datové připojení, tak to polohu zpětně neposlalo a čekalo na další interval. Pokud tě nevidí GPS, tak tě to najde podle přípojného bodu k internetu.

Ale já popisuju verzi zdarma, kde jsou dostupné jen základní funkcionality. Pokud si zaplatíš (cca 5$/rok), tak máš dostupnou historii, notifikační SMS/maily a další možnosti – viz popisy na těch webech. Google tě špicluje na každém kroku a pak s těmi daty pracuje, ale toto bych s tím nesrovnával…

E: ta druhá aplikace je nejspíš pro firmy, má plno pokročilých funkcí a údajů...
gpsserver1.JPG
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Aplikace na sledování polohy při cestách

Příspěvek od Mexican »

parada Otis.. toto prave riesim. kupil som GPS tracker z ciny, strcil do toho kaktus simku. ale to tvoje riesenie je elegantnejsie. na firemnom mobile mam 5gb dat (cely svet) a tak to urco otestujem v Bosne (jul2019)

na zaznam trasy ako takej sa da vyuzit stopar, endomundo ale nesleduje to online (az po vykone :D) eate som mal jednu applu, ta umoznovala najdenie uzivatela androidu ale zas nezaznamenavala polohu
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Aplikace na sledování polohy při cestách

Příspěvek od OTIS »

Zaplatil sem těm followmee.com 5$/rok a nabízí se i zobrazení historie. Zobrazuje se to jako body, kdy se odeslala poloha...

Poznámka 2019-04-28 175348.png
Je to možné stáhnout i ve formátech např. GPX či html... Sledování polohy je možné nadílet do dalšího účtu, takže není nutné předávat přístup k vlastnímu účtu. Ještě je tam možnost mail notifikace, pokud sledované zařízení opustí předem nadefinovanou oblast, ale to sem zatím netestoval.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Aplikace na sledování polohy při cestách

Příspěvek od OTIS »

Koudy01 píše: čtv 18. dub 2019 10:48:39 Nemas vysledovany kolik to zere dat?
Za 9 dní s intervalem odesílání polohy po 10 min:
Screenshot_20190812-075201_Settings.jpg
fm.JPG
Odpovědět