Objednávky z asijských eshopů

Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Objednávky z asijských eshopů

Příspěvek od OTIS »

Mám pozitivní zkušenost s nákupem přes ebay. Koupil sem origo plexi na přilbu HJC RPHA EVO Max z Koreje a vyšlo na polovinu ceny, než prodávají u nás. Poštovné zdarma, doručeno za 9 dní.
bartus
Příspěvky: 402
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhradní díly na přilby HJC

Příspěvek od bartus »

Za severni? :P
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhradní díly na přilby HJC

Příspěvek od Mexican »

tiez som objednaval zene plexi na jej HJC IS17. len preto ze stratila cudlik na zapinanie. oproti Bonmotu (kde uz beztak mame zlavy) to bolo za cca 2/3 ceny, takze za mna spokojnost
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Náhradní díly na přilby HJC

Příspěvek od OTIS »

Bohužel co se týká doručování zásilek z Asie, tak do konce 2018 nebyl problém. Ale v tomto roce mně už nebylo doručeno 5 objednávek, přitom ve sledovací aplikaci byly doručeny do cílové země v pořádku. Dokonce u jedné byla vytrasovaná cesta celá a dozvěděl sem se, že zásilka byla vrácena, protože ji adresát nepřevzal – nedošla mi od pošty žádná výzva… Všichni obchodníci peníze bez problémů vrátili. Teď si to raději nechávám posílat do jiného města a chodí to OK.

Takže pozor, kdo máte doručovací poštu Brno 14, ztrácí se tam zásilky. Budu věřit, to nemá žádnou souvislost s tím, že zde zaměstnávají pracovníky jisté národnostní menšiny! :evil:
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 767
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Náhradní díly na přilby HJC

Příspěvek od kozoroh1 »

Otisi, co se nedoručení týče, tak se mi stalo, že jsem viděl zásilku doručenou do cílové země. Potom skoro měsíc nic a když už jsem nedoufal dorazila s razítkem a samolepkou celní správy. :idea:
Naposledy upravil(a) kozoroh1 dne čtv 04. dub 2019 21:57:01, celkem upraveno 1 x.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Náhradní díly na přilby HJC

Příspěvek od OTIS »

Stát se to může, ale já těch případů mám několik a už je to přes 3 měsíce. To byly i drobnosti do 20 Kč (ochranná fólie na mobil), toto určitě celní správa neřeší.

E: a jak tak čtu recenze na pošty v Brně, tak je to asi normální...

Na to, že ČP automaticky hází lístek o nezastižení adresáta i když celý den sedím doma, jsem si zvykl. Ale že už se nenamáhají ani s tím lístkem, je vážně přes čáru. Když čekám balík, musím co týden volat na pobočku, jestli se jim tam náhodou neválí moje zásilka, aby ji neodeslali zpět odesilateli.

Da se zjistit i kdo ma dorucovat a kasle na to hazet i blbej listek.Ja pisu prvni jmeno nefachcenka:Marian Cina...napsal jsem uz dve stiznosti,nikdo nereaguje,nikde nikdo nezveda telefony,fakt parada.Opet jsem prosvihl svou zasilku a stalo me to petikilo,tak doufam,Mariane,ze mi to posles na ucet
bartus
Příspěvky: 402
Registrován: čtv 26. črc 2018 19:05:56
Kraj: Moravskoslezký
Obec: Petřvald
Motorka: BMW R1150GSA,DL1000Vstrom
Rok výroby: 2000
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhradní díly na přilby HJC

Příspěvek od bartus »

A proto jsem po 12 letech spolupráce v doručování balíku utekl od ČP k DPD.
Jsem si ze začátku připadal jak v jiném světě :D to co u pošty nešlo, najednou nebyl problém :P Je škoda, že si nemůžeš zvolit cílového doručovatele, no ono to jde, ale ne u zásilek zdarma :oops:
Německou státni poštu ovládlo DHL a podle mě to bylo k prospěchu, ceny balíku z louis.de padly na polovic :D Ono je to u nás stejný tunel ta pošta jako ČD.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Náhradní díly na přilby HJC

Příspěvek od OTIS »

Ale taky se na DPD nedá úplně spolehnout. Před doručením zásilky pošlou odkaz, kde si můžeš změnit parametry doručení https://www.dpdkuryr.cz/ . A stalo se mně, že ve zvoleném termínu nic nedošlo, tak volám na jejich podporu... a paní říká, že ona se ta změna do systému někdy nepropíše!

Takže zlaté uloženky či zásilkovy, kde ti to někam dovezou a nemusíš být otrokem nějakého kurýra.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Náhradní díly na přilby HJC

Příspěvek od Koudy01 »

Mne chodí baliky docela casto a vetsinou sou ti kuryri moji otroci. Na webove formular pro zmenu adresy doruceni prdim. Odpovidam na sms nebo volam rano primo kuryrovi, ze na dane adrese nikdo nebude, at mi to hodi do prace nebo k nekomu z ulice, kdo je zrovna doma. A zatim mi vzdy vyhoveli.

Posta se za posledni rok posunula hodne do sracek. Sluzby nic moc a ceny veliky a furt rostou.
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Náhradní díly na přilby HJC

Příspěvek od OTIS »

OTIS píše: čtv 04. dub 2019 19:51:49 Bohužel co se týká doručování zásilek z Asie, tak do konce 2018 nebyl problém. Ale v tomto roce mně už nebylo doručeno 5 objednávek, přitom ve sledovací aplikaci byly doručeny do cílové země v pořádku. Dokonce u jedné byla vytrasovaná cesta celá a dozvěděl sem se, že zásilka byla vrácena, protože ji adresát nepřevzal – nedošla mi od pošty žádná výzva… Všichni obchodníci peníze bez problémů vrátili. Teď si to raději nechávám posílat do jiného města a chodí to OK.

Takže pozor, kdo máte doručovací poštu Brno 14, ztrácí se tam zásilky. Budu věřit, to nemá žádnou souvislost s tím, že zde zaměstnávají pracovníky jisté národnostní menšiny! :evil:
V únoru sem si ještě na ebay objednal kamerku na motorku v ceně asi 800 Kč. Podle sledovací aplikace byla doručena, ale nic sem nedostal. Prodejce mně nabídl, že to pošle znovu. Asi to udělal, protože poskytl sledovací číslo zásilky. Ale čekal sem přes 2 měsíce, takže ochranná lhůta na ebay tím vypršela a případ byl uzavřen...

Zkusil sem otevřít spor ještě přes PayPal, který poskytuje ochranu 180 dní. Obchodník argumentoval tím, že zboží mně bylo doručeno a doložil to jen sledovacím číslem zásilky. Já sem už dřív poslal přes web ČP stížnost, že se mi asi ztrácejí zásilky. Za nějaký čas od nich došlo oficiální vyjádření, že na mé jméno neevidují žádné zásilky, který by nebyly doručeny. Toto sem doložil ke sporu na PayPal a na základě toho dnes rozhodli v můj prospěch a prachy vráti :)

Příště už budu vždy požadovat vrácení peněz, abych toto nemusel podstupovat. Ale stejně si myslím, že to zadrbala ČP...
Odpovědět