Trocha civilizovaneho Balkanu na 8 dni

Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Trocha civilizovaneho Balkanu na 8 dni

Příspěvek od Mexican »

Ahojte, zima je dlha a tak som zacal trochu planovat
prikladam to ako pdf, hruba orientacna mapa ako obrazok:
Capture.JPG
cesta bude pozostavat s prejazdami par narodnych parkov, kupania, sem-tam nejaka metska prechadzka a par monumentov ktore ma vzdy svojou zvratenou formou lakaju :-) tagy: Ferlach / Risnjak / jadranska magistrala / Sveti Jure / Medugorje / mostar / Blagaj / Konjic / Visegrad / Srebrenica/ Tara / Tuzla Petrova Gora / Podgaric / Balaton

spolu cca 2800- 3000 km / 8 dni

Ak by ste mali nejaky tip po ceste, budem moc rad za podnety a nazory
nedavam to sem ako ponuku na spolujazdu, planujem to ako demonstraciu egoizmu :lol: verim ze je to fyzicky a casovo zvladnutelne
Přílohy
8 dni Rakusko-SLO-HR-Bosna.pdf
(1.29 MiB) Staženo 57 x
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Trocha civilizovaneho Balkanu na 8 dni

Příspěvek od Koudy01 »

Kousek od Medugorje sou Kravicky vodopady. Da se tam dojet zadni sterkovou cestou, potom asi 100m pesky a muzes se koupat primo pod vodapadama nebo ve vodopadech. Dojel sem tam kolem 9 rano a koupal se sam. To bych urco nevynechal. Nic se neplati.
Tu ta cesta

Pod Sibenikem je Primosten. Takove ten zastavene polo- az skoro-ostruvek a hned naproti tomu je rozpadle mega hotel pod kterym se skvele koupe s vyhledem primo na ten poloostruvek. Zaparkovat se da u toho hotelu.
Na mape to je tu
Naposledy upravil(a) Koudy01 dne úte 29. led 2019 20:32:24, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Trocha civilizovaneho Balkanu na 8 dni

Příspěvek od Mexican »

Koudy, dikec - Kravice tam mam (posledne kupanie ak neratam Balatom). Primosten podla casu a nalady. zas na tej magistrale az tak moc casu travit nechcem.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Trocha civilizovaneho Balkanu na 8 dni

Příspěvek od Koudy01 »

Blagaj me moc nenadchl. Je to jedna velka restaurace nebo spis skupina sousedicich restauraci u reky, kde je plno lidi a prodiras se mezi stolama a litajicima servirkama pro fotku zas tak ne moc uchvancující přírodní zajímavosti.

Uz sem si stahl to PDF a tam ten Primosten a Kravice vidim. Sorac...No, mas to pekne naplanovane :-) Az moc, na muj vkus :D
Michal
Příspěvky: 409
Registrován: čtv 23. lis 2017 13:39:58
Kraj: Jihočeský
Obec: Radenín
Motorka: Honda ATAS
Rok výroby: 2020

Re: Trocha civilizovaneho Balkanu na 8 dni

Příspěvek od Michal »

Já byl Kravice asi 2015, jel jsem shora a znechucenej to hned otočil a pryč. Na parkovišti plno autobusů, plno turistů, plno uječenejch fakanů. Profláknutý místo, dnes bych ho s lehkým srdcem vynechal. No zkusit tam strčit čumák můžeš.
Radimathor
Příspěvky: 151
Registrován: ned 19. lis 2017 9:28:14
Kraj: Praha
Obec: Kunratice
Motorka: ZRX1200S
Rok výroby: 2002

Re: Trocha civilizovaneho Balkanu na 8 dni

Příspěvek od Radimathor »

Ahoj, jel bych, akorát bych se chtěl na pár dní vyvalit u moře takže pokud by to místo 8 dní bylo třebáá 10-12 abych se vešel krásně do 14 dní dovolený tak bych velice rád se připojil. Spaní plánuješ po kempech předpokládám.
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Trocha civilizovaneho Balkanu na 8 dni

Příspěvek od Mexican »

Michal / Koudy - vdaka za info. Zvazim to :-)

Radimator - v prvom prispevku je pdf. Tam je predpokladany sposob nocovania. V Bosne skor penziony, jednak sem-tam treba dobijat a jednak je to za srandovne peniaze. Ako som pisal vyssie, idem sam. Dal som to sem pretoze sa to niekomu moze hodit ako plan alebo mi prave niekto napise "tam nechod, je to skoda casu
Radimathor
Příspěvky: 151
Registrován: ned 19. lis 2017 9:28:14
Kraj: Praha
Obec: Kunratice
Motorka: ZRX1200S
Rok výroby: 2002

Re: Trocha civilizovaneho Balkanu na 8 dni

Příspěvek od Radimathor »

Ja jsem nad podobnou trasou taky pred par lety premyslel. Akorat by se mi nechtelo jet samotnymu a plan na letosni dovcu jeste memam. No nic nebudu se vtirat, ale rad bych se pripojil 👍
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Trocha civilizovaneho Balkanu na 8 dni

Příspěvek od Koudy01 »

Po Michalovým příspěvku sem se schválně podíval na čas z fotek, kdy sem byl na těch Kravicích. Bylo to v pondělí v 9:15 a byl sem tam opravdu úplně sám. Až při odchodu v 9:45 tam došli tři lidi - ženich, nevěsta a fotograf.
V 15:00 téhož dne sem pak byl v Jajcích u dalšího vodopádu, o půl noci sem tankoval na MOLce u Balatonu a za svítání sem byl doma. Úžasné, co člověk zjistí z fotek.

Asi i ten Blagaj by byl z rána a ve všední den bez lidí. Já tam byl v sobotu večer.

P1060388.jpg
Uživatelský avatar
Mexican
Příspěvky: 841
Registrován: pon 20. lis 2017 13:43:46
Kraj: Jihomoravský
Obec: Strelice
Motorka: XJ600s
Rok výroby: 2001
Kontaktovat uživatele:

Re: Trocha civilizovaneho Balkanu na 8 dni

Příspěvek od Mexican »

jj na proflakle miesta sa chodi bud skoro rano alebo neskoro vecer :-) zalezi ako sa zdrzim vyjazdom na Sveti Jure, ale chcel by som byt hore nejak po svitani.. takze reane Kravive okolo 900 by boli okay
Odpovědět