Pokec koutek

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Ja sem jezdil asi dva roky s Feldou (nez do ni tukla trojkova Octavka a felda se bananove zahnuta odporoucela na vrakac) a ta teda vubec nejela. Takove traktor. Neochotne se vytacela. Kazdy predjeti taky problem. Ale zase jezdila za pet a pul na sto. Pak sem se vezl ve Felde, ktera jela fakt dobre a tocila az do aleluja. Ale zrala jak tank.
To stejny i Fabie. Clovek sedne do dvou ruznych kusu stejne motorizace a kazda jede uplne jinak. Totiz uz i ta Felda mela adaptivni jednotku. Takze kdyz clovek sedne do ciziho auta, nez zhodnoti, jak to jede nebo nejede, musi vzit v potaz, na co je to auto nauceny. A nebo resetovat jednotku :-)
DuroM65
Příspěvky: 324
Registrován: úte 21. lis 2017 11:15:57
Kraj: Prešovský
Obec: Poprad
Motorka: Yamaha XJ900S GT
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od DuroM65 »

Mna na tych novych rozculuje ta ECO drbnutost... plyn na podlahe bo traktor na dohlad a ono to pridava 1km/h na 500m a je jedno ci podradim alebo co urobim... PC si to skaklkuluje a kvoli emisiam, bludisia a neviem komu este to prosto neprida resp. ne rozhybe tu plechovicu ani za svet. a ak idem brzdit motorom... dobieham kolonu napr. zurivych predbiehacov na dialnici... ide to 90 za kamionom hodinu, ale ked to mam obiehat tak sa to rozhodne ze to dnes skusi a ide predbiehat tiez... ale 94km/h a kamion ma 90... cize 10min sa za tym hovadom taham... No a vtedy ak ho vidim, tak dam nohu dole z plynu a ocakavam ze motor zacne auto spomalovat a ono HOVN..O ide to jak Trabi na volnobezku...

A to nevravim, ze idem dobrzdovat... a polozim nohu na brzdu a ten debil to berie ako vsak vypina tempomat... ale kurna ja chcem brzdit a to pomalicky zvysujem tlak na brzdu a nic a nic a nasledne si auto uvedomy KURNA on asi brzdi.. a ja idem bozkat predne sklo...

Preto nemam rad tie nove vychytavky... aj ked ako som bol spominal dva alebo 3x som si pomohol a ABS alebo EPS ci co to je kem ma to zrovnalo v zakrute ked mi zacal utekat zadok...

DuroM
Aj ked ideme len styria, aj tak sa viem ztratit...(prosto individualista), nastastie vecer sa zasa najdem. "HEJ, ZVODY... nelestim aj tak ma zasa zleje moj mrak po Fantozzim
Zdenda
Příspěvky: 134
Registrován: stř 22. lis 2017 17:02:32
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 1999

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Zdenda »

Myslim, ze trochu prehanis. Proste nechces prijmout nic novyho. Nerikam, ze vsechny ty technologie se me libijou, ale kdyz obcas vidim, kdo vsechno za tim volantem sedi, tak su rad, ze tam ty vymozenosti sou. Ale aby si ridici jednotka pri predjizdeni rekla, ze se ji neco nelibi a omezila me vykon, tak to uz je o hubu (nevim jestli tam neco takoviho je, ale urcite se o tom mluvilo).
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

porušení zákonů robotiky je už omezovač otáček u Felicie. Přitom mechanicky se tomu motoru do 7k nic nestane.
Kdo nezná: https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1kony_robotiky
A to co se děje dnes s autama a jaksi všude je asi aplikace nultýho zákona robotiky, viz odkaz. Taky mám raděj věci, o kterejch aspoň tuším, jak fungujou, a ne "black boxy" typu Android, moderní auto a tak dál.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

To se sem zrovna hodi:
Blizka budoucnost motorek
DuroM65
Příspěvky: 324
Registrován: úte 21. lis 2017 11:15:57
Kraj: Prešovský
Obec: Poprad
Motorka: Yamaha XJ900S GT
Rok výroby: 1998

Re: Pokec koutek

Příspěvek od DuroM65 »

Koudy01 píše: stř 28. lis 2018 14:48:12 To se sem zrovna hodi:
Blizka budoucnost motorek
Koudak... tak toto je pre mna strasna predstava buducnosti... ale dufam ze sa toho uz asi nestihnem dozit... az to bude vsade.

A pokial nam starym karburatorovym starovercom zakazu na cesty tak dufam ze zriadia aspon nejake okruhy alebo vyclenene trasy kde sa budem moct povozit.

A tom som vystudovany slaboprudar a pocitaciar... HUMUS... BRRRrrrrrr

DuroM

P.S.: Na nas ludoch je predsa pekne ze nech sme akokolvek mudry tak blbost si neodpustime... Ako vravel Svejk... Jak pak by to vypadalo kdyby byli na svete vsichi moudri... to by potom ty moudri nevedeli ze jsou vlastne chytri.
Aj ked ideme len styria, aj tak sa viem ztratit...(prosto individualista), nastastie vecer sa zasa najdem. "HEJ, ZVODY... nelestim aj tak ma zasa zleje moj mrak po Fantozzim
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

Myslim DuroM, ze toho se dozijes. To bude otazka par let. Mozna jeste min nez par.

Ja jdu lehce s dobou. Uz umim na Guzzu pripojit i pocitac :D

IMG_20181130_160433.jpg
Kodl
Příspěvky: 520
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Kodl »

a je to připojený nějakej UART, nebo klasika OBD, tj canbus?
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2124
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Pokec koutek

Příspěvek od Koudy01 »

OBD
Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 978
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Pokec koutek

Příspěvek od OTIS »

Radimathor píše: pon 26. lis 2018 9:58:57
Kodl píše: pon 26. lis 2018 0:33:39 já bych spíš viděl větší problém v tom, že do toho dávají tak mizerný motůrky, obalený ohromným množstvím kurvítek, že nakonec budem rádi za elektromobily...
Přesně tak mizerný motůrky. V Hnůjdaji I20 mám naftu 1,1l CRDI 55kw, ono to jede když to rozhejbu, ale ten obsah :? no a do toho co jsem teď pořídil Ford Tourneo Connect dávají jen naftu 1,5l (88kw) což je taky mizérie obsah chtěl jsem tam dvoulitra a nee nelze :cry:
Si nestěžuj, co by za takové motory lidi dřív dali ;) https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/au ... f6b220ee8/
Odpovědět