Ceny XJ 600 + XJčka na prodej

Volná diskuze o všem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 779
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Ceny XJ 600 + XJčka na prodej

Příspěvek od kozoroh1 »

To je jako bys řekl, že nepojedu tankovat o kilometr dál, protože mají o padesátník levnější benzín/naftu. Z principu tam pojedu. U tohoto skočím do auta, pojedu si pro to. Udělám si hezkej vejlet. A kolik dám navíc? Desítku? Nejlevnější tady je za 60 +? Mám pěknou motorku, zážitek a dvacku ušetřenou.
Čas započítávat nemůžeš. Pokud teda nemáš tolik peněz, že doma na nic nesáhneš. Protože si řekneš, že tvoje hodina je dražší než hodina špílmachra co ti bude obkládat koupelnu. Třeba. Nebo tři sta za metr dřeva a dalších tři sta týpkovi co mi to naštípe a nanosí do kůlny. Nebo si k ceně dovolené připočteš svůj čas? Ale to asi nebudu kupovat motorku za 30 ale za 300. Ojetou tedy. Krom pohonných hmot je odhlášení, evidenčka, přihlášení a technická de facto stejná suma jako když kupuju motorku třeba z Brna.
Jako jasně, že něco připočíst musíš. Ale není to takový ranec jak se zdá.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Jurapee
Příspěvky: 430
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Ceny XJ 600 + XJčka na prodej

Příspěvek od Jurapee »

kozoroh1 píše: pon 17. dub 2023 21:01:55 To je jako bys řekl, že nepojedu tankovat o kilometr dál, protože mají o padesátník levnější benzín/naftu. Z principu tam pojedu. U tohoto skočím do auta, pojedu si pro to. Udělám si hezkej vejlet. A kolik dám navíc? Desítku? Nejlevnější tady je za 60 +? Mám pěknou motorku, zážitek a dvacku ušetřenou.
Čas započítávat nemůžeš. Pokud teda nemáš tolik peněz, že doma na nic nesáhneš. Protože si řekneš, že tvoje hodina je dražší než hodina špílmachra co ti bude obkládat koupelnu. Třeba. Nebo tři sta za metr dřeva a dalších tři sta týpkovi co mi to naštípe a nanosí do kůlny. Nebo si k ceně dovolené připočteš svůj čas? Ale to asi nebudu kupovat motorku za 30 ale za 300. Ojetou tedy. Krom pohonných hmot je odhlášení, evidenčka, přihlášení a technická de facto stejná suma jako když kupuju motorku třeba z Brna.
Jako jasně, že něco připočíst musíš. Ale není to takový ranec jak se zdá.
Ahoj, čekal jsem takové reakce, i zde je kus pravdy. Asi se neshodnem s tím časem, ale jsme každý jiný a jinak to vidíme.
Započítat čas já vidím správné, protože není nazbyt, mohu jej vyměnit právě za ten relax u dělání dřeva, trávení v dobré společnosti,... a nechat si tu motorku od někoho dovézt a nebo si ji koupit v lokálních končinách.
A pokud se podaří skloubit dovezení motorky od Baltu i s dovolenou a nebude to jen střemhlavý let s přívěsným vozíkem za kořistí, pak proč ne, jen se mi to ještě nestalo :-)
Vím, že nepatříš mezi polehávače na gauči u televize s pivkem, proto určitě více rozumíš, že si člověk musí vybrat, kde svůj veškerý čas stráví.
Jura
Kodl
Příspěvky: 527
Registrován: sob 18. lis 2017 18:46:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Boskovice
Motorka: XJR1200
Rok výroby: 1997

Re: Ceny XJ 600 + XJčka na prodej

Příspěvek od Kodl »

Dovoz z DE mám za sebou s prvním XJ, a už to asi nechci dobrovolně absolvovat. Kté XJR1200 na fotkách: neoriginální zadní tlumiče, tunigový zadní světlo, neoriginální sedlo, zrcátka, promáčklá nádrž. Asi to nebude taková výhra, jak to na první pohled vypadá. Ale jako zdroj nepopraskanejch plastů by to mohlo být dobrý.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 779
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Ceny XJ 600 + XJčka na prodej

Příspěvek od kozoroh1 »

Jasný, každý to má jinak. Někdo chce levnou motorku, někdo nezbastlenou, někomu předělávky vadí, jiný si to kvůli tomu kupuje. Někdo funglovku, někdo vránu na doježdění, někdo vránu a vrátit jí důstojný život. A tak by se dalo pokračovat. Tisíc lidí tisíc chutí.
Nejsem podnikatel, ani workoholik, takže čas = peníze je u mne zaměstnání. Nechodím na melouchy. A když jdu tak jako pomoc. Takže si můžu říct, že vše co dělám mimo práci je dar. Nikdo mi za to neplatí a já neplatím nikomu nic když nic nedělám. Asi by mě .... kdybych si můj životní čas ohraničoval penězi.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Uživatelský avatar
Koudy01
Příspěvky: 2132
Registrován: čtv 09. lis 2017 7:24:21
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno-venkov
Motorka: XTZ690
Rok výroby: 2021

Re: Ceny XJ 600 + XJčka na prodej

Příspěvek od Koudy01 »

Uživatelský avatar
OTIS
Příspěvky: 989
Registrován: úte 07. lis 2017 18:16:10
Kraj: Jihomoravský
Obec: Brno
Motorka: XJ 600N
Rok výroby: 2001

Re: Ceny XJ 600 + XJčka na prodej

Příspěvek od OTIS »

Asi příplatek za umělecké dílo a následnou úsporu za leštění svodů, když jsou černé :D
nevo7
Příspěvky: 227
Registrován: úte 21. lis 2017 10:53:24
Kraj: Trenčiansky
Obec: Nová Dubnica
Motorka: XJ600S S.T.
Rok výroby: 1995

Re: Ceny XJ 600 + XJčka na prodej

Příspěvek od nevo7 »

Tak to v posledných rokoch u stavieb býva. Za 50 kúpi, za 50 postaví, ešte k tomu 35 zarobiť a to je výsledná suma. Teraz už len niekoho nájsť. Ale už som tu motorku asi raz videl v inzercii, možno na jar /nepredal, odjazdil sezónu, alebo skôr nacúval na tých 29000km a zas predáva/.
Uživatelský avatar
kozoroh1
Příspěvky: 779
Registrován: pát 17. lis 2017 21:05:34
Kraj: Královehradecký
Obec: Dvůr Králové nad Labem
Motorka: XJ 650 T
Rok výroby: 1982

Re: Ceny XJ 600 + XJčka na prodej

Příspěvek od kozoroh1 »

Jako jo. Vyhrál si s tím. I barevně je to fakt líbivé. Ale bože, ta cena 🧐 🫣 😱 to je nesmysl.
Jednou stopou, ale nesmí být vidět za mnou. To je lepší sedět na rybách, neboť čas strávený na rybách se do života nepočítá.
Jurapee
Příspěvky: 430
Registrován: ned 17. pro 2017 17:54:07
Kraj: Středočeský
Obec: Kublov
Motorka: XJ600
Rok výroby: 1998

Re: Ceny XJ 600 + XJčka na prodej

Příspěvek od Jurapee »

kozoroh1 píše: úte 17. říj 2023 20:53:40 Jako jo. Vyhrál si s tím. I barevně je to fakt líbivé. Ale bože, ta cena 🧐 🫣 😱 to je nesmysl.
Mě taky se to líbí, že je to sladěné, bez nedodělků,... Samozřejmě beru, že je to můj úhel pohledu.
Cenu nějak zvolil, např: :lol: on to ani nechce prodat, jen se tím chtěl pochlubit :lol: :lol: :lol: proto ta cena
Uživatelský avatar
Václav-mahomaho
Příspěvky: 469
Registrován: čtv 23. lis 2017 8:55:17
Kraj: Středočeský
Obec: Neveklov
Motorka: R1150R
Rok výroby: 2002

Re: Ceny XJ 600 + XJčka na prodej

Příspěvek od Václav-mahomaho »

Konečně pěkná přestavba. Ta cena je fakt vysoká, ale naprosto ji chápu. Je to pro fandu. Pro fandu cafe, že je to xj, je v tomto případě pro xj čest. Přál bych prodejci i kupci, aby se našli.
Myslím že oba dva by byli spokojení. Ideálně kdyby prodejce trochu cuknul.
Život je cesta, čím dál tím líp.
Odpovědět